جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5914

 خبـــرنامه 

 توجيه بيرانوند

اشتباه محاسباتي کردم

عليرضا بيرانوند سرانجام اولين گلش در فصل جديد ليگ برتر را خورد و در سومين بازي که براي پرسپوليس به زمين ‌رفت، دروازه‌اش باز شد. ميلاد جهاني در آبادان گلي به پرسپوليس زد که در آن عليرضا بيرانوند بي‌تقصير نبود. اگرچه ميلاد گفته قبلا عين همين گل را به پرسپوليس و دروازه‌بان وقتش يعني سوشا مکاني زده است اما اين احتمال که توپ شانسي به پايش خورده باشد کم نيست. شايد اگر بيرانوند هم بهتر زاويه دروازه‌اش را بسته بود، هيچ وقت اين توپ گل نمي‌شد.

بيرانوند درباره گلي که خورده گفته: « سوتي ندادم. در خروج از دروازه اشتباه محاسباتي کردم. فکر کردم مي‌خواهد سانتر کند اما توپ وارد دروازه‌ام شد.»

هروي:

گنج‌زاده حق خود را از بازي‌هاي آسيايي گرفت

سرمربي تيم ملي کاراته گفت: چهار سال پيش و در اينچئون حق سجاد گنج‌زاده را خوردند، اما او با کسب مدال طلا در اندونزي حق خود را گرفت.

شهرام هروي در مورد مدال طلايي که سجاد گنج‌زاده در مسابقات کاراته بازي‌هاي آسيايي 2018 کسب کرد، اظهار داشت:

سجاد از لحاظ فني يک سر و گردن از همه کاراته‌کاهاي حاضر در اندونزي بالاتر بود. از قبل هم گفته بوديم که پيش‌بيني ما براي سجاد و سه عضو ديگر تيم ملي کسب مدال طلا در بازي‌هاي آسيايي ا‌ست.

وي تصريح کرد: سجاد توانست با کسب مدال طلا حق خود را از بازي‌هاي آسيايي بگيرد و اتفاقات چهار سال پيش و بازي‌هاي اينچئون که به ناحق او را حذف کردند، جبران کرد. ممارست، تلاش و پشتکار باعث شد که گنج‌زاده مدال طلا را کسب کند. به نظرم روي کاغذ تيم کاراته چهار مدال طلا را مي‌گيرد، اما بايد ديد در ميدان مسابقه چه نتيجه‌اي به دست مي‌آيد. هرچند ديديم خانم عباسعلي حقش مدال طلا بود، اما به مدال برنز رسيد. کاراته يک رشته رکوردي نيست و هر اتفاقي ممکن است در آن بيفتد.

انتقال قرضي حاج‌صفي به سپاهان

ملي‌پوش ايراني تيم فوتبال المپياکوس يونان به صورت قرضي راهي سپاهان اصفهان مي‌شود.

باشگاه المپياکوس آتن اعلام کرد که مقدمات بازگشت احسان حاج‌صفي از المپياکوس به تيم سپاهان اصفهان انجام شده و ظرف روزهاي آينده اين بازيکن براي مدت يک سال به صورت قرضي به تيم فوتبال سپاهان اصفهان خواهد پيوست.احسان حاج‌صفي با تصميم پدرو مارتينس، سرمربي پرتغالي تيم المپياکوس از فهرست بازيکنان اين تيم براي فصل 19-2018 کنار گذاشته شد و در اختيار باشگاه قرار گرفت. باشگاه المپياکوس نيز به دليل عدم دريافت پيشنهاد قابل‌ توجهي قصد دارد تا ملي‌پوش ايراني را به صورت قرضي در فصل جاري به سپاهان انتقال دهد.

نيکخواه بهرامي:

در مرحله بعد بهتر مي‌شويم

کاپيتان تيم ملي بسکتبال ايران گفت: خوشبختانه هيچ مصدومي نداريم و اميدوارم در مرحله بعد بهتر بازي کنيم.

صمد نيکخواه‌بهرامي کاپيتان تيم ملي بسکتبال پس از پيروزي برابر سوريه در نخستين بازي‌ اين تيم در بازي‌هاي آسيايي 2018 اظهار داشت: ما يک هفته‌اي اينجا بوديم اما متاسفانه به خاطر شرايط مسابقه در اين سالن تمرين نکرديم و براي تمرين در سالن ديگر بايد مسافت طولاني را براي يک ساعت تمرين طي مي‌کرديم.

او ادامه داد: اولين بار بود که در اين سالن آمديم و بازي ‌کرديم. ما خيلي خوب حمله و دفاع کرديم. البته ندانستن شرايط حلقه و زمين مواردي بود که در بازي تاثير مي‌گذاشت. خيلي خوشحاليم که اين بازي را با برد تمام کرديم. خوشبختانه هيچ مصدومي هم نداريم و اميدوارم در مرحله بعدي بهتر بتوانيم بازي کنيم.

طعنه توشاک به قلعه‌نويي

فقط اوت و توپ بلند!

جان توشاک سرمربي تراکتورسازي بعد از تساوي 2-2 تيمش مقابل سپاهان گفت تيم حريف با پرتاب اوت و سانتر از کناره‌ها به ما فشار مي‌آورد. پيش از اين شفر هم در يکي از بازي‌هاي استقلال و ذوب‌آهن که قلعه‌نويي سرمربي ذوبي‌ها بود، گفته بود تاکتيک تيم حريف فقط پرتاب اوت و ارسال‌هاي بلند بود و آنها مدام زير توپ مي‌زدند. کي‌روش هم که چند بار در مصاحبه‌هايش کنايه‌هايي به قلعه‌نويي زده بود. البته قلعه نويي همواره اين اتهامات را تکذيب کرده است اما معمولا يارگيري‌هاي او در فصل نقل و انتقالات مهر تاييدي است بر چنين ادعاهايي!

بازي هاي آسيايي اندونزي

بسکتبال سه نفره، مقتدارنه صعود کرد

تيم ملي بسکتبال 3 نفره کشورمان با کسب 3 پيروزي مقتدارنه از گروهش در بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتا صعود کرد.

ايران در گروه چهارم با تيم‌هاي عراق، ترکمنستان، قزاقستان، مالزي و افغانستان هم‌گروه بود که در روز اول مقابل تيم‌هاي مالزي و قزاقستان با نتايج 18 بر 13 و 21 بر 15 صاحب برتري شده بود.

ملي‌پوشان کشورمان بعد از يک روز استراحت، ديروز در 3 مسابقه مقابل عراق، ترکمنستان و افغانستان به ترتيب 19 بر 16، 21 بر 7 و 20 بر 5 به پيروزي رسيدند تا بدون باخت و صدرنشيني صعود کنند.

مراحل يک چهارم نهايي، نيمه نهايي و فينال، امروز برگزار مي‌شود.

نه والورده به پي‌اس‌جي

در روزهاي گذشته برخي رسانه‌ها مدعي شده بودند که باشگاه پاريس‌سن‌ژرمن قصد دارد با ارائه يک پيشنهاد نجومي ايوان راکيتيچ ستاره کروات بارسلونا را جذب کند ولي والورده سرمربي آبي‌واناري‌هاي کاتالان، گفته اين هافبک جزو ارکان کليدي تيمش هست و روي او حساب باز کرده است: «ايوان يکي از پايه‌هاي تيم به حساب مي‌آيد. او بازيکني کليدي در ترکيب تيم است و من قطعا روي ايوان حساب باز کرده‌ام. من بهترين بازيکنانم را براي اين فصل مي‌خواهم و ايوان يکي از بهترين‌هاست. او از شيوه بازي تيم شناخت دارد و تعهد بالايي به بارسلونا دارد، حتما نظرم اين است که بايد در بارسلونا بماند. کافي است به آمارش نگاه کنيد. مطمئنا مي‌خواهم او در تيم‌مان بماند و شکي در اين‌باره نيست.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي