جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5929

 خبـــرنامه 

 وزنه‌برداري معلولان آسيا

قهرماني مقتدرانه سيامند رحمان بدون رکوردشکني

رقابت‌هاي وزنه‌برداري معلولان قهرماني آزاد آسيا ــ اقيانوسيه در ژاپن با درخشش سيامند رحمان قوي‌ترين معلول جهان خاتمه يافت.

در روز پاياني اين رقابت‌ها، ظهر ديروز مسابقه دسته 107+ کيلوگرم برگزار شد و 6 وزنه‌بردار از جمله سيامند رحمان و منصور پورميرزايي از ايران به روي تخته رفتند.

در اين رقابت سيامند رحمان با رکورد 280 کيلوگرم به مقام قهرماني رسيد و سومين طلاي ايران را به ارمغان آورد. او که به ترتيب وزنه‌هاي 270 و 280 کيلوگرمي را مهار کرد و البته در مهار وزنه 285 کيلوگرمي ناموفق شد و به رکورد دنيا حمله نکرد. البته رحمان پيش از اين آغاز اين تورنمنت هم گفته بود که قصد رکوردشکني ندارد و اين مهم را در بازي‌هاي پاراآسيايي 2018 و همچنين 2020 توکيو انجام خواهد داد.

در اين رقابت منصور پورميرزايي با رکورد 245 کيلوگرم به مقام نايب قهرماني و مدال نقره رسيد. پورميرزايي در تلاش‌هاي اول و دوم وزنه‌هاي 240 و 245 کيلوگرمي را مهار کرد، اما در تلاش سوم در اجراي صحيح روي وزنه 265 کيلوگرمي ناکام ماند تا به مقام دومي برسد.

بدين ترتيب تيم ايران با کسب 3 طلا، 5 نقره و 2 برنز به مقام نايب قهرماني رقابت‌هاي وزنه‌برداري معلولان قهرماني آزاد آسيا ــ اقيانوسيه دست يافت. در اين مسابقات تيم چين با کسب 14 طلا به مقام قهرماني رسيد و ازبکستان با 2 طلا سوم شد.

انصاري فرد در ناتينگهام فارست

مهاجم تيم ملي فوتبال ايران به تيم انگليسي ناتينگهام فارست پيوست.

کريم انصاري فرد که يکي از بازيکنان تيم ملي فوتبال ايران در بيست و يکمين دوره رقابتهاي جام جهاني بود و تنها گل ايران در ديدار برابر پرتغال را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند، به تيم ناتينگهام فارست پيوست.

هدايت تيم انگليسي ناتينگهام فارست بر عهده «آيتور کارانکا» است.

مشکلات مالي به تکواندو رسيد

مشکلات اقتصادي باعث شده است تا تيم ملي تکواندو برنامه‌اي براي حضور در مسابقات کسب سهميه گرند اسلم و جام رياست فدراسيون جهاني نذاشته باشد.

دومين دوره مسابقات گرنداِسلم انفرادي در 4 وزن المپيکي، 18 تا 25 آذرماه در "ووشي" چين برگزار مي‌شود برهمين اساس مرحله دوم مسابقات کسب سهميه حضور در اين رقابت‌ها از 4 آبان ماه آغاز و به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت. همچنين دومين دوره مسابقات جام رياست فدراسيون جهاني تکواندو اواخر آبان ماه به ميزباني چين تايپه برگزار مي گردد.

با اعلام آرش فرهاديان رئيس سازمان تيم‌هاي ملي، در اين دوره از رقابت‌ها تيم ملي تکواندو کشورمان به دو رويداد کسب سهميه گرند اسلم و جام رياست فدراسيون جهاني(G2) اعزام نمي‌شود و تکواندوکاراني که متقاضي حضور در اين رويدادها هستند مي‌توانند به صورت شخصي تا 7 مهرماه درخواست خود را به اين سازمان اعلام نمايند تا بررسي‌ و اقدامات لازم به منظور اعزام صورت پذيرد.

فدراسيون جهاني هزينه ورودي براي هر تکواندوکار را 100 دلار تعيين کرده و سه نفر اول اين رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات گرنداِسلم را کسب مي‌نمايند.

تقابل مدعيان در هفته ششم ليگ برتر فوتسال بانوان

ديدارهاي هفته ششم ليگ برتر فوتسال بانوان در حالي برگزار خواهد شد که دو تيم مدعي ملي حفاري و سپيدرود مقابل يکديگر صف آرايي خواهند کرد.

رقابت‌هاي ليگ برتر فوتسال بانوان روز جمعه وارد ششمين هفته خود خواهد شد و در حساس ترين بازي هفته دو تيم سپيد رود تهران و ملي حفاري ايران که با 15 امتياز و تفاضل گل به ترتيب جايگاه اول و دوم جدول رده بندي را در اختيار دارند مقابل هم صف آرايي خواهند کرد. تيم سپيدرود تهران اين روزها با حواشي بسياري رو به رو است و حتي بحث انتقال اين تيم به اصفهان و تيم نامي نو نيز مطرح است.

دو تيم پارس آرا شيراز و دختران کوير نيز ديگر بازي مهم هفته را برگزار خواهند کرد و تيم دختران کوير در صورت پيروزي به رده سوم جدول رده بندي صعود خواهد کرد. برنامه کامل به شرح زير است:

* پارس آرا شيراز- دختران کوير مس کرمان

* شهرداري رشت-پالايش نفت آبادان

* ملي حفاري ايران- سپيدرود تهران

* مس رفسنجان-هيات فوتبال خراسان رضوي

* استقلال ساري- پويندگان فجر شيراز


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي