جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

 خبر 

 زمين لرزه هجدک کرمان خسارتي نداشت

مديرکل ستاد بحران استانداري کرمان گفت : زمين لرزه 4.6ريشتري بامداد ديروز در هجدک اين استان هيچگونه خسارتي نداشت.

مجيد سعيدي در گفت و گو با ايرنا افزود: به محض وقوع زمين لرزه نيروهاي امدادي به منطقه محل زلزله اعزام و ستاد بحران در اين منطقه و مرکز استان تشکيل شد.

زمين لرزه اي به بزرگي 4.6 ريشتر ساعت 04 و 19 دقيقه حوالي شهر هجدک واقع در شهرستان راور استان کرمان را لرزاند.

مسکو رسماً زمان تحويل اس 400 به ترکيه را اعلام کرد

معاون وزير دفاع روسيه اعلام کرد که طرف روسي سال آتي ميلادي تجهيز ترکيه به سامانه‌هاي موشکي اس 400 را آغاز مي‌کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از روسيا اليوم، يوري بوريسوف، معاون وزير دفاع روسيه در گفتگو با خبرنگاران تصريح کرد: با وجود تهديدهاي آمريکا، اما ترکيه از قرارداد خريد سامانه‌هاي دفاع موشکي روسي اس 400 صرف نظر نکرده است و بر اساس قرارداد منعقد شده، ترکيه تمامي اين تجهيزات را در زمان تعيين شده، در سال 2019 به دست خواهد آورد.

کارشکني آمريکا در روابط ايران و چين

وزير خارجه آمريکا با انتشار توئيتي به رابطه ايران و چين واکنش نشان داد.به گزارش ايسنا، مايک پمپئو، وزير خارجه آمريکا با بيان اين که ايران خود را رهبر جهان اسلام مي‌داند، ادعا کرد: در حالي که چين،‌ بزرگترين خريدار نفت ايران، صدها هزار شهروند مسلمان را آزار داده و زنداني کرده، ايران ساکت مانده است.

دانشجوي ايراني دانشگاه کويينزلند به ارسال رادار آمريکايي به ايران متهم شد

يک دانشجوي تحقيقات دانشگاه کويينزلند به ارسال رادار نظامي براي کمک به دولت ايران از سوي آمريکا متهم شده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه خبري اي‌بي‌سي، رضا دهباشي، دانشجوي 38 ساله دانشگاه کويينزلند هيچ‌گاه پا به آمريکا نگذاشته اما به ارسال تجهيزات نظامي‌ آمريکايي‌اي به ايران متهم شده که قادر به کشف هواپيماها و موشک‌هاي رادارگريز هستند.

اين اتهام که تاريخ آن به سال 2008 يعني زماني که دهباشي هنوز در ايران بوده، بازمي‌گردد، ممکن است حداکثر 20 سال زندان را براي او به دنبال داشته باشد.دنيل کاروانا، وکيل دهباشي به دادگاه گفت که موکلش با برخورداري از يک "بورس تحصيلي فوق العاده" دوره دکتراي خود را در دانشگاه کويينزلند سپري و بر روي دستگاهي براي تشخيص سرطان پوست کار مي کند.دهباشي دستگير و بازداشت شد و مقامات آمريکايي به دنبال استرداد او به آمريکا براي رسيدگي به شش اتهام او هستند.

بر اساس اسناد دادگاهي، دهباشي با اتهاماتي از توطئه تا ارسال تقويت کننده هاي ويژه اي که طبق فهرست مهمات آمريکا جزء تجهيزات دفاعي محسوب مي شوند، مواجه است.

دولت آمريکا مدعي شده است که اين تقويت کننده ها از سوي شرکت هاي آمريکايي توليد شده‌اند. اتهام ديگر دهباشي "کمک و مشارکت در صادر کردن تجهيزات نظامي از آمريکا به ايران" است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي