جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5908

 تريبون  

 با آغاز به کار صرافي‌ها صورت گرفت؛

بازگشت دلالان ارز به معاملات شبانه

با ابلاغ دستورالعمل خريد و فروش ارز در شبکه صرافي‌هاي مجاز از سوي بانک مرکزي، دلالان به معاملات شبانه روي آورده و در حال انجام فعاليت هاي سفته بازي هستند.

به گزارش پژوهشکده پولي و بانکي، ارزاز جمله بازارهايي بود که از سال گذشته تاکنون سر و صداهاي زيادي در اقتصاد و ساير بخش هاي مرتبط در کشور ايجاد کرده، نوسان هاي لحظه اي، هجوم مردم عادي براي خريد و فروش و حضور پُررنگ و هميشگي دلالان در اين بازار از جمله موضوعاتي بود که بازار ارز طي يک سال گذشته به خود ديد.

بانک مرکزي و دولت نيز در سوي ديگر ماجرا بيکار ننشسته و هرگونه اقدامي که موجب آرامش و ثبات بازار و همچنين کوتاه شدن دست دلالان بود انجام دادند. به گونه اي که در اوايل امسال شاهد اعلام نرخ 4200 تومان براي دلار و ممنوعيت فعاليت صرافان بوديم.

اما اخيرا با ارائه بسته ارزي و راه اندازي رسمي بازار ثانويه، بازار ارز و بازيگران اين بازار نيز نسبت به اين تغييرات واکنش نشان داده و موجب شد تا نرخ ارز از نوسان و هيجان هاي کاذب دور شود. بانک مرکزي نيز اواسط مردادماه دستورالعمل خريد و فروش ارز در شبکه صرافي‌هاي مجاز به شرکت‌هاي صرافي داراي مجوز معتبر فعاليت از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران را ابلاغ کرد. در چند روز اخير و بعد از باز شدن صرافي‌ها و شروع به کار بازار ثانويه، بازار ارز با ثبات بيشتري نسبت به گذشته به کار خود ادامه مي دهد.

وزير ارتباطات:

پارازيت ارتباطي به آنتن دهي موبايل ندارد

وزير ارتباطات از انتشار ميزان تشعشعات امواج به صورت آنلاين خبر داد و گفت: سلامت مردم بسيار مهم است و مسئولان در قبال آن مسووليت دارند اما فکر نمي کنم که پارازيت ها بر وضعيت آنتن دهي موبايل تاثير بگذارد.به گزارش ايلنا، محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در دومين روز‌ از سفرش به استان بوشهر در شوراي اداري شهرستان گناوه از حضور نمايندگان سازمان تنظيم مقررات در هفته گذشته در استان بوشهر خبر داد و‌گفت: پيرو دريافت گزارشاتي مبني بر ارسال حد بالايي از پارازيت ها سازمان تنظيم مقررات در استان بوشهر حاضر شدند و به صورت ميداني اقدام به اندازه گيري ميزان تشعشعات در اين استان کردند.

آذري جهرمي از انتشار عمومي ميزان اندازه گيري تشعشعات به صورت آنلاين خبر داد و اظهار کرد: بناداريم اندازه گيري هاي تشعشعات امواج را احتمالا در هفته دولت به صورت آنلاين در سامانه اي در سايت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي منتشر کنيم تا بر اساس آن وضعيت هر شهر مشخص باشد.

وي با تاکيد بر اهميت وضعيت سلامت مردم اظهار کرد: البته در مورد پارازيت نه بايد بزرگنمايي صورت گيرد و نه براحتي از کنار آن عبور کرد چراکه مسوولان کشور نسبت به حفظ سلامت مردم مسئوليت دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي