جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5902

 خبرنامه 

جزئيات جوايز و تسهيلات برگزيدگان المپيادعلمي دانشجويان علوم پزشکي

مدير امور نخبگان و دانشجويان استعداد درخشان وزارت بهداشت جزئيات جوايز و تسهيلات برگزيدگان دهمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي را تشريح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر پروين پاسالار در اختتاميه دهمين المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي در محل دانشگاه علوم پزشکي ايران گفت: المپياد در ادامه مسير علمي شما دانشجويان بسيار تعيين‌کننده است.

وي افزود: اين المپياد محلي براي ياد گرفتن کار تيمي و جديد بود و شما مي‌توانيد اين فعاليت‌ها را به دانشگاه‌هاي خود تسري ببخشيد.

پاسالار درباره جوايز و تسهيلات براي برگزيدگان يادآور شد: رتبه‌هاي برتر، جايزه‌هاي طلا، نقره و برنز را دريافت مي‌کنند و براي اولين‌بار به 20 نفري که موفق به کسب مدال نشده‌اند، ديپلم افتخار داده مي‌شود.

مدير امور نخبگان و دانشجويان استعداد درخشان وزارت بهداشت در رابطه با تسهيلات عمومي براي برگزيدگان گفت: رتبه‌هاي برتر يک تا سوم در انفرادي و گروهي، از امتياز استعداد درخشان براي ادامه تحصيل برخوردار مي‌شوند و ساير افراد برگزيده از امکان ادامه تحصيل در يک رشته ديگر برخوردار خواهند شد.

وي درخصوص تسهيلات اختصاصي براي برگزيدگان المپياد علمي دانشجويان علوم پزشکي اظهار داشت: چند نفر از دبيران حيطه‌هاي المپياد اعلام کرده‌اند که امتيازات اختصاصي براي دانشجويان در نظر مي‌گيرند و از پروژه‌هاي آنها حمايت مي‌کنند.

پاسالار از تسهيلات مرکز تحقيقات آموزش پزشکي براي برگزيدگان المپياد خبر داد و گفت: براي 10 گروه برتر گرنت تحقيقاتي در نظر گرفته شده است.

مدير امور نخبگان و دانشجويان استعداد درخشان وزارت بهداشت تصريح کرد: گروه اول 10 ميليون تومان، گروه دوم 8 ميليون تومان، گروه سوم 6 ميليون تومان و از گروه‌هاي چهارم به بعد 3 ميليون تومان گرنت تحقيقاتي با داوري اضافه اعطا مي‌شود.

وي همچنين از هماهنگي با معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت براي حمايت و اعطاي گرنت دانشجويي به پروژه‌هايي که از سوي آن معاونت داوري مي‌شود، خبر داد.

قائم مقام وزير علوم خبر داد؛

سربازي فارغ التحصيلان دکتري و ارشد در پارک‌هاي علم و فناوري

قائم مقام وزير علوم از رايزني با ستاد نيروهاي مسلح براي طي کردن سربازي فارغ‌التحصيل مقاطع دکتري و کارشناسي ارشد در پارک‌هاي علم و فناوري خبر داد تا از ظرفيت‌هاي علمي آنان استفاده شود.به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وزارت علوم، عبدالرضا باقري در آيين توديع و معارفه رئيس پارک علم و فناوري خراسان که در ساختمان مرکزي اين پارک برگزار شد، افزود: مسئوليت ما در دوران تحريم‌ها سنگين‌تر است و همچنان که در دوران جنگ يک عرصه طلايي جهت تامين نيازهاي نظامي و دفاعي شکل گرفت، اکنون چنين فرصتي براي پارک‌هاي علم و فناوري نيز فراهم شده است. در اين دوره تحريم مي‌توان با استفاده از ظرفيت شرکت‌هاي دانش‌بنيان و دانشگاه‌ها به تامين نيازهاي دستگاه‌هاي مختلف پرداخت.

وي گفت: هدف ما در وزارت علوم بر اين است که در دوره فعلي بيشتر به مسئله توليد فناوري بپردازيم و انتظار تحقق هدف مذکور از دانشگاه‌هاي سطح يک و دو کشور وجود دارد.قائم مقام وزير علوم گفت: در استان‌هايي که به تازگي در حال احداث پارک‌ها هستيم از نظر فيزيکي نزديکي ميان دانشگاه و پارک‌ها لحاظ شده است البته در برخي از استان‌ها به اقتضاي امکانات چنين نشده، ولي بايد با وجود فاصله فيزيکي ميان پارک و دانشگاه ارتباط پويا شکل بگيرد.

وي با بيان اينکه امروز از دانشگاه‌ها علاوه برتامين نيروي انساني، براي توسعه کشور و نقش‌آفريني در عرصه‌هاي بين‌المللي نيز انتظار مي‌رود، افزود: موضوعي که در دهه 80 و بخش قابل توجهي در دهه 90 صورت پذيرفته، افزايش توليدات علمي در سطح منطقه و به خصوص افزايش انتشار مقالات بوده است.وي ادامه داد: دانشگاه‌ها در دهه 80 و 90 رسالت خود را در توليد نيروي انساني و توليد دانش و فناوري انجام داده‌اند. امروزه مطالبه جديدي از دانشگاه‌ها شکل گرفته و دانشگاه‌ها بايد در حل مشکلات جامعه فعال باشند.وي با بيان اينکه امروز بايد به دنبال شکل‌دهي دانشگاه‌هاي جامعه محور و يا دانشگاه نسل سوم باشيم، افزود: يکي از ويژگي‌هاي دانشگاه‌هاي نسل سوم ايجاد پارک‌هاي علم و فناوري است که بسترهاي مناسبي نيز جهت شکل‌گيري اقتصاد دانش‌بنيان ايجاد مي‌شود و تقريباً مي‌توان گفت زيرساخت‌هاي مذکور در تمام استان‌هاي کشور، چه در دانشگاه‌ها و چه در پارک‌ها ايجاد شده است.

قائم مقام وزير علوم اظهار داشت: به مرور زمان در حال تدوين سياست‌گذاري‌هاي متناسب با ايجاد دانشگاه نسل سوم هستيم. طبيعتاً اکثر قوانين و مقررات بايستي دگرگون شوند و بايد در دانشگاه‌هاي نسل جديد از ايده‌هاي دانشجويان کارشناسي حمايت شود و اين حمايت در بستر پارک‌ها نيز ممکن است.

باقري تاکيد کرد: انتظار مي‌رود که پس از دو دهه توانسته باشيم به عرصه توليد علم و دانش ورود پيدا کنيم، البته تحقق دانشگاه‌هاي نسل سوم يک شبه شکل نخواهد گرفت اما اميدواريم که در اين عرصه نيز موفق باشيم.وي گفت: در دانشگاه‌هاي نسل سوم نيز بايستي ديوارهاي ميان گروه‌هاي آموزشي برداشته شود و تحقيقات و پژوهش‌ها بايد بر اساس نيازهاي جامعه و بحران‌هاي فعلي کشور صورت گيرد.

جزئيات پذيرش دانشجوي يادگيري الکترونيکي در دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي

مدير امور تحصيلات تکميلي دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي از پذيرش دانشجو در رشته برنامه‌ريزي يادگيري الکترونيکي علوم پزشکي در مقطع کارشناسي ارشد مجازي خبر داد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، دکتر کوروش وحيد شاهي با اعلام اين خبر افزود: فراخوان پذيرش دانشجوي کارشناسي ارشد مجازي در رشته برنامه ريزي يادگيري الکترونيکي در علوم پزشکي اعلام شد.وي افزود: براساس اين فراخوان از ميان اعضاي هيات علمي در مقطع کارشناسي ارشد مجازي رشته برنامه‌ريزي يادگيري الکترونيکي در علوم پزشکي براي نيمسال اول 98-97 از طريق مصاحبه و بررسي سوابق آموزشي و پژوهشي دانشجو پذيرفته مي‌شود‌.0


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي