جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5928

 خبر 

 عضو کميته علمي کنگره تازه هاي قلب و عروق؛

فاکتورهاي خطر بروز بيماري هاي قلبي

عضو کميته علمي بيستمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ايران، پيشگيري از فاکتورهاي خطر بروز بيماري هاي قلبي را در کاهش بار بيماري بسيار موثر دانست.

به گزارش مهر، دکتر مريم مهرپويا در بيستمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق ايران درباره شايع ترين بيماري يا عارضه قلبي در کشور، گفت: شايع ترين بيماري قلبي يا عارضه قلبي، سندروم هاي حاد کرونري است که به علت وجود پلاک که روي آن لخته خون مي نشيند در داخل رگ هاي قلبي اتفاق مي افتد که اگر اين عارضه موجب بسته شدن کامل رگ هاي قلبي شود، منجر به سکته حاد قلبي مي شود. در اين موارد وضيعت بيمار بسيار وخيم است و بايد بلافاصله به بيمارستان منتقل و با آنژيوپلاستي رگ هاي قلبي را باز و بيمار را نجات داد.

اين متخصص قلب و عروق افزود: در مواردي نيز سندروم هاي حاد کرونري موجب بسته شدن تمام رگ ها نمي شود اما يک وضعيت بحراني براي قلب ايجاد مي شود که در اين موارد نيز اگر به موقع بيمار را به بيمارستان انتقال ندهيم ممکن است بيمار جان خود را از دست بدهد.

عضو کميته علمي بيستمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق درباره ريسک فاکتورهاي بروز اين بيماري، يادآور شد: ديابت، فشار خون بالا، چربي خون بالا و سيگار مهم ترين ريسک فاکتورهاي بروز اين بيماري هستند.

مهرپويا با تأکيد براينکه افراد با کنترل و اجتناب از ريسک فاکتورها به ميزان قابل توجهي مي توانند از بروز اين بيماري يا عارضه قلبي خودداري کنند، يادآور شد: افراد مي توانند از بروز اين ريسک فاکتورها با رعايت الگوي غذايي، افزايش تحرک و اصلاح سبک زندگي پيشگيري کنند اما اگر در مواردي به هر يک از اين ريسک فاکتورها مبتلا شدند توصيه مي شود با اداره موثر بيماري مانع از بروز عوارض قلبي شوند.

بيستمين کنگره بين المللي تازه هاي قلب و عروق، از 20 تا 23 شهريور 97 با حضور سخنراناني از کشورهاي آلمان، ايتاليا، فرانسه، امريکاي شمالي، ترکيه، انگليس، اتريش در مرکزهمايش‌هاي بين‌المللي برج ميلاد در حال برگزاري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي