جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5922

 اتفاق جالب در استقلال
 دلار گرفتند ولي نگفتند! 

 خبر‌هاي رسيده حکايت از آن دارد که استقلالي‌ها کم‌کم از وضعيت مالي خود شاکي شده‌اند و نسبت به عملکرد باشگاه اعتراض دارند. بازيکنان مدعي اند 25 درصد از پول فصل قبل خود را نگرفته‌اند و امسال هم به جاي 30 درصد، تنها 10 درصد دريافتي داشته‌اند. يکي از بازيکنان مي‌گويد «تازه يک چک داده‌اند به ما براي برج 12».

اين روز‌ها بازيکنان استقلال دنبال کشف يک چيز هستند؛ اينکه باشگاه پول‌هاي خارجي را گرفته يا نه! فتحي اعلام کرد 600هزار يورو از قبال انتقال حسيني خواهند گرفت و 350هزار دلار هم از انتقال تيام. تازه 300هزار دلار هم کنفدراسيون فوتبال آسيا به استقلال بدهکار بود. اخيراً فتحي به مالزي سفر کرد و موفق شد از طريق وزارت خارجه، اين پول را از کنفدراسيون فوتبال بگيرد. بازيکنان مي‌گويند اين پول به ايران رسيده ولي چرا به تيم تزريق نمي‌شود؟ آن‌ها البته شک دارند و دنبال يک منبع موثق هستند تا تأييد کند پول به ايران رسيده است.

حالا خبر‌هاي تکميلي‌تر حکايت از اتفاقات جالب دارد. منابع خبري تأييد کرده‌اند باشگاه استقلال از 300هزار دلار خود از کنفدراسيون، 200هزار دلار را دريافت کرده است. AFC به باشگاه استقلال اعلام کرد 100هزار دلار ديگر را بعد از بازي با السد قطر در اختيارشان قرار مي‌دهد. با وجود اينکه پول به باشگاه رسيده، مديران تأکيد کرده‌اند نبايد آن را به بازيکنان داخلي داد بلکه بايد به حساب خارجي‌ها واريز شود! يک فرد آگاه در استقلال مي‌گويد «خارجي‌هاي زيادي در تيم هستند و قرار شده اين پول به همراه پول رضايت تيام و سيدمجيد حسيني تنها به خارجي‌ها پرداخت شود. دلار پيدا نمي‌شود. ما حتي اخيراً براي يکي از مربيان مي‌خواستيم دلار بگيريم که به سختي پيدا کرديم. به همين خاطر ترجيح باشگاه اين است دلار‌ها را براي خارجي‌ها نگه دارد.»

استقلال علاوه بر شفر دستياران خارجي‌اش را هم دارد. همچنين الحاجي گرو، نيوماير و طارق هم سه بازيکني هستند که امسال به تيم ملحق شده‌اند. دستمزد اين بازيکنان و کادر فني روي هم بسيار بالاست. به هر حال گراني دلار، هر روز دستمزد آن‌ها و همين طور ديگر خارجيان ليگ برتر را بالا مي‌برد و باشگاه نگران آن است که مبادا دوباره پرونده برايشان در فيفا جور شود.

وزارت ورزش به فتحي تأکيد کرده بايد دستمزد کامل خارجي‌ها را بدهند تا ديگر مشکلات گذشته تکرار نشود. به همين خاطر باشگاه مي‌خواهد دلار‌ها و يورو‌ها را تنها براي خارجي‌ها نگه دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي