جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

 چهره جديد ماهيني
 تحول در 31 سالگي؟ 

 اتفاق ويژه بازي پرسپوليس و نساجي، پاس گل حسين ماهيني و شکسته شدن طلسم او بود. ماهيني سال‌ها بازيکن محبوب پرسپوليسي‌ها بود؛ آن زماني که نه رضايياني بود و نه صادق محرمي که با سانترها و پاس گل‌هايشان در امتيازات پرسپوليس تاثير زيادي داشته باشند و هواداران را حسابي به وجد بياورند. حسين ماهيني وقتي به پرسپوليس برگشت همان ماهيني هميشگي بود اما مدل فوتبال تيم، مثل سابق نبود و از مدافع راست تيمشان علاوه بر يک مدافع خوب بودن يک طراح حملات خوب هم مي‌خواستند. ماهيني اما نتوانست آن انتظارات را برآورده کند و به همين دليل کم کم از محبوبيتش روي سکوها کم شد و بعد از مصدوميت ربيع‌خواه، به سيبل اول انتقادات تبديل شد؛ انتقاداتي که شادي او بعد از گل پرسپوليس و هجوم همبازيانش به سمتش نشان مي‌داد که چه فشاري را به او وارد کرده است.

بازي با نساجي اما پاياني موقت بر اين انتقادات و فشارها بود؛ ديداري که در آن ماهيني براي اولين بار در بازگشتش به پرسپوليس در ليگ برتر سانتر را همان‌جايي که بايد فرستاد. شايد باورش سخت باشد اما ماهيني در اين سه سالي که به پرسپوليس بازگشته نتوانسته بود در ليگ برتر پاس گلي با سانتر براي مهاجمان تيمش بفرستد؛ آماري که نشان مي‌دهد انتقادات شديد از او خيلي هم بي‌دليل نيست.

او در ليگ پانزدهم يک پاس گل به طارمي داد که طارمي قصد داشت با برگردان آن را تبديل به گل کند و ناموفق بود و در نهايت در ريباند ضربه‌اش وارد دروازه شد.

در فصل گذشته هم دو پاس گل داد که يکي با سر به شجاع‌خليل‌زاده بود و ديگري روي پرتاب اوتي که انجام داد و توسط عليپور به گل تبديل شد. اين بار اما پاس گل او تفاوت داشت و همان چيزي بود که از يک مدافع راست انتظار مي‌رفت. از همان‌ها که در آسيا هم دو بار آن را تجربه کرد اما در ليگ برتر ناکام مانده بود. اين طلسم اما بالاخره شکست و توپ رفت و روي سر عليپور و بعد از آن به تور دروازه نساجي نشست و اولين پاس گل فصل ماهيني ثبت شد.

البته اين تنها سانتر خوب ماهيني در اين بازي نبود. او در نيمه اول هم يک سانتر روي سر شجاع فرستاد و يک سانتر هم براي منشا ارسال کرد که هر دو بازيکن موقعيت‌هايشان را به هدر دادند؛ اتفاقي که نشان مي‌دهد ماهيني دست‌ به کار شده تا نقاط ضعف بزرگش را برطرف کند و يک مدافع کناري کامل براي تيمش باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي