جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

 خبــر 

رييس سازمان جهادکشاورزي استان گلستان:

افزايش سرمايه صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي گلستان

گرگان-قهرمان

مختار مهاجر؛ رييس سازمان جهادکشاورزي استان گلستان با اعلام اين خبر در جلسه کار گروه صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي استان گفت: سرمايه اين صندوق تا پايان سال به 70 ميليارد تومان خواهد رسيد.

رييس کارگروه صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي استان گلستان تصريح کرد: اين صندوق از ابتدا تاکنون 160 ميليارد تومان تسهيلات به بخشهاي کشاورزي و تشکلها پرداخت کرده است.

وي يادآور شد: اعضا و سهامداران صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي استان گلستان را تعاوني توليد، تعاوني روستايي، تخصصي زراعت و باغباني، دام.طيور.و زنبور عسل، شيلات، منابع طبيعي، عشايري، صنايع تبديلي و تکميلي کشاورزي، مکانيزاسيون، خدمات مشاوره اي و دولت تشکيل مي‌دهند.مهاجر تعداد تشکلهاي عضو صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي اين استان را 240 تشکل برشمرد.

رئيس دادگستري رباط ‌کريم خبر داد؛

آزادي 16 زنداني رباط کريم از ندامتگاه تهران

رباط کريم-اصغري

رئيس دادگستري رباط‌کريم از آزادي 16 زنداني رباط کريمي از ندامتگاه تهران خبر داد. به گزارش خبرنگار ما، حجت‌الاسلام علي اکبر رشيدزاده با اعلام خبر آزادي 16 زنداني رباط کريمي از ندامتگاه تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: درراستاي کاهش جمعيت کيفري و به منظور رسيدگي به مشکلات قضايي مددجويان در مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ با مددجويان به صورت چهره به چهره صورت گرفت.رشيدزاده در ادامه با اشاره به اينکه در اين بازديد 16 مددجو توسط رئيس دادگستري رباط‌ کريم به مرخصي پايان حبس اعزام و از زندان آزاد شدند؛ افزود: ماحصل اين ديدار علاوه بر آزادي اين زندانيان، اين بود که تعدادي از درخواست‌هاي مددجويان نيز جهت رسيدگي‌هاي بعدي در دستور کار رئيس دادگستري شهرستان رباط کريم قرار گرفت.رئيس دادگستري رباط‌کريم با بيان اينکه تلاش همه همکاران در دادسراها و دادگستريها بر اين است که عدالت به طور کامل برقرار باشد گفت: احياي حقوق عامه و گسترش عدل، نظارت بر اجراي قانون در ادارات، کشف جرم و مجازات مجرمين و اقدام مناسب در جهت پيشگيري جرم برخي از وظايف اين دستگاه است که اهتمام به همه اين موارد در سرلوحه کار همه اعضاي اين خانواده بزرگ قرار دارد.

افتتاح ضلع غربي بزرگ‌ترين رينگ شهري اهواز

اهواز-خبرنگار آفرينش

پروژه‌هاي مسير پل ششم تا بلوار گلستان به عنوان ضلع غربي بزرگترين رينگ شهري اهواز و زيرسازي و آسفالت خيابان هاي شهرک پيام در مراسمي با حضور مديران استاني و شهري به بهره‌برداري رسيد. در اين مراسم که هاشمي‌زاده معاون عمراني استاندار خوزستان، کتانباف شهردار اهواز، عالمي نيسي سرپرست فرمانداري اهواز، سنواتي و کعب عمير، باباپور، حاجتي، موسوي‏نژاد، موسوي‏زاده، لطفعلي‎زاده رييس و اعضاي شوراي اسلامي شهر حضور داشتند، شهردار اهواز با اشاره به سوابق پروژه مسير پل ششم تا بلوار گلستان گفت: اين پروژه از سال 90 آغاز شد و در اواخر سال 91 پروژه تا باشگاه آب و برق رسيد ولي به دليل عدم هماهنگي بين بخشي متوقف شد. اما با همت و تلاش دکتر شريعتي استاندار خوزستان و همکاري شرکت برق منطقه‌اي خوزستان مجددا اين پروژه فعال و به بهره‌برداري رسيد. منصور کتانباف طولاني شدن اين پروژه را نشان‎دهنده ضرورت اعمال مديريت واحد يا هماهنگ شهري دانست و ادامه داد: بخش شرقي اين پروژه در شرق پل ششم نيز آماده بهره‌برداري است. اما بخش کوچکي از اين پروژه به دليل وجود معارضين تکميل نشده است. تملک اراضي شخصي و دولتي فرآيندي زمانبر بوده و تشريفات قانوني خود را دارد و اين پروسه در حال انجام است. به عبارتي گذر از معارضين هر پروژه مشکل تر از انجام خود پروژه است. شهردار اهواز به معاون حمل و نقل ترافيک و مدير منطقه پنج دستور داد: هر چه سريعتر با روشهاي مهندسي ترافيک و اصلاح هندسي، مشکل ايمني مبادي ورودي و خروجي شهرک پيام را حل کند.

وي گفت: اصل ترافيک بر ايمني است و اگر در احداث مسيرهاي ارتباطي، ايمني رعايت نشود اقدامات انجام شده، عقيم مي‎ماند، زيرا مساله جان و مال مردم در ميان است. کتانباف به آخرين وضعيت بخشي از پروژه‌هاي نيمه‌تمام شهرداري اشاره کرد و گفت: پروژه پل ولايت و مسير شهداي خادم سيدالشهدا(ع) در چند روز آينده آسفالت شده و تا هفته‏هاي آينده به بهره‌برداري مي‏رسد. سراهاي محله به عنوان زيرساخت امور اجتماعي و فرهنگي تکميل يا در آستانه تکميل هستند.

احداث شبکه فاضلاب، توسعه شبکه و اصلاح شبکه‌هاي آبرساني شهرستان شهريار

شهريار-برزگر

مدير امور آب و فاضلاب شهريار، درخصوص طرحهاي آب و فاضلاب شهريار گفت:آب بعنوان حياتي‎ترين نياز و از بااهميت‎ترين مواهب خداوند متعال است و در زندگي روزمره مردم ضرورت دارد بطوريکه تصور قطع آب حتي براي يک زمان محدود آزاردهنده مي‎باشد که بدليل کاهش بارندگيها، رشد جمعيت وحجم ساخت و سازها، هر ساله طرحهاي جديد آبرساني در محدوده خدمات شهري مطالعه و پس از بررسيهاي جامع و علي رغم محدوديتهاي منابع مالي اجرا مي‌شود تا با تامين و افزايش توليد آب شرب، شهروندان بويژه در فصل گرما دچار قطع و يا افت فشار آب نشوند. اسدي ضمن اشاره به مهاجرت پذيري شهرستان شهريار عنوان کرد: با منابع محدود تامين و تاسيسات موجود توزيع آب منطقه تناسب نداشته ، يعني ميزان توليد آب چاههاي موجود با ميزان تقاضاي جمعيت فعلي تناسب ندارد، در حالي که همکاران در شرکت آب و فاضلاب با اجراي طرحهاي آبرساني، سعي در ارائه بهترين خدمات، به مردم هستند .

او تصريح کرد: معمولا پروژه‌هاي آبفا همچون حفاري چاه، در خارج از شهرها و مناطق مسکوني و طرح لوله‎گذاريها در غالب توسعه، اصلاح شبکه و انشعاب نيز در درون خاک مدفون مي‌شود، به همين دليل زحمات و تلاشهاي همکاران صنعت آب و فاضلاب قابل مشاهده نبوده و سريع از ذهنها فراموش مي‌شود. افتخار مجموعه آبفا، رسالت خطير و بزرگ، تامين و توزيع آب شرب سالم بهداشتي و با کيفيت براي مردم مي‌باشد. مدير امور آبفاي شهرستان شهريار با بيان اين که طي سال گذشته طرح هاي حفاري و تجهيز چاه، توسعه و اصلاح شبکه، نصب جديد و اصلاح انشعاب آب مشترکين، مجموعه فعاليتها و اقدامات عملي بوده که در برخي موارد ميزان عملکرد بالاتر از اهداف برنامه تعيين شده بوده است. او ادامه داد : پروژه‌هاي آبرساني و جمع آوري و دفع فاضلاب به منظور سلامت، رفاه و رضايت شهروندان طراحي و اجرايي مي‌شود و براي ارائه خدمات شايسته، همراهي و همکاري مناسب شهروندان ضرورت دارد، که مي‌توان به همراهي مردم در خريد انشعاب فاضلاب اشاره کرد تا از طريق نصب و اتصال به شبکه جمع‎آوري فاضلاب به تصفيه‌خانه، فرآيند چرخه زيست محيطي و بازگشت مجدد آب به طبيعت سبز شهريار تکميل شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي