جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/05/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5908

 خبــر 

 برگزاري مراسم تجليل از صادرکنندگان برتر استان قزوين

قزوين-خبرنگار آفرينش

به گزارش خبرنگار آفرينش در استان قزوين، عبدالمحمد زاهدي؛ استاندار قزوين در مراسم تجليل از صادرکنندگان برتر استان که باحضور مهندس سيد حميده زرآبادي نماينده مردم قزوين،البرز و آبيک در مجلس شوراي اسلامي در محل استانداري برگزار شد،بيان داشت: جذب سرمايه‎گذاريهاي داخلي و خارجي از اولويتهاي مهم حوزه اقتصادي استان است و در اين زمينه لازم است حداکثر همکاري و مساعدت از سوي مديران صورت بگيرد.

وي افزود:حمايت از حقوق سرمايه‎گذاران در دستگاههاي اجرايي بايد به يک فرهنگ و رويه تبديل شود و دغدغه‎ها و انتظارات آنها به شکل مطلوبي پيگيري و مرتفع شود.

استاندار قزوين با اشاره به افزايش حجم صادرات استان اظهار داشت:حجم صادرات استان قزوين در سه ماهه اول امسال 237 ميليون دلار مي‎باشد که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 43 درصد رشد را نشان مي‎دهند.

زاهدي گفت:البته همه بايد تلاش کنيم که حجم صادرات استان را افزايش دهيم و موانع و محدوديتهاي موجود در تحقق اين هدف را برطرف کنيم.

وي عنوان کرد:بخش زيادي از مسائل و مشکلات واحدهاي توليدي و صادرکنندگان در بخشهاي خدماتي از قبيل آب،برق،گاز،تامين اجتماعي و امور مالياتي در استان قابل حل است و دستگاهها بايد حداکثر همکاري در اين زمينه‎ها را داشته باشند.

گفتني است در پايان اين جلسه از صادرکنندگان برتر استان تجليل به عمل آمد.

در شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان شرقي؛

برگزاري جلسه مجمع عمومي صورت‌هاي مالي

تبريز-توفيقي

جلسه مجمع عمومي صورتهاي مالي سال 1396 شرکت آب و فاضلاب شهري استان آذربايجان شرقي با حضور100 سهامداران در سالن کنفرانس شرکت آب و فاضلاب شهري استان آذربايجان شرقي و به رياست مهندس خشايي معاون برنامه‌ريزي و اقتصادي شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور تشکيل و مورد تصويب قرار گرفت.

جلسه مجمع عمومي سالانه شرکت آب و فاضلاب استان براي اولين بار و اولين تجربه شرکت به صورت ويديو کنفرانس و با کيفيت مطلوب تشکيل و برگزار گرديد.

اين جلسه با هدف بررسي گزارش هيئت مديره در خصوص صورتهاي مالي سال 96 در محل سالن کنفرانس شرکت آب و فاضلاب استان برگزار گرديد.

در ابتدا اين جلسه مهندس ايمانلو مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان شرقي ضمن تشکر و قدرداني از مهندس خشايي و ساير اعضاء مجمع وصاحبان سهام ، گزارشي از فعاليتهاي صورت گرفته در حوزه‌هاي مختلف شرکت و عملکرد مالي را ارائه نمود.

در ادامه مهندس خشايي؛ معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي و عضو هيئت مديره شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور که رياست مجمع عمومي را برعهده داشت از تلاشهاي صورت گرفته توسط مديريت و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان شرقي درخصوص عملکرد مطلوب شرکت واعضاي هيئت مديره و دست‌اندرکاران ، تشکر و قدرداني کرد.

شايان ذکر است در اين جلسه پس از بحث و بررسيهاي لازم صورتهاي مالي سال 1396 شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان شرقي بدون بند حسابرسي مورد تصويب اعضاء مجمع قرار گرفت.

وام 300 ميليوني موسسه رازي به شرکت‎هاي دانش‎بنيان

کرج -خاکپور

قائم مقام رئيس موسسه تحقيقات واکسن و سرم‎سازي رازي در حوزه تجاريسازي و فناوري از اختصاص 300 ميليون تومان وام به شرکتهاي دانش‌بنيان داراي ايده و طرح کاربردي و اقتصادي خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي موسسه رازي، دکتر غلامرضا شکري در خصوص فعاليتهاي مرکز رشد "رازي" گفت: اين مرکز در سال 93 با پذيرش شرکتهاي حوزه دانش‎بنيان مرتبط به واکسن، دارو و فرآورده‌هاي بيولوژيک کار خود را آغاز کرد.

وي افزود: از مجموع 20 شرکت پذيرفته شده در مرکز رشد رازي، 11 شرکت فعاليت خود را شروع کرده و تعدادي از اين شرکتها در شعب موسسه رازي مستقر شده اند.

معاون برنامه‎ريزي و پشتيباني موسسه رازي وي با بيان اينکه مرکز رشد رازي به دنبال فعال شدن مجموعه‎هاي فناور و شرکتهاي دانش‎بنيان در حوزه واکسن و دارو، براساس رسالت خود از اين شرکتها حمايت مي‏کند، يادآور شد: اين حمايتها شامل اختصاص محل فعاليت و امکانات اوليه، انجام مشاوره هاي حقوقي، تجاريسازي، بازاريابي، بازارسازي و برگزاري کارگاههاي آموزشي است.

همکاري با شرکتهاي دانش‎بنيان

دکتر شکري در خصوص همکاري با شرکتهاي دانش‎بنيان در اين مجموعه اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه قراردادهاي انتقال فناوري و يا تکميل و توسعه فناوري در کشور، موضوعاتي است که در 10، 12 سال اخير مطرح شده و موسسه رازي نيز تجربه اي در اين زمينه نداشت، نظر مثبت مجموعه مديران در سالهاي اخير منجر به عقد اين قراردادها و همکاري با شرکتهاي فناور شد.

قائم مقام رئيس موسسه رازي در حوزه تجاريسازي و فناوري هچنين از اختصاص 300 ميليون تومان وام به شرکتهاي دانش‎بنياني که طرحهاي کاربردي و اقتصادي ارائه دهند، خبر داد و گفت: اين وام بر اساس مصوبه هيئت امناي موسسه به اين شرکتها تعلق مي‌گيرد و بازپرداخت آن پس از اثبات کاربردي بودن و سودآوري طرح خواهد بود.

دکتر شکري حمايت موسسه رازي از شرکتهاي دانش‏بنيان نوپا را قدمي در شکوفايي و بالندگي اين مجموعه‎ها دانست و اظهار کرد: بزرگترين پشتيباني و حمايت موسسه رازي از اين شرکتها، در قالب ارائه مشاوره‎هايي است که در طول 90 و اندي سال تجربه به دست آورده و به حتم قرارگيري نام اين مجموعه‎ها در کنار برند "رازي" افتخاري بزرگ براي اين شرکتها است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي