جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5902

 جاي خالي ايران در انتقال بزرگ
 ستاره خرم آبادي تيم ملي استراليا در منچسترسيتي 

 ستاره ايراني تبار تيم ملي فوتبال استراليا، به باشگاه منچسترسيتي پيوست.دنيل ارزاني، ستاره خرم آبادي تيم ملي فوتبال استراليا شاگرد پپ گوارديولا در منچستر سيتي شد.

سايت اين باشگاه انگليسي با تاييد اين انتقال، در اين خصوص نوشت:" او يکي از درخشان ترين استعدادهاي جواني است که در سال هاي اخير در فوتبال استراليا ظهور کرده و در فهرست تيم ملي استراليا در جام جهاني هم حضور داشته است. او همچنين به عنوان جوان ترين بازيکن اين رقابت ها معرفي شد که در ديدار مقابل فرانسه به ميدان رفت."

ارزاني در سال 2016 به ملبورن سيتي پيوست و فصل گذشته نمايش هاي درخشاني در ليگ استراليا به نمايش گذاشت. همين عملکرد خوب بود که باعث شد جايزه بازيکن جوان فصل A-league را از آن خود کند و به تيم ملي زير 23 ساله هاي استراليا که هدايت آن را هري کيول برعهده دارد نيز دعوت شود.

در مدتي کوتاه، دنيل به يکي از آينده دارترين بازيکنان فوتبال استراليا تبديل شد و استعداد فوق العاده اش را براي رسيدن به موفقيت در بالاترين سطح، نشان داد.

احتمالا منچسترسيتي ارزاني را در اين فصل به باشگاه ديگري قرض خواهد داد تا با کسب تجربه، بتواند در فصول آينده، در تيم اول اين باشگاه بازي کند.

اين انتقال يک حس دوگانه را در ميان فوتبال دوستان ايراني ايجاد مي کند؛ حسي توامان با خوشحالي و ناراحتي. خوشحاليم که اين پسر خرم آبادي با اصالت ايراني صاحب جايگاهي بزرگ در فوتبال اروپا شده و ناراحتيم که دنيل به راحتي از چنگ تيم ملي ايران گريخت و لباس استراليا را بر تن کرد. البته بازي براي استراليا، تصميمي بود که خود ارزاني ترجيح داد بگيرد ولي اگر کارلوس کي روش همانند بازيکنان ديگري چون اشکان دژاگه، سامان قدوس، دنيل داوري، پافشاري بيشتري براي متقاعد کردن ارزاني مي کرد، امروز ستاره آينده دار منچسترسيتي را در تيم ملي ايران داشتيم. براي اين پسر خرم آبادي من سيتي، آرزوي موفقيت مي کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي