جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5902

 خبر 

ورود عفو بين‌الملل به مسائل داخلي ايران

سازمان عفو بين الملل با اشاره به برگزاري تجمعات در برخي از شهرهاي ايران اين تجمعات را صلح‌آميز توصيف کرده و از مقامات ايراني خواسته است تا از برخورد با شرکت کنندگان در اين تجمعات پرهيزکنند.به گزارش ايسنا، اين گروه همچنين خواستار رسيدگي به نحوه کشته شدن يک نفر در يکي از شهرهاي برگزار کننده تجمعات شده است.

سازمان عفو بين الملل مقام هاي ايراني خواسته است تا حقوق بازداشت شدگان رعايت شود.اين سازمان در بيانيه خود مدعي بازداشت ده‌ها نفر توسط نيروهاي امنيتي در روزهاي اخير شده است.

ترامپ تعرفه‌ واردات فلزات از ترکيه را دو برابر کرد

«دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريکا در ادامه تنش در روابط با ترکيه اعلام کرد که تعرفه واردات فولاد و آلومينيوم از اين کشور را دو برابر کرده است.به گزارش ايرنا، وي در صفحه توئيتر خود نوشت: همزمان با سقوط ارزش لير ترکيه در برابر دلار بسيار قوي آمريکا، مجوز دو برابر کردن تعرفه واردات فولاد و آلومينيوم از اين کشور را صادر کردم!

رئيس جمهوري آمريکا ادامه داد: تعرفه آلومينيوم از اين پس 20 درصد و فولاد 50 درصد خواهد بود. روابط با ترکيه در برهه کنوني خوب نيست!

ترامپ در گذشته تهديد کرده بود که در پي محکوميت قضايي «آندرو برونسون» کشيش آمريکايي در ترکيه، آنکارا را تحريم خواهد کرد.

ابراز اميدواري اتريش نسبت به مقابله با تحريم‌ها عليه ايران

وزير امور خارجه اتريش ، با اشاره به تحريم‌هاي دو مرحله‌اي آمريکا عليه ايران گفت: من اميدوارم که از چنين تحريم‌هايي در وسعت زياد مانند آن‌چه در نوامبر اجرايي مي‌شود، بتوان جلوگيري کرد.به گزارش ايسنا ،کارين کنايسل، در گفت‌وگو با خبرگزاري آپا ، با اشاره به اهميت توافق هسته‌اي در راستاي خلع سلاح هسته‌اي در جهان گفت: ما به تلاش‌هاي مشترک خود براي استمرار برجام ادامه خواهيم داد.وزير امور خارجه اتريش همچنين از حمايت کامل اين کشور از اقدامات فدريکا موگريني مسئول سياست خارجي اروپا براي ادامه توافق هسته‌اي
خبر داد

روسيه: استقرار جنگنده در جزاير کوريل با هدف به چالش کشيدن ژاپن نيست

سخنگوي وزارت امور خارجه روسيه اعلام کرد: استقرار جنگنده‌هاي سوخو 35 اين کشور در جزاير کوريل با هدف متشنج کردن روابط مسکو با ژاپن نيست.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک ماريا زاخاروبا سخنگوي دستگاه ديپلماسي روسيه اعلام کرد اقدام کشورش در استقرار جنگنده‌هاي سوخو 35 در جزيره ايتوروپ که يکي از جزاير مورد مناقشه موسوم به کوريل است، با اين هدف صورت نگرفته که روابط مسکو و توکيو را دچار آسيب کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي