جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

 ميز خبر 

 کدخدايي:

قانون ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان در شوراي نگهبان تاييد شد

سخنگوي شوراي نگهبان با انتشار مطلبي در فضاي مجازي از تاييد طرح اصلاح قانون ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان در جلسه شوراي نگهبان خبر داد.

به گزارش مهر، عباسعلي کدخدايي سخنگو و قائم مقام دبير شوراي نگهبان در توئيتر خود نوشت: «طرح اصلاح قانون ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان که با اصلاحاتي در جلسه مورخ 1397/6/6 به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيده است؛ در جلسه مورخ 1397/6/21 شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغاير با موازين شرع و قانون اساسي شناخته نشد.»

به دليل کمک به کره شمالي؛

آمريکا ،چين و روسيه را تحريم کرد

دولت آمريکا عليه يک کمپاني فناوري مستقر در چين، مدير اهل کره شمالي آن و يک شرکت تابعه روسي به اتهام "کمک مالي غيرقانوني" به کره شمالي که نقض تحريم‌هاي آمريکاست، تحريم‌هايي را اعمال کرده است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، وزارت خزانه‌داري آمريکا در بيانيه‌اي اعلام کرد، اين تحريم‌هاي جديد عليه کمپاني فناوري "شبکه سيلور استار يانبيان" در چين، جونگ سونگ هوا، مدير اجرايي آن که اهل کره شمالي است و کمپاني زيرمجموعه آن به نام "وولاسيس سيلور استار" مستقر در روسيه است.

استيون منوچين، وزير خزانه‌داري آمريکا در اين بيانيه آورده است: اين اقدامات با هدف توقف ارسال کمک‌هاي مالي غيرقانوني به کره شمالي از طريق افرادي است که در پوشش اين کمپاني‌ها و اشخاص ثالث کمک مالي مي‌کنند.

وي همچنين به تمامي کمپاني‌ها در سراسر جهان هشدار داده که جوانب احتياط را رعايت کرده و مطمئن شوند که کارمنداني از کره شمالي را براي پروژه‌هاي فناوري خود به کار نمي‌گيرند.

ايالات متحده تصميمي براي پايان حضور خود در پايگاه اينجرليک ترکيه ندارد

پنتاگون اعلام کرد که تصميمي براي پايان دادن به حضور آمريکا در پايگاه هوايي اينجرليک ترکيه ندارد.

به‌ گزارش ايسنا، ‌به نقل از المنار، اريک پاهون، سخنگوي پنتاگون، گفت‌: ايالات متحده به حضور خود در ترکيه پايان نمي‌دهد. پايگاه اينجرليک طي دهه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است و اين امر با حمايت ترکيه، همپيمان ما در ناتو ادامه‌ خواهد داشت.

پاهون ترکيه را "شريکي پابرجا" در ائتلاف بين‌المللي ضد داعش خواند و گفت‌: هماهنگي ميان ايالات متحده و ترکيه در هنگام عمليات با استفاده از پايگاه اينجرليک و ديگر پايگاه‌ها در ترکيه برقرار است.

چاووش‌اوغلو: يگان‌هاي مدافع خلق ممکن است به دولت سوريه در عمليات ادلب کمک کنند

وزير امور ترکيه در نامه‌اي به نيويورک‌تايمز نوشت که شبه نظاميان يگان‌هاي مدافع خلق کرد ممکن است به دولت سوريه در عمليات ادلب کمک کنند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، اين نامه از جانب مولود چاووش‌اوغلو، وزير امور خارجه ترکيه در پاسخ به سرمقاله منتشر شده از سوي روزنامه نيويورک‌تايمز است که اخيرا منتشر شد؛ چاووش اوغلو در نامه خود هشدار داد که واشنگتن بايد اين مساله را مورد بررسي قرار دهد که متحدان واقعي‌اش در منطقه چه کساني هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي