جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5914

 ميز خبر 

 رئيس دانشگاه خبر داد؛

انتقال واحد دبي دانشگاه شهيدبهشتي به داخل کشور

رئيس دانشگاه شهيد بهشتي از انتقال پرديس اين دانشگاه خبر داد وگفت: پرديس دبي دانشگاه شهيد بهشتي به داخل کشور منتقل شد.

سيد حسن صدوق در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پرديس بين‎الملل دانشگاه شهيد بهشتي گفت: دانشگاههاي تهران، صنعتي شريف و صنعتي امير کبير داراي پرديس هستند، ما نيز در دبي داراي پرديس بوديم که آن را به داخل کشور انتقال داديم.

وي ادامه داد: ولي هنوز در جايي بنا نکرده ايم، وزارت علوم تمايل دارد دانشجويان خارجي را در اين پرديس جذب کند و با اين شرط که دانشجو از خارج جذب شود، هيات امناي دانشگاه آن را مصوب کرده است.

رئيس دانشگاه شهيدبهشتي درباره وضعيت دانشجوياني که در اين پرديس مشغول تحصيل بودند نيز افزود: دوره دانشجوياني که در پرديس دبي مشغول تحصيل بوده تمام شده و مشکلي از اين لحاظ ايجاد نمي‎شود.

سازمان امور دانشجويان اعلام کرد؛

صدور آنلاين کارت بين‌المللي براي دانشجويان و اعضاي هيئت علمي

با پيگيريهاي اداره کل دانشجويان غيرايراني وزارت علوم، صدور کارت بين‌المللي دانشجويي و کارت بين‌المللي اعضاي هيئت علمي به صورت آنلاين امکانپذير شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اداره کل سازمان امور دانشجويان اعلام کرد: نظر به اهميت بين‌المللي‌سازي دانشگاهها و معرفي نمايه بين‌المللي دانشگاه‌ها در سازمان جهاني ISIC با پيگيريهاي بعمل آمده توسط اداره کل دانشجويان غيرايراني وزارت علوم، امکان صدور کارت بين‌المللي دانشجويي و کارت بين‌المللي اعضاي هيئت علمي به صورت آنلاين و از طريق سامانه www.int.iic.ir امکانپذير شد.

دريافت کارت بين‌المللي دانشجويي به ويژه براي دانشجويان بين‌المللي دانشگاهها در ارائه سهولت خدمات بين‌المللي به آنها امکان استفاده از خدمات ملي و بين‌المللي کارت را فراهم مي‌کند.علاوه بر اين دوره‌هاي موردنياز براي ايجاد سازگاري موثر جامعه‎پذيري دانشجويان بين‌المللي در ايران فراهم شده و خدمات علمي، فرهنگي و هنري توسط اين سازمان به دانشجويان بين‎الملل دانشگاه‌ها ارائه مي‎شود.

همچنين دانشجويان ايراني دانشگاه‌ها علاوه بر 35 هزار خدمت و تخفيف در ايران و جهان، مي‎توانند براي دريافت تخفيف شرکت در کنفرانسهاي بين‌المللي تنها از کارت بين‌المللي اعضاي هيئت علمي و کارت دانشجويي بهره‎مند شوند. استفاده از کارت بين‌المللي معتبر isic جهت احراز هويت دانشگاهي آنان در مسافرتهاي خارجي توصيه مي‎شود.

مبلغ 15 هزارتومان از هزينه عضويت اعضاي هيئت علمي که از پنل فوق براي ثبت‌نام کارت خود استفاده کنند توسط اداره کل دانشجويان غيرايراني پرداخت مي‎شود.

11 شهريورماه؛ زمان برگزاري آزمون زبان دکتري دانشگاه پيام نور

بيست و پنجمين دوره آزمون زبان دکتري تخصصي دانشگاه پيام نور (ETPNU) 11 شهريور ماه برگزار مي‎شود.

توزيع کارت

بيست و پنجمين دوره آزمون زبان دکتري تخصصي (ETPNU) دانشگاه پيام نور، 11 شهريور 97 برگزار مي‌شود. متقاضيان از 6 تا 11 شهريورماه مي‌توانند براي دريافت کارت آزمون اقدام کنند.

آزمون زبان دکتري تخصصي (ETPNU) به صورت الکترونيکي در 5 استان آذربايجان شرقي- اصفهان- تهران- خراسان رضوي و فارس برگزار مي‌‎شود.

داوطلبان جهت کسب اطلاعات بيشتر و رفع مشکل احتمالي مي توانند با شماره تلفن 22458297-021تماس حاصل کنند.

جامعه فارغ‌التحصيلان دانشگاه فني و حرفه‌اي تاسيس مي شود

معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه فني و حرفه‌اي جامعه فارغ‌التحصيلان دانشگاه فني و حرفه‌اي را تاسيس و راه‌اندازي مي‌کند.به گزارش خبرنگار مهر، معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه فني و حرفه‌اي، به منظور بهره مندي از توانمندي علمي، مهارتي و اجرايي دانش آموختگان خانواده دانشگاه فني و حرفه‌اي اقدام به راه‎اندازي جامعه فارغ‌التحصيلان اين دانشگاه کرد.

بنابراين، پس از تهيه اساسنامه پيشنهادي و برگزاري جلسات هم‎انديشي و تصويب، هيات مؤسس، جامعه فارغ‌التحصيلان دانشگاه فني و حرفه‌اي تشکيل خواهد شد.

همچنين پس از برگزاري مجمع عمومي، هيات امناي مرکزي انتخاب شده و در نهايت شوراي واحدها شروع بکار خواهد کرد.

نظرسنجي بنياد ملي نخبگان درباره جوايز تحصيلي

بنياد ملي نخبگان در نظر دارد در راستاي پايش دقيق‌تر نتايج اجراي برنامه‌هاي خود بر اجتماع نخبگاني کشور، اقدام به اجراي نظرسنجي‌هاي علمي از جامعه مخاطب کند.به گزارش بنياد ملي نخبگان، در راستاي اقدام بنياد ملي نخبگان به منظور بهره‌مندي از توان جامعه علمي و پژوهشي کشور، نظرسنجي در خصوص جوايز تحصيلي اين بنياد صورت مي گيرد.در اولين گام، درخواست طرح پيشنهادي در خصوص تسهيلات ويژه دانشجويان مستعد (جايزه‌هاي تحصيلي)، تهيه شده و از طريق وب‌گاه بنياد ملي نخبگان در دسترس قرار گرفته است. از همه فعالان دولتي و غيردولتي در اين زمينه، دعوت مي‌شود پس از مطالعه درخواست، طرح پيشنهادي (پروپوزال) خود را از طريق رايانامه به نشاني الکترونيکي مرکز اطلاعات و پايش فعاليت‌هاي نخبگاني (monitoring@bmn.ir) ارسال کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي