جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

 ميز خبر 

 امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام کارداني و کارشناسي بدون آزمون دانشگاه آزاد

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي از تمديد ثبت‌نام در دوره‌هاي کارداني و کارشناسي بدون آزمون و پذيرش براساس سوابق تحصيلي اين دانشگاه تا 24 شهريور خبر داد. عليرضا رهايي گفت: با توجه به تقاضاي مکرر داوطلبان دوره‌هاي کارداني، کارشناسي بدون آزمون و پذيرش براساس سوابق تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي، مهلت ثبت‌نام تا 24 شهريور تمديد شد. وي افزود: پذيرفته‌شدگان دکتري دانشگاه آزاد اسلامي نيز تا 24 شهريورماه فرصت دارند ثبت‌نام خود را تکميل کنند. به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد، رهايي با بيان اينکه روزهاي پاياني ثبت‌نام مقارن با آخرهفته است، از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي خواست در صورت امکان، با حضور در واحدها، در روزهاي پاياني هفته نيز خدمات ثبت‌نام را به داوطلبان ارائه دهند.

اعلام ويژه برنامه‌هاي آغاز سال تحصيلي دانشگاه شريف

ويژه برنامه‌هاي سال تحصيلي جديد در دانشگاه صنعتي شريف از سوي معاونت فرهنگي اجتماعي اين دانشگاه اعلام شد كه بخشي از آن در ادامه مي‌آيد.

به گزارش دانشگاه صنعتي شريف، معاونت فرهنگي اجتماعي اين دانشگاه با تشکيل ستاد طرح ورودي‌هاي جديد و به منظور آشنايي دانشجويان ورودي جديد مقطع کارشناسي با اين دانشگاه، ويژه برنامه‌هاي متنوعي را چون تور شريف‌گردي (شامل بازديد از دانشکده‌ها و ساختمان‌هاي اصلي دانشگاه)، اردوي فرهنگي -تفريحي مشهد مقدس و ويژه برنامه «شريف سلام» برگزار مي‎کند.

در روز سه شنبه 3 مهرماه پيش از حرکت دانشجويان جديد به مشهد مقدس ويژه برنامه‌اي با عنوان «شريف سلام» با حضور جمعي از مسئولان و اساتيد مطرح و همچنين رياست دانشگاه صنعتي شريف در سالن استاد جباري برگزار مي‎شود.

با حکم وزير علوم؛

سرپرست دو دانشگاه منصوب شدند

وزير علوم طي احکام جداگانه‌اي سرپرست دو دانشگاه "صنعتي بيرجند"، "صنعتي اروميه" را منصوب کرد.

دکتر منصور غلامي وزير علوم طي احکام جداگانه دکتر محمدرضا شيدائي را به سمت سرپرست "دانشگاه صنعتي اروميه" و دکتر سيد حجت هاشمي را به سمت سرپرست "دانشگاه صنعتي بيرجند" منصوب کرد.

دکتر هاشمي دانش‌آموخته کارشناسي در رشته مهندسي مکانيک از دانشگاه فردوسي مشهد، کارشناسي ارشد از دانشگاه صنعتي اميرکبير، دکتري از دانشگاه شفيلد انگلستان و استاد مهندسي مکانيک دانشگاه بيرجند است.

دکتر محمدرضا شيدائي متولد سال 1345 در شهرستان خوي، دانش آموخته کارشناسي مهندس عمران از دانشگاه تهران و دانش‎آموخته مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري مهندسي سازه دانشگاه تبريز است.

وي استاد تمام رشته مهندسي عمران – سازه دانشگاه اروميه است و تاکنون راهنمايي، مشاوره و داوري بيش از 40 عنوان پايان نامه کارشناسي ارشد و دکتري را بر عهده داشته و بيش از 80 عنوان مقاله علمي – پژوهشي،ISI و همايش در مجلات معتبر داخل و خارج کشور به چاپ رسانده است.

براي سال تحصيلي 97-98 صورت مي گيرد؛

برگزاري دوره مشترک ادبيات فرانسه بين دانشگاه فردوسي و سوربن

با موافقت وزارت علوم و رايزني هاي صورت گرفته از سال تحصيلي 97-98 دوره مشترک ادبيات فرانسه ميان دانشگاه هاي فردوسي مشهد و سوربن فرانسه برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از دانشگاه فردوسي مشهد، بر اساس اين توافق براي سال جاري 3 دانشجو پذيرش خواهد شد و دانشجويان پذيرفته شده يک سال از دوره تحصيلي خود را در دانشگاه سوربن فرانسه پشت سر خواهند گذاشت و در پايان مدرک دکتري مشترک از سوي دانشگاه فردوسي مشهد و دانشگاه سوربن دريافت خواهند کرد.

همچنين دوره آموزشي در دانشگاه سوربن رايگان بوده و دانشجويان از امکانات اقامتي آن دانشگاه بهره مند مي شوند.

دانشگاه فردوسي مشهد از معدود دانشگاه هاي کشور است که موفق به برگزاري دوره هاي مشترک با دانشگاه‌هاي معتبر بين المللي است و از سال 96 دوره دکتري مشترک ديگري در رشته مديريت گرايش رفتار سازماني با دانشگاه ورشو لهستان برگزار کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي