جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5902

 در استان 

 بازديد سرزده شهردار تبريز از پروژه‌هاي شهرداري منطقه يک

تبريز-توفيقي

شهردار تبريز از پروژه‌هاي عمراني و خدماتي شهرداري منطقه 1 اين کلانشهر بازديد کرد.

مهندس ايرج شهين باهر ظهر امروز با حضور سرزده خود در شهرداري منطقه 1 تبريز، از روند اجرايي پروژه‌هاي عمراني، خدماتي و فرهنگي اين منطقه بازديد کرد.

شهردار کلانشهر تبريز پس از بازديد از اين پروژه‌‌ها بر تسريع در تکميل پروژه‌ها تأکيد کرد و دستورات لازم را در اين خصوص به شهرداري منطقه 1 تبريز ابلاغ کرد.

گفتني است، منطقه1 شهرداري تبريز يکي از مناطق ده‌گانه شهرداري کلان‌شهر تبريز است که جمعيت اين منطقه برپايه سرشماري عمومي نفوس و مسکن سال 1395 خورشيدي، افزون بر 314 هزار نفر برآورد شده‌است.

رئيس کميسيون سرمايه‌گذاري خارجي اتاق بازرگاني اصفهان:

برنامه‌هاي اتاق بازرگاني براي توسعه گردشگري

اصفهان-راعي

رئيس کميسيون سرمايه‌گذاري خارجي اتاق بازرگاني اصفهان با بيان اينکه ديدگاههاي اشتباه موجب ايجاد مشکلات موجود شده است در حاليکه برخي مبادلات در اصل جرم نيست، گفت: بروکراسي اداري در استان اصفهان عامل فرار سرمايه‌ها است و بايد توجه داشت که فرار سرمايه‌ها موجب افزايش نرخ بيکاري در استان شده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، قاسمعلي جباري در نشست خبري هيات نمايندگان اتاق بازرگاني اصفهان، با تاکيد بر اينکه ما به اشتباه ديگران را عامل جريانات اقتصادي امروز مي‌دانيم، افزود: متاسفانه اين شرايط به ناکارآمدي خودمان برمي‌گردد و نبايد گناه خود را به گردن ديگران بيندازيم.

وي با انتقاد از اينکه متاسفانه امروز به برخي مبادلات در کشور عنوان قاچاق زده مي‌شود، تصريح کرد: نمي‌توانيم کالاهاي اساسي مردم را قاچاق کنيم و در عمل قيمتها بايد براساس عرضه و تقاضا تعيين شود.

رئيس کميسيون سرمايه‌گذاري خارجي اتاق بازرگاني اصفهان با بيان اينکه ديدگاههاي اشتباه موجب ايجاد مشکلات موجود شده است در حاليکه برخي مبادلات در اصل جرم نيست، اظهار کرد: در حال حاضر رقم ارز اول و دوم در کشور اعلام شده است در حاليکه اين ارقام کمک به مردم و اقتصاد کشور نخواهد کرد و تنها راه را براي ايجاد رانت براي برخي افراد ايجاد مي‌کند.

وي در خصوص برنامه هاي اتاق بازرگاني پيرامون توسعه گردشگري اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگري اولويت مهم اتاق بازرگاني است و حتي طي ماه گذشته از برند اصفهان پرده برداري شد، از سوي ديگر اتاق سال گذشته با 150 تورگردان، آژانس گردان و... پيرامون اين مساله ارتباط برقرار کرد.

نايب رييس اتاق بازرگاني اصفهان نيز درخصوص بروکراسي سخت اداري در استان، اظهار کرد: پيشنهاد اتاق براي اين مساله اين بود که در قدم نخست ميز مقابل ميز باشد به نحوي که هر کس به يک اداره مراجعه مي‌کند با شخص طرف نباشد بلکه يک ميز براي پاسخگويي کامل ايجاد شود.

مصطفي روناسي با اشاره به سنگ‌اندازيهاي کارمندان در مقابل سرمايه‌گذاران،‌ گفت: در مرحله بعد با ارتباط دادن اين ميزها پنجره واحد بايد شکل گيرد، اما ايجاد پنجره واحد به صورت اتفاقي به نتيجه مورد نظر نخواهد رسيد.

مهندس شهين باهر:

سلامت شهروندان؛ در اولويت شهرداري تبريز

تبريز-توفيقي

شهردار کلانشهر تبريز با تاکيد بر توجه ويژه شهرداري به سلامت شهروندان گفت: سلامت شهروندان اولويت شهرداري تبريز است چراکه مشارکت در برنامه هاي اجتماعي و همراهي با مديريت شهري، در سايه سلامت جسمي و روحي مردم ميسر مي‌شود.

مهندس ايرج شهين باهر، در مراسم اهداي خون کارکنان و پرسنل شهرداري تبريز همزمان با هفته اهدا خون اذعان داشت: اهداي خون حرکتي انساني است که شهرداري به عنوان بزرگترين مجموعه اداري استان و تبريز از نظر نيروي انساني، با هدف ايجاد فرهنگ کمک به همنوع و رواج کارهاي خيريه اعلام آمادگي کرده و با استقرار اکيپ سيار اهداي خون همکاران و پرسنل شهرداري تبريز در اين اقدام انساني شرکت کردند.

وي با اشاره به اينکه شهرداري در عرصه سلامت فردي و اجتماعي شهروندان نيز به صورت گسترده فعال است، گفت: اداره کل سلامت در مباحث آسيبهاي اجتماعي، زيست محيطي و تمامي موضوعات مرتبط با مباحث سلامت اجتماعي و فردي با همراهي اداره کل ورزش و جوانان اقدامات خوبي انجام داده است.

شهين باهر توجه به ورزش همگاني از جمله دوچرخه سواري، پياده‌روي و نصب وسايل ورزشي در پارکها و معابر را اولويت ورزشي شهرداري تبريز درراستاي ارتقاي نشاط اجتماعي دانست و خاطرنشان کرد: روزانه در 100 پارک سطح شهر با استقبال بيش از 1500 نفر بخصوص حضور پررنگ خانمها ورزش صبحگاهي برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينکه شهرداري به دليل گستردگي وظايف تقريبا در اغلب حوزه‌هاي اجتماعي مسئوليتهايي دارد و با شهروندان به صورت رو در رو در ارتباط است، گفت: براي ما مهم است که شهروندان با نشاط و سالمي داشته باشيم، ارائه خدمات به شهروندان در همه زمينه ها جزو وظايف شهروندان است.

مهندس شهين باهر با اشاره به طيف وسيع و تنوع خدمات شهرداري از جمله حوزه سلامت شهروندان اظهار داشت: امروز نيز در راستاي همکاري با سازمان انتقال خون و با هدف ارتقاي سلامت شهروندان، در امر خير اهداي خون پيشقدم شديم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي