جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5937

 در استان 

 در راستاي افزايش ضريب ايمني؛

خط کشي معابر شهر کرج در دستور کار سازمان عمران قرار گرفت

کرج- خاکپور

سرپرست سازمان عمران و بازآفريني فضاهاي شهري شهرداري کرج گفت: با اجراي طرح استقبال از مهر و در راستاي افزايش ضريب ايمني، خط کشي معابر شهر در دستور کار اين سازمان قرار گرفت. به گزارش خبرنگار آفرينش،عليرضا عاقلي در گفت وگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج اظهار داشت: خط کشي معابر و خيابان ها از علائم ترافيکي مهم محسوب مي شود که نقش بسزايي نيز در کاهش سوانح رانندگي و ايمني شهروندان داشته و تاثير مثبتي در روان سازي ترافيک دارد.

اين مسئول افزود: بر اين اساس نيروهاي واحد ترافيک سازمان در سطح منطقه 4 شهرداري کرج، اقدام به رنگ آميزي گذرگاه هاي عرضي عابر پياده بيش از 600 متر مربع و نيز رنگ آميزي سرعتکاههاي آسفالتي قريب به 170 مترمربع کرده است.عاقلي تاکيد کرد: خط کشي هاي عابر پياده از مهمترين علائم ترافيکي در شهر هستند که روزانه بسياري از ما چه سواره و چه پياده از روي آن مي گذريم، اما نکته مهم اين است که اين خط کشي ها از سوي برخي از شهروندان آنچنان که بايد مورد توجه قرار نمي گيرد.

اين مسئول با بيان اينکه عمليات خط کشي معابر و خيابان‌ها همچنان ادامه دارد، عنوان کرد: رانندگاني که قصد عبور از معبرهاي در حال خط کشي را دارند براي حفظ زيبايي معابر شهري در زمان انجام ، طرح همکاري لازم را داشته باشند.

50 درصد از مدارس استان گلستان؛ نيازمند نوسازي و بهسازي

گرگان- قهرمان

مديرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: 50 درصد مدارس استان گلستان از استانداردهاي روز برخوردار هستند و 50 درصد ديگر نياز به نوسازي و بهسازي دارند.

احسان گوهري‌راد اظهار داشت: امسال 2 هزار و 500 مدرسه در سطح استان گلستان آماده پذيراي دانش‌آموزان براي تحصيل هستند و همه مدارس و کلاس‌ها در سطح گلستان داراي معلم هستند.وي افزود: امسال 348 هزار دانش آموز در سطح گلستان مشغول به تحصيل خواهند شد که از اين تعداد 70 هزار نفر دانش‌آموز در شهرستان گنبدکاووس هستند.‌مدير کل آموزش و پرورش گلستان تصريح کرد: امسال براي نخستين بار، دانش‌آموزان پايه اول در منزل تکليف درسي نخواهند داشت و همه تکاليف خود را در مدرسه انجام خواهند داد.

وي يادآور شد: نکته حائز اهميت در آموزش پايه اول اين است که يادگيري بايد در مدرسه و زيرنظر معلم صورت گيرد و والدين در منزل اصراري به انجام تکليف دانش آموزان نداشته باشند‌.گوهري راد تاکيد کرد: نکته مهم ديگر اينکه والدين اصرار به نوشتن با دست راست به فرزندان خود نکنند که اين اصرار سبب بدخطي، روان‌پريشي، استرس و چه بسا دل زدگي از تحصيل خواهد شد.مديرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: از تعداد 70 هزار دانش آموز در شهرستان گنبدکاووس، 34 هزار نفر در مقطع ابتدايي در 2 هزارو 255 کلاس درس مشغول تحصيل خواهند شد.

اجراي 9 پروژه عمراني و خدماتي به صورت هم زمان در نصيرشهر

رباط کريم- اصغري

سرپرست شهرداري نصيرشهر از اجراي 9 پروژه عمراني و خدماتي به صورت هم زمان در اين شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، فرشاد شهسواري در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عمليات تکميل ديوارکشي پارک بانوان و بازسازي بخشي از کمربندي نصيرشهر دو پروژه مهم بود که به زودي به پايان مي رسد.

وي با تاکيد بر اين که ديوارکشي و محوطه سازي پروژه آرامستان نصيرشهر از ديگر پروژه هاي مهم در حال اجراي شهرداري نصيرشهر است، اضافه کرد: از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از 3 ميليارد تومان آسفالت در معابري که تشنه آسفالت بودند توزيع شده است.

سرپرست شهرداري نصيرشهر در ادامه از اجراي پروژه خط انتقال آب به پارک جنگلي 125 هکتاري نصيرشهر خبر داد و اظهار داشت: اين پروژه يکي از طرح هاي لازم الاجرا بود که سالها روي زمين مانده بود، اما به زودي به پايان مي رسد.وي تکميل طرح اتوماسيون شهرداري را از ديگر برنامه خود عنوان کرد و توضيح داد: اولويت اول شهرداري تکميل پروژه هاي نيمه تمام است به همين خاطر در 4 ماه گذشته روي اين موضوع تمرکز کرده بوديم.شهسواري با قدرداني از زحمات شبانه روزي شوراي شهر نصيرشهر افزود: يکي از بزرگترين چالش هاي شهرداري هاي استان تهران پرداخت حقوق پرسنل شهرداري است، اما خوشبختانه با تدابيري که پيش بيني کرديم حقوق کارکنان در 4 ماه گذشته به موقع و حتي زودتر از موعد پرداخت شده است.وي در خاتمه از شروع چندين پروژه جديد در آينده نزديک خبر داد و گفت:پس از طي مراحل اداري ، موضوع رااطلاع رساني مي کنيم.

استفاده از ميله هاي جاذب رطوبت در فضاي سبز اهواز

اهواز- خبرنگار آفرينش

طرح استفاده از ميله هاي جاذب رطوبت در فضاي سبز اهواز به معاونت خدمات شهري ارسال شد.مديرعامل سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري اهواز گفت: با توجه به بحث خشکسالي در يک دهه اخير و برداشت‌هاي بي‌رويه از منابع آب، کاهش نزولات جوي و بارش هاي آسماني، عدم توجه به محدوديت منابع آب و برنامه ريزي آن، کلان شهر اهواز را با بحران کم آبي روبرو کرده است.

اميري فرد با اشاره به تحقيقات صورت گرفته در خصوص طرح ميله هاي جاذب رطوبت در فضاي سبز شهري افزود: در بدو تشکيل اداره تحقيقات، آموزش و ترويج سازمان پارک ها، موضوع کم‌آبي به صورت ويژه در اين اداره مورد بررسي و تحقيق قرار گرفت و ايده ميله هاي جاذب رطوبت در فضاي سبز شهري به عنوان يکي از نمونه طرح هاي مقابله با مصرف بي رويه آب مطرح شد.

وي استفاده از شيوه‌هاي نوين را از اهداف سازمان پارکها توصيف کرد و توضيح داد: اين سازمان تلاش دارد با استفاده از فناوري هاي جديد و پيشرفته در جهت حل بحران کم آبي و خطر خشکسالي، طرح ميله هاي جاذب رطوبت را در صورت تصويب و موافقت بصورت يک ساله و پايلوت در محوطه سازمان پارکها اجرا نمايد و در صورت موفقيت در سطح کلانشهر اهواز تعميم دهد.اين مقام مسئول عنوان کرد: جهت تصويب اين طرح بايد جلساتي را با حضور اعضاي شوراي شهر، مديران مناطق هشتگانه و مشاور پروژه در محل معاونت خدمات شهري شهرداري اهواز برگزار کنيم.گفتني است ميله هاي جاذبه رطوبت حداقل 60 درصد از منابع آب مصرفي را کاهش داده و باعث بالا بردن راندمان آبياري مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي