جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5912

 بررسي مسن ترين بازيکنان ليگ برتر
 پيرمردهايي که قصد خداحافظي ندارند! 

با وجود روند جوانگرايي تيم هاي ليگ برتر در فصول اخير، اما همچنان برخي بازيکنان پا به سن گذاشته در سطح اول فوتبال ايران توپ مي زنند.
تيم هاي ليگ برتر فوتبال کشور نسبت به سال هاي قبل تغييرات زيادي در بازيکنان خود داشتند و ميانگين سني فوتباليست ها پايين تر آمده است. اما بعضا مشاهده مي شود که هنوز برخي پا به سن گذاشته ها در ليگ برتر توپ
مي زنند و به نظر مي رسد اين پيرمردها، همچنان تصميم به ادامه بازي در سطح اول فوتبال باشگاهي دارند.
در اين گزارش به بررسي مسن ترين بازيکنان ليگ برتر، پرداخته ايم:
محسن بنگر: پارس‌جنوبي جم که فصل گذشته مهره‌هاي جوان زيادي در اختيار داشت، حالا به محل تجمع ستاره‌هاي سال خورده تبديل شده است. محسن بنگر در حوالي 40 سالگي، به‌تازگي به اين باشگاه پيوسته تا ليگ هجدهم را در پارس سپري کند. او دو سال قبل از تراکتورسازي کنار گذاشته شد، فصل گذشته را در نفت تهران سپري کرد و حالا چند هفته بعد از شروع فصل جديد، آخرين روزهاي قبل از آغاز پنجمين دهه زندگي را در بوشهر پشت سر خواهد گذاشت!
رضا نورمحمدي: زوج سابق بنگر در خط دفاعي پرسپوليس، همچنان برنامه‌اي براي خداحافظي از فوتبال ندارد. او که حالا 37 سالگي را پشت سرمي‌گذارد، فصل گذشته براي مدتي پيراهن سپيدرود رشت را پوشيد اما در تابستان، در فهرست مازاد باشگاه قرار گرفت. اما تنها چند هفته بعد از شروع فصل جديد رشتي‌ها دوباره اين بازيکن را فراخواندند و او را به‌خدمت گرفتند. مشکلات مالي سپيدرود، موجب شده آنها تنها به‌جذب مهره‌هاي ارزان قيمت روي بياورند.
رحمان احمدي: بعد از نيمکت‌نشين ‌شدن در پيکان به دست پيام نيازمند، رحمان احمدي تصميم به ترک اين باشگاه گرفت. حتي جدايي نيازمند و پيوستن او به سپاهان، موجب نشد جلالي حساب ويژه‌اي روي رحمان باز کند. پيکان به‌سراغ وحيد شيخ ويسي رفت و احمدي 38 ساله نيز به عضويت پارس‌جنوبي جم درآمد. او در شروع ليگ، ذخيره احمد گوهري محسوب مي‌شود.
محمدرضا مهدوي: چند نسل از هواداران فوتبال در رشت، مهدوي را در تيم‌هاي مختلفي مثل پگاه، داماش و سپيدرود تماشا کرده‌اند. مهدوي فصل گذشته براي مدتي در ليگ دو پيراهن داماش را بر تن داشت اما ناگهان به ليگ برتر بازگشت و براي سپيدرود به‌ميدان رفت. او که زماني يک ستاره در فوتبال رشت محسوب مي‎شد، در 37 سالگي از هميشه کندتر و کم‌اثرتر شده است. به‌نظر مي‌رسد اين آخرين فصل حضور مهدوي در ليگ برتر خواهد بود.
محمد نوري: دوران اوج نوري با جدايي از پرسپوليس و يک فصل حضور در فوتبال قطر، به‌پايان رسيد اما اين بازيکن دوباره به ليگ برتر برگشت تا پيراهن تراکتورسازي را بر تن کند. نوري به‌سرعت در شمار مهره‌هايي قرار گرفت که هواداران تراکتور، آن را موجب نمايش‌هاي ضعيف تيم‌شان مي‌دانستند. کاپيتان سابق پرسپوليس، حالا در 35 سالگي در پارس‌جنوبي است و البته فاصله‌ زيادي با دوران اوج دارد.
حسين کعبي: کعبي روي کاغذ 32 ساله است اما همه مي‌دانند که سن شناسنامه‌اي اين بازيکن، فقط يک عدد است و نسبتي با واقعيت‌ها در مورد او ندارد! حسين کعبي 12 سال قبل بازيکن ثابت تيم‌ملي بود. او هنوز مشغول بازي در ليگ برتر است و با ايده خداحافظي کنار نمي‌آيد. کعبي که توسط خداداد عزيزي از سپيدرود اخراج شده بود، بعد از برکناري خداداد دوباره به تيم برگشته و براي سپيدرود توپ مي‌زند.
رسول نويدکيا: در 34 سالگي، مسن‌ترين بازيکن حال حاضر سپاهان به‌شمار مي‌رود. برادر محرم نويدکيا در اولين سال‌هاي پيوستن به سپاهان، سرحال و آماده نشان مي‌داد اما فصل به فصل، افت کرد و حالا ديگر به‌نظر مي‌رسد هواداران باشگاه نيز در انتظار شنيدن خبر خداحافظي اين بازيکن هستند.
اسماعيل فرهادي: فيروز کريمي همچنان دست از اعتماد کردن به اسماعيل فرهادي برنمي‌دارد. فرهادي بعد از جدا شدن از ذوب، مدتي در گيتي پسند و اکسين البرز به‌ميدان رفت و مدتي را نيز بدون تيم گذراند اما فيروز کريمي اين بازيکن را براي گسترش به‌خدمت گرفت. او حالا در 36 سالگي دومين فصل حضور در فوتبال تبريز را سپري مي‌کند.
ايمان مبعلي: آخرين روزهاي درخشان ايمان مبعلي در فوتبال ايران، با نفت تهران سپري شدند. او فصل گذشته در فولاد توپ زد و حالا در 35 سالگي، بازوبند کاپيتاني استقلال خوزستان را بر بازو مي‌بندد. ايمان اين روزها، نسبتي با هافبک آماده سال‌هاي گذشته
ندارد.
عبدالله کرمي: مدافع مياني شماره 10 فولاد، در آستانه 36 سالگي هنوز عضوي از اين باشگاه است. کرمي که يک دوران ناموفق را در باشگاه سپاهان پشت سر گذاشته بود، حالا در سومين سال متوالي پيراهن فولاد خوزستان را بر تن مي‌کند. کرمي در اوج هم بازيکن فوق‌العاده‌اي نبود و حالا، بيشتر از هميشه دست به اشتباه
مي‌زند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي