جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5930

 خبـــرنامه 

 شوک به فوتبال ايران

مجيد غلام‌نژاد، درگذشت

مدافع پيشين تيم ملي فوتبال ايران و استقلال، دار فاني را وداع گفت.

مجيد غلام‌نژاد مدافع پيشين تيم‌هاي سايپا، استقلال و پاس همدان ديروز درگذشت. غلام‌نژاد با تيم سايپا در فصل 86-85 به قهرماني ليگ برتر رسيد و مدت کوتاهي در تيم ملي بازي ‌کرد.

دليل درگذشت اين بازيکن 35 ساله،‌ ايست قلبي بوده است. روزنامه آفرينش، درگذشت اين بازيکن را به جامعه ورزش تسليت گفته و براي خانواده و بازماندگان او،‌ آرزوي صبر مي‌کند.

استقلالي ها نقره داغ شدند

يکي از کساني که از استقلال به فيفا شکايت کرده بود پروپئيچ مهاجم آلبانيايي سابق اين تيم بود که به شکلي غيرحرفه‌اي از تيم کنار گذاشته شده بود. او به مسئولان وقت استقلال پيغام داده بود که حاضر است با دريافت 30هزار دلار مصالحه کند اما استقلالي‌ها پاسخي به او ندادند و پئيچ مجبور به شکايت به فيفا شد و استقلالي‌ها به پرداخت 360هزار دلار به او محکوم شدند! مهدي تاج رئيس فدراسيون فوتبال ديروز خبر داد که استقلالي‌ها دو روز پيش اين مبلغ را به پئيچ داده‌اند و پرونده او را بسته‌اند؛ البته با مبلغي 12برابر مبلغ اوليه !

نگراني روز

شايد بشار به الدحيل نرسد

ديروز ابعاد جديدي از وضعيت مصدوميت بشار رسن مشخص شد و به نظر مي‌رسد پزشکان تيم ملي عراق در تشديد مصدوميت او تقصيرکار بوده‌اند. ميثم عليپور فيزيوتراپ تيم پرسپوليس با تائيد اين موضوع به ورزش سه گفت: «بشار در بازي با کويت دچار پيچ‌خوردگي مچ پا شده بود و 30 دقيقه بازي کرده بود و بعد 30 دقيقه نتوانست بازي کند. متاسفانه کارهاي اوليه انجام نشده چون من که ديدم وضعيت مچش خوب نبود خيلي ورم داشت. الان هم نگراني ما اين است که براي بازي با الدحيل به چه شکل او را برسانيم. ما تمام سعي‌مان را مي‌کنيم ولي بدن بايد به درمان پاسخ بدهد. چون همه انتظار دارند اين بازي را بازي کند مي‌خواهيم در يک‌سوم زمان يا نصف زمان که بقيه مي‌رسند او را برسانيم براي همين اين بازيکن خيلي شرايط ويژه‌اي دارد. روزي دو يا سه بار فيزيوتراپي بايد انجام بشود و از جديدترين روش براي کاهش ورمش بايد استفاده شود. از نظر من کشيدگي درجه دو بود، خوشبين هستيم که به بازي دوشنبه برسد.»

اسپانيا، نامزد ميزباني يورو 2028

در جريان ملاقات پدرو سانچز نخست وزير اسپانيا، لوئيز روبيالس رئيس فدراسيون اين کشور و جاني اينفانتينو رئيس فيفا، اين کشور نامزدي‌اش براي يورو 2028 را اعلام کرد. بعد از ميزباني جام جهاني 1982 اسپانيا به دنبال ميزباني از يک تورنمنت بزرگ ديگر است و احتمالا اين ميزباني را با پرتغال تقسيم کند.اين پيشنهاد در حالي مطرح شده که درخواست اسپانيا براي ميزباني جام جهاني 2030 همچنان برقرار است. براي اين مسابقات تا به حال «پاراگوئه – آرژانتين – اروگوئه» و مراکش اعلام ميزباني کرده‌اند.

روياي جديد پپ

هدايت يک تيم ملي

پپ گوارديولا سرمربي پرافتخار منچسترسيتي سال گذشته با اين تيم به قهرماني در جام اتحاديه و ليگ برتر رسيد و امسال ليگ قهرمانان را نشانه گرفته است. اما او يک روياي ديگر هم دارد؛ هدايت يک تيم ملي. اين مربي درباره در دست گرفتن هدايت يک تيم ملي گفت: «هميبشه کنجکاو بودم که روزي هدايت يک تيم ملي را بر عهده بگيرم و ببينم مربي يک تيم ملي هستم. اگر پيشنهاد خوبي به دستم برسد حتما روي آن فکر خواهم کرد و تصميم گيري مي‌کنم. بايد ببينيم اوضاع چطور پيش خواهد رفت.» اين مربي اسپانيايي بعد از نمايش ضعيف آرژانتين در جام جهاني در فهرست مربياني قرار داشت که قرار است هدايت اين تيم را بر عهده بگيرد. با اين حال اين اتفاق رخ نداد و سرمربي اسپانيايي به کارش در منچسترسيتي ادامه داد.

پيشروي تيم يحيي با مثلث ويرانگر

تيم پديده مشهد توانست با کسب برتري 2-1 مقابل ذوب‌آهن در اصفهان به مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي صعود کرده و نام خود را به عنوان يک مدعي مطرح کند. يحيي گل‌محمدي و تيمش تا به اينجاي کار فوق‌العاده کار کرده‌اند و علاوه بر صدرنشيني در ليگ برتر با کسب پنج برد پياپي حالا لقب مدعي قهرماني در جام حذفي را يدک مي‌کشند. بي شک گل‌محمدي براي قرار گرفتن در اين راه مرهون درخشش سه بازيکن خود يعني امين قاسمي‌نژاد، محمدرضا خلعتبري و سعيد صادقي است؛ مثلثي که خط حمله پديده را به خط آتشي تبديل کرده که برابر هر تيمي زهر آلود است. پديده مدل يحيي گل‌محمدي را همه به علت دقيقه نودي بودنش مي‌شناسند؛ تيمي که تا آخر دست از تلاش برنمي‌دارد و در 4 بازي از 5 بازي آخر خود گلزني از دقيقه 85 به بعد را تجربه کرده است.

در اين بازي پديده مشهد با دريافت گل در دقيقه 2 خيلي زود از ميزبان قدرتمند خود عقب افتاد. اما در ادامه توپ و ميدان را در اختيار گرفت و فرصت‌هاي متعددي بر روي دروازه ذوب‌آهن به وجود آورد. در يکي از صحنه‌ها مدافع تيم پديده قاسمي‌نژاد را در ميانه ميدان صاحب توپ کرد و‌ اين بازيکن با ‌ حرکت بدني زيبا بازيکن رو در رو را از پيش رو برداشت و با انجام يک دوي دقيق با محمدرضا خلعتبري به محوطه جريمه نفوذ کرد و سپس با ارسال پاسي دقيق سعيد صادقي را صاحب موقعيتي کرد و اين هافبک جوان با فرستادن توپ به قعر دروازه مظاهري گل اول تيمش را به ارمغان آورد.با شروع نيمه دوم حملات هر دو تيم ادامه يافت و خلعتبري و قاسمي‌نژاد با هم محور اصلي حملات پديده بودند و فرصت‌هاي خطرناکي بر روي دروازه رشيد مظاهري ايجاد کردند که با هنرنمايي اين بازيکن همه آن‌ها خنثي شد. در ادامه اين مسابقه در آستانه کشيده شدن به 30 دقيقه وقت اضافه بود که باز هم يحيي تايم معجزه خود را در دقيقه 91 نشان داد؛ جايي که امين قاسمي‌نژاد در جناح چپ دفاعي ذوب‌آهن صاحب موقعيتي شد و اين بازيکن با ارسال دقيق و کات دار خود به داخل محوطه جريمه سعيد صادقي را در موقعيت گلزني قرار داد و اين هافبک هم از اين فرصت نهايت استفاده را برد و با يک ضربه والي زيبا و مهارنشدني طاق دروازه ذوب‌آهن را فرو ريخت و پديده را به يک برد شيرين ديگر رساند.

حالا يحيي گل‌محمدي با صدرنشين کردن پديده در ليگ برتر و شکست ذوب‌آهن در جام حذفي شخصيت تازه‌اي براي پديده به وجود آورده است و همگان تيم او را در قامت يک مدعي خطرناک مي‌دانند. شاگردان گل‌محمدي هفته هفتم رقابت‌هاي ليگ برتر را در مشهد مقابل تراکتورسازي در پيش دارند؛ نبردي که جنبه انتقامي براي سرمربي پديده دارد و مي‌تواند بازي جذابي را رقم بزند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي