جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5922

 خبـــرنامه 

 پوست‌اندازي ازبکستان

سونامي هکتور کوپر

در شرايطي که اولين اردوي آماده سازي ازبکستان با سرمربي جديد از صبح ديروز آغاز شد فدراسيون فوتبال اين کشور فهرست 29 نفره دعوت‌شده‌هاي به اين اردو از سوي هکتور کوپر را منتشر کرد که در اين فهرست خبري از ستاره‌هاي پابه سن گذاشته و سرشناس ازبک‌ها ديده نمي‌شود تا سونامي مرد آرژانتيني اين بازيکنان را از تيم ملي دور کند.

سرور جپاروف، آلکساندر گينريخ، آلکساندر لوبانوف و ... از جمله بازيکنان سرشناس ازبک هستند که در اين فهرست ديده نمي‌شوند تا غيبت آنها در جام ملت‌هاي آسيا از حالا قطعي به نظر برسد. جالب اين که در فهرست منتشر شده براي رويارويي ازبک‌ها با سوريه و ايران در روزهاي 15 و 20 شهريور، نام شش لژيونر اين کشور شاغل در روسيه، چين، امارات و کره جنوبي ديده مي‌شود.

از سوي کولاکويچ؛

ليست تيم ملي براي مسابقات قهرماني جهان اعلام شد

فهرست بازيکنان دعوت شده به تيم ملي واليبال براي مسابقات قهرماني جهان اعلام شد.

اسامي بازيکنان دعوت شده به اردوي تيم ملي واليبال براي حضور در مسابقات قهرماني جهان و اردوي تدارکاتي اسلووني مشخص شد.

سعيد معروف، محمدطاهر وادي، اميرحسين توخته، سيد محمد موسوي، ميلاد عبادي پور، فرهاد قائمي، محمدجواد معنوي نژاد، مرتضي شريفي، علي شفيعي، سامان فائزي، امير غفور، صابر کاظمي، مهدي مرندي و محمدرضا حضرت پور بازيکنان تيم ملي واليبال ايران در مسابقات قهرماني جهان خواهند بود.

همچنين امير خوش خبر (سرپرست)، ايگور کولاکويچ (سرمربي)، پيمان اکبري، دراگان کوبيليسکي و سعيد رضايي (مربي)، دنيل ميشيچ (بدنساز)، نويد مشجري (آناليزور) و مهدي احمدي (فيزيوتراپ) نيز به عنوان کادر فني، تيم ملي را در اين مسابقات همراهي خواهند کرد.

پشت پرده شکايت يازالده از استقلال

بازيکني اهل کشور پرتغال با اشتباه عجيب مديران پيشين استقلال از اين باشگاه به فيفا شکايت کرده است.

بازيکني پرتغالي به نام يازالده اخيراً شکايتي از باشگاه استقلال به فيفا ارائه کرده است. اين بازيکن اهل پرتغال اواخر دي‌ماه سال 96 به ايران آمد و حضور او در ايران بنا به درخواست باشگاه استقلال بود. با اين حال قراردادي با اين بازيکن امضا نشد، اما چرا اين بازيکن توانسته به فيفا شکايت کند؟ ماجرا از اين قرار است که مسئولان سابق باشگاه استقلال درخواستي به اين بازيکن ارسال مي‌کنند که به ايران بيايد و شرايط درخواست آنها باعث اين شکايت شده است.

مسئولان باشگاه استقلال در نامه‌اي با امضاي رضا افتخاري مديرعامل پيشين استقلال، تمام موارد را براي اين بازيکن ارسال کردند؛ مواردي چون مدت زمان قرارداد، نحوه و زمان پرداخت آن، ميزان پاداش و... در اين درخواست وجود داشته است. در واقع اين نامه شبيه به دعوتنامه نبوده، بلکه مشابه پيش‌ قرارداد بوده است. اين بازيکن پرتغالي هم با اطمينان خاطر از عقد قرارداد با استقلال به ايران آمده بود که پس از انجام تست‌هاي پزشکي قراردادش را رسمي کند اما اين اتفاق رخ نداد و در تست‌هاي پزشکي پذيرفته نشد. به همين دليل يازالده اقدام به شکايت از باشگاه استقلال کرد.

در واقع اشتباه عجيب مديران استقلال اين باشگاه را دچار دردسري عجيب کرده و اين بازيکن که فقط در تست پزشکي باشگاه حضور يافته درخواست 450 هزار يورو کرده است! استقلالي‌ها نيز با استفاده از وکلاي بين‌المللي در مقام دفاع از خود برآمده و بايد ديد در نهايت اين ماجرا به کجا کشيده خواهد شد.

تيم‌هاي ايراني واقعاً قدرتمند هستند

ژاوي: از تجربه بازي در ورزشگاه آزادي لذت بردم

هافبک اسپانيايي السد از تجربه بازي در ورزشگاه آزادي که به گفته او جوي فوق‌العاده داشته، لذت برده است.

ژاوي هرناندس در گفت‌وگو با سايت رسمي کنفدراسيون فوتبال آسيا (AFC) با ابراز رضايت از عملکرد السد قطر در بازي رفت از مرحله يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا مقابل استقلال در ورزشگاه آزادي گفت: به نظرم ما بازي خيلي خوبي را مقابل استقلال به نمايش گذاشتيم، اما هنوز يک بازي ديگر باقي مانده است که مي‌تواند 90 دقيقه باشد و حتي ممکن است بازي به وقت‌هاي اضافه کشيده شود. در فوتبال نمي‌شود حدس زد که چه اتفاقاتي خواهد افتاد.

هافبک 38 ساله السد در ادامه تصريح کرد: حداقل ما کارمان را در تهران به خوبي انجام داديم. ما عملکرد خيلي خوبي را از خود ارائه داديم و به نظرم عملکرد بهتري نسبت به استقلال به خصوص در نيمه دوم ارائه کرديم. همچنين در نيمه اول حداقل مي‌توانستيم يک گل به ثمر برسانيم.

وي همچنين در خصوص جو موجود در ورزشگاه آزادي يادآور شد: جو فوق‌العاده‌اي در ورزشگاه حاکم بود و بايد بگويم يکي از بهترين جوهايي بود که تا کنون در دوران حرفه‌اي‌ام ديده بودم. تمامي تماشاگران فوق‌العاده بودند. ورزشگاه آزادي مکان فوق‌العاده‌اي براي بازي کردن است. واقعاً از تجربه بازي در اين ورزشگاه لذت بردم، اين چيزي بود که واقعاً دوست داشتيم.ستاره پيشين بارسلونا اکنون به دنبال تجربه قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا با اين تيم قطري است؛ تيمي که با پيروزي در بازي رفت مقابل استقلال در آستانه صعود به مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسياست. قهرمان 13 دوره ليگ قطر از سال 2011 به بعد هرگز به مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا نرسيده است.

ژاوي در بخش ديگري از صحبت‌هايش خاطرنشان کرد: مي‌دانيم که تيم خيلي خوبي داريم. اين فصل ما بازيکنان خوبي جذب کرده‌ايم از جمله گابي، جونگ وو يونگ و چند بازيکن قطري. به نظرم ما توانايي رقابت با ديگر تيم‌هاي آسيايي براي کسب عنوان قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا را داريم.اگر ژاوي با السد در اين رقابت‌ها به قهرماني برسد، تبديل به اولين بازيکني خواهد شد که قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا و قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا را تجربه مي‌کند.

هافبک السد اما نسبت به صعود اين تيم به مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان آسيا خوشبين است. وي گفت: با توجه به نتيجه‌اي که در تهران گرفتيم، فکر مي‌کنم ما بخت اول صعود هستيم، اما همانطور که در ابتداي صحبت‌هايم گفتم، کسي نمي‌تواند حدس بزند که در فوتبال چه اتفاقي خواهد افتاد.وي تصريح کرد: استقلال هم تيمي خوبي دارد و آنها قطعاً براي رقابت به اينجا خواهند آمد چون تيم‌هاي ايراني واقعاً قدرتمند هستند، اما به نظرم ما اعتماد به نفس بالايي داريم. ما به خصوص اين فصل خيلي پيشرفت داشته‌ايم. واقعاً پيش‌فصل خوبي داشتيم و با روياهاي بزرگ پا به اين رقابت‌ها گذاشتيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي