جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

 جلسه بي‌نتيجه
 جدايي کي‌روش جدي شد؟ 

 برخي خبرها حکايت از عدم توافق رئيس فدراسيون فوتبال و کارلوس کي روش در خصوص مسائل مالي دارند و شايد شاهد جدايي سرمربي پرتغالي تيم ملي باشيم.روز گذشته جلسه‌اي ميان مهدي تاج و کارلوس کي‌روش در خصوص ادامه همکاري و تمديد قرارداد سرمربي تيم ملي فوتبال و اردوهاي پيش‌رو برگزار شد. کي‌روش تاکنون قرارداد جديدي با فدراسيون ايران امضا نکرده و بدون قرارداد اردوي اول تيم ملي را برگزار کرد و در بازي دوستانه با ازبکستان روي نيمکت حضور داشت. اين در شرايطي است که فدراسيون فوتبال از مدت‌ها پيش تلاش کرده قرارداد او را تمديد کند اما هنوز اين اتفاق رخ نداده است.

در جلسه ديروز،‌ کي‌روش تأکيد کرد که ايران را دوست دارد و به خاطر علاقه به ايران و احترام به تلاش‌هاي رئيس فدراسيون فوتبال براي تمديد قرارداد او، دوست دارد کارش را در تيم ملي ادامه دهد. او گفته که شاهد تلاش‌هاي رئيس فدراسيون براي تامين هزينه‌ها و امکانات براي تيم ملي بوده اما با اين حال از تاج درخواست کرد که تاريخي براي پرداخت مبلغ طلب خود و دستيارانش مشخص شود و فدراسيون بگويد در فلان تاريخ، پول آنها را مي‌دهد. کي‌روش به تاج گفته که با وجود علاقه به ادامه حضور در ايران، در صورت نامشخص بودن شرايط مالي نمي‌تواند به کارش ادامه دهد. اين مربي پرتغالي هنوز بخشي از قرارداد قبلي خود را دريافت نکرده است و به همين دليل در جلسه ديروز گفت که در صورت مشخص نشدن زمان پرداخت پولش در چند روز آينده ديگر نمي‌تواند به کارش در ايران ادامه دهد.

اين در شرايطي است که تاج پيش‌تر گفته بود فدراسيون فوتبال چند بار تلاش کرده که مبلغ قرارداد کي‌روش و دستيارانش را به حساب سرمربي تيم ملي واريز کند که هر بار به خاطر تحريم‌ها و مشکلات تبادل پول بين بانک‌هاي ايران و اروپا،‌ در اين امر ناموفق مانده است. رئيس فدراسيون ديروز به کي‌روش اطمينان داد که تمام تلاشش را براي تهيه پول به کار خواهد بست و گفت که تلاش مي‌کند به زودي اين کار نهايي شود.

مشکلي که اما در اين ميان وجود دارد اين است که بانک مرکزي به ورزش، ارز دولتي پرداخت نمي‌کند و فدراسيون فوتبال براي پرداخت پول کي‌روش و دستياران او بايد از بازار آزاد ارز تهيه کند که اين موضوع با توجه به مشکلات اقتصادي و کمبود منابع فدراسيون فوتبال کاري بسيار دشوار و سخت و تا حدود زيادي نشدني است. به همين دليل فدراسيون‌نشينان براي تمديد قرارداد کي‌روش و پرداخت مبلغ قرارداد او، با مشکل جدي مواجه هستند و ممکن است پس‌لرزه‌هاي نوسانات ارزي کشور، گريبان‌ فوتبال و تيم ملي را بگيرد و در نهايت کار به جدايي کي‌روش کشيده شود.

به نظر مي‌رسد بانک مرکزي و دولت بايد براي حل اين مشکل راهکاري پيدا کنند. در چند روز گذشته اعزام چند تيم در رشته‌هاي مختلف به دليل مشکلات ارزي لغو شده و حال اين شرايط گريبان فدراسيون فوتبال را در آستانه جام ملت‌هاي آسيا که قرار است دي ماه سال جاري در امارات برگزار شود، گرفته است. بايد ديد فدراسيون فوتبال در نهايت مي‌تواند با تهيه ارز دولتي پول کي‌روش و همکاران او را پرداخت کند يا اينکه اخبار نااميد کننده از جلسه ديروز، در نهايت سرنوشت ديگري را براي فوتبال ايران رقم خواهد زد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي