جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5912

 خبرنامه 

تدوين سند راهبردي جديد آموزشي دانشگاه پيام نور
سند راهبردي جديد آموزشي دانشگاه پيام نور تدوين مي‌شود.
معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور از تدوين سند راهبردي جديد آموزشي خبر داد و گفت: در اين سند بسياري از امور آموزشي به استان ها تفويض شده و بسياري از مشکلات آموزشي رفع مي‌شود.
به گزارش دانشگاه پيام نور، مرتضي محسني از تدوين سند راهبردي جديد آموزشي دانشگاه خبر داد و گفت: اين سند چابکي و ارتقاي کيفي در بخش آموزش را به همراه خواهد داشت.
وي گفت: درسند راهبردي جديد آموزشي دانشگاه بسياري از اختيارات و تنگناهاي آموزشي که هم اکنون با آن درگير هستيم مرتفع شده و در بسياري از امور آموزشي مبنا و اختيارات به استانها داده شده است و همين تفويض اختيارات به دانشگاه‌هاي استان سبب چابکي و تسريع در امور آموزشي دانشگاه خواهد شد.
معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور با عنوان اينکه با اتمام اين سند شاهد پيشرفتهاي چشمگيري در حل مسائل آموزشي دانشگاه خواهيم بود و بسياري از مسايل آموزشي مرتفع مي‌شود، يادآور شد: اعتقاد داريم، سازمان مرکزي دانشگاه تنها بايد نقش نظارتي داشته باشد و مجري اصلي برنامه‌هاي آموزشي بايد ستادهاي استاني باشند.
وي ادامه داد: دانشگاه پيام نور متولي اصلي نظام آموزشي و تکنولوژي آموزشي از راه دور در کشور است و وظيفه ماست که با اجراي دقيق، صحيح و منضبط برنامه‌هاي آموزشي در جهت بالندگي بيشتر اين دانشگاه مردمي بکوشيم

جزئيات پذيرش دانشجوي سلامت سالمندي در دانشگاه علوم بهزيستي
دانشگاه علوم بهزيستي دانشجوي سلامت سالمندي مي‌پذيرد.
دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي فراخوان پذيرش دانشجو در مقطع MPH سلامت سالمندي را اعلام کرد.
به گزارش دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي، اين دانشگاه در نظر دارد در سال تحصيلي 98-1397 در مقطع MPH رشته سلامت سالمندان دانشجو بپذيرد.
شرايط شرکت در آزمون
شرايط شرکت در آزمون شامل داراي مدرک دکتري يا بالاتر در گروه پزشکي، اتمام خدمات طرح نيروي انساني، موافقت محل کار با شرکت در دوره MPH است.
داوطلبان بايد مدارک موردنياز از جمله تصوير آخرين مقطع تحصيلي، تصوير کارت ملي و شناسنامه، عکس پرسنلي و فيش واريزي 100 ميليون ريال به شماره حساب درآمدهاي اختصاصي معاونت آموزشي دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي و کپي حکم کارگزيني (در صورت شاغل بودن) را ارائه دهند.
منابع آزمون براي پذيرش اين دوره اعلام شده است و داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سايت دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي آن را مطالعه کنند.
جزئيات توزيع كارت و برگزاري آزمون
آزمون پذيرش دانشجو در مقطع MPH سلامت سالمندي 5 شهريور 97 برگزار مي‌شود و کارت آزمون ساعت 8 صبح همان روز توزيع مي شود.
آزمون در محل دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي، تهران، خيابان اوين، بلوار دانشجو، خيابان کودکيار برگزار مي‎شود.

معاون وزير علوم مطرح کرد؛
نقش موثر دانشجويان در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي
معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم گفت: باتوجه به پهنه وسيع جامعه دانشجويان مي‌توانند به عنوان بدنه موثر در عرصه دانشگاهي در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي نقش موثري داشته باشند.
به گزارش معاونت فرهنگي وزارت علوم، نخستين جلسه شوراي سياستگذاري و برنامه ريزي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي برگزار شد.
غلامرضا غفاري با اشاره به داده‌هاي موجود در فضاي دانشگاهي و قياس آن با جامعه عام، بر مطلوب بودن وضعيت مجموعه‌هاي دانشگاهي و برخورداري محيط‌هاي آموزشي از کمترين آسيب‌هاي اجتماعي تاکيد کرد و افزود: بر اساس اين داده‌ها مي‌توان نتيجه گرفت ميزان آسيب‌هاي اجتماعي در دانشگاه‌ها نسبت به ساير فضاهاي عمومي جامعه به مراتب کمتر است.
معاون فرهنگي و اجتماعي اظهار داشت: باتوجه به پهنه وسيع جامعه دانشجويان مي‌توانند به عنوان بدنه موثر در عرصه دانشگاهي در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي نقش موثري داشته باشند.
در اين نشست بر نقش دانشگاه به عنوان دومين کانون تجربه زندگي مشترک و جامعه پذيري آن و همچنين نقش موثر دانشگاه در کنترل انحراف از ارزش‌هاي اجتماعي تاکيد شد. شناخت صحيح آسيب ها، ترسيم وضعيت موجود و برنامه ريزي دقيق، گسترش و تقويت برنامه‌هاي اجرايي در قالبي نظامند و پيوسته و ارائه راهکارهاي کاربردي با هدف مهار و کنترل آسيب‌هاي اجتماعي ديگر مقولاتي بود که به آن پرداخته شد.
همچنين آگاهي بخشي به دانشجويان و دادن آموزش‌هاي لازم به ويژه در سطح خوابگاه‌هاي دانشجويي و ارائه خدمات در زمينه آموزش مهارت‌هاي زندگي در طول دوران دانشجويي از جمله موارد موثر در کاهش ميزان خودپنداره‌هاي منفي اشاره شد.
در پايان اعضا ضمن تاکيد بر لزوم تطابق برنامه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي به صورت دقيق و هوشيارانه بر همگرايي و هم‌افزايي مسئولان دست‌اندرکار تاکيد کردند.

 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي