جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5908

 خبرنامه 

 رئيس دانشگاه اميرکبير :

توجه به چالش‌هاي مهم کشور در برنامه راهبردي دانشگاه‌ اميرکبير

رئيس دانشگاه اميرکبير گفت: در برنامه راهبردي دانشگاه اميرکبير به چالش‌هاي مهم کشور توجه شده است.

احمد معتمدي در گفتگو با آنا، درباره ارجاع چالش‌هاي اصلي کشور به دانشگاه‌ها، اظهار کرد: دانشگاه‌ اميرکبير در برنامه راهبردي خود چالش‌هاي مهم کشور را مورد توجه قرار داده است تا در حوزه‌هاي مختلف به اين موضوعات توجه بيشتري شود.

وي افزود: در تعريف دوره‌هاي جديد درسي، خريد امکانات جديد و بودجه دانشگاه به اين موضوعات توجه خواهيم کرد و براساس آن حرکت مي‌کنيم.

رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير از تشکيل اسکرول‌ها در اين دانشگاه خبر داد و گفت: اسکرول‌ها متشکل از دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها هستند که موضوعات مختلف نظير نفت و انرژي،‌ محيط زيست و آب به هر يک از اسکرول‌ها واگذار شده است.

معتمدي ادامه داد: اکنون هم به دنبال پروژه‌هاي کاربردي براي دانشگاه هستيم تا در حل چالش‌هاي کشور اثرگذار باشد. دليل اين اولويت‌بندي از سوي ما اين است که اين چالش‌ها در اسناد بالادستي کشور مورد تاکيد قرار گرفته است.

وي اضافه کرد: جهت‌گيري اصلي ما در دانشگاه‌ها بر اين موضوعات است البته نه به اين معنا که بقيه کارها تعطيل شود بلکه بيشتر به اين معناست که عمده فعاليت‌ها را به اين حوزه‌ها سوق دهيم.

رئيس دانشگاه اميرکبير درباره پايان‌نامه‌هاي کاربردي گفت: پايان‌نامه‌اي خوب است که برگرفته از قرارداد صنعتي باشد. پس براي غني‌تر شدن پايان‌نامه‌ها بايد قراردادهاي صنعتي استادان را افزايش دهيم. در دنيا به طور معمول اين اتفاق مي‌افتد و دولت‌ها سرمايه‌گذاري مي‌کنند ولي در ايران اين روند کمتر ديده مي‌شود.

وي ادامه داد:در دانشگاه اميرکبير سعي کرديم قراردادهاي صنعتي را افزايش دهيم و به تبع آن پايان‌نامه‌هاي کاربردي نيز افزايش يافته است.

رئيس صندوق رفاه خبر داد:

پرداخت يک مرحله ديگر وام ضروري ويژه دکتري تا پايان امسال

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از پرداخت يک مرحله ديگر وام ضروري ويژه دکتري تا پايان سال 97 خبرداد و گفت: در 3 ماه اول سال جاري 1.6 ميليارد تومان وام ضروري ويژه دکتري پرداخت شده است.ذوالفقار يزدان مهر در گفتگو با مهر با اشاره به وام ويژه دکتري گفت: درسال گذشته بيش از 166 ميليارد تومان وام ويژه دانشجويان دکتري، به تعداد بيش از 72 هزار (نفر وام)، پرداخت شده که نسبت به سال 95 بيش از 186 درصد رشد داشته است.

وي همچنين با اشاره به افزايش 48 درصدي اعتبار وام هاي ضروري و 38 درصدي وام تحصيلي افزود: اعتبار وام تحصيلي از 134 ميليارد تومان در سال 96 با رشد 38 درصدي در سال 97 به مبلغ 165 ميليارد تومان رسيده است.

رئيس صندوق رفاه دانشجويان افزود: همچنين وام ويژه دکتري با هم افزايي يکي از بانک‌ها به 225 ميليارد تومان افزايش يافته است و روند پرداخت وام هاي تحصيلي و ضروري ويژه دکتري و همچنين وام ضروري ساير مقاطع در سال 97 بدون محدوديت اعتباري ادامه خواهد داشت.

يزدان مهر ادامه داد: درسه ماهه اول سال 97، مبلغ 19 ميليارد تومان وام تحصيلي ويژه دکتري، به تعداد 10500نفر و مبلغ 1.6 ميليارد تومان وام ضروري ويژه دکتري، به تعداد 2015 نفر و مبلغ 9.3 ميليارد تومان وام ضروري عادي ساير مقاطع به تعداد 15000نفر پرداخت شد.

وي يادآورشد:وام ضروري ويژه دکتري تا پايان سال 97 يک مرحله ديگر نيز پرداخت مي شود.

ثبت نام پذيرش دانشجوي دکتري شعبه امارات پيام نور تا 30 مرداد

دانشگاه پيام نور اعلام کرد: ثبت نام نوبت ششم پذيرش دانشجوي دکتري تخصصي شعبه امارات دانشگاه پيام نور تا 30 مرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش دانشگاه پيام نور، ثبت نام نوبت ششم پذيرش دانشجوي دکتري تخصصي مرکز بين الملل دانشگاه پيام نور شعبه امارات براي نيمسال اول تحصيلي 98-97 از 24 مردادماه آغاز شده و تا 30 مردادماه سال جاري ادامه دارد.

متقاضيان ثبت نام مي توانند، با مراجعه به نشاني اينترنتي http://azmoon.pnu.ac.ir/Portal/Home/ نسبت به ثبت نام اقدام کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي