جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

 خبــــر 

 انفجار خطوط انتقال گاز در شرق آمريکا

نيروهاي خدمات اضطراري در پي دريافت گزارشاتي مبني بر وقوع چندين انفجار در خطوط انتقال گاز در سه منطقه جداگانه در ايالت ماساچوست آمريکا به محل حادثه اعزام شدند.به گزارش مهر به نقل از اسپوتنيک، رسانه هاي محلي آمريکا گزارش دادند که در پي وقوع انفجارهاي متعدد در خطوط انتقال گاز در سه محله مختلف در منطقه «مريماک ولي» ايالت ماساچوست آمريکا، نيروهاي خدمات اضطراري به محل حادثه اعزام شدند.

بنابر گزارش ها، 20 تا 25 باب منزل مسکوني در اثر اين حادثه، طعمه حريق شده اند و دست کم يکي يک باب منزل بطور کامل ويران شده است.مقامات محلي وقوع بيش از 50 حريق را گزارش داده اند.از ساکنان اين منطقه درخواست شد تا خطوط گاز را قطع کرده و از منازلشان خارج شوند.طبق سرشماري سال 2010، کل جمعيت ساکن در اين مناطق حادثه ديده بالغ بر 60 هزار نفر است.

30 هزار مهاجرغيرقانوني در مالزي بازداشت شدند

منابع خبري گزارش دادند که 30 هزار نفر از مهاجران غيرقانوني از ابتداي سال جاري در مالزي بازداشت شدند که اکثر آنها را کارگران خارجي غيرمجاز تشکيل مي دهند.

به گزارش ايرنا به نقل از رسانه هاي مالزيايي ، ماموران اداره مهاجرت مالزي از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از 30 هزار مهاجر غيرقانوني را بازداشت کردند که حدود 7 هزار نفر از آنها را اتباع بنگلادش تشکيل مي دهند.اکثر مهاجران غيرقانوني دراين کشور را اتباع اندونزي، بنگلادش، نپال، هند، فيليپين، کامبوج و ميانمار تشکيل مي دهند.

اگرچه آمار رسمي و دقيقي از تعداد مهاجران غيرقانوني در مالزي ارائه نشده اما طبق گزارش هاي رسانه اي حدود 600 هزار نفر مهاجر در به طور غيرقانوني دراين کشور مشغول به کار هستند.براين اساس، حدود 2 ميليون کارگر خارجي ثبت شده در اين کشور جنوب شرق آسيا نيز حضور دارند که اکثر آنها در بخش هاي خدماتي ، مشاغل سخت در کشتيراني و ساخت و ساز، رستوران ها و فروشندگي مشغول به کار هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي