جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5938

 خبرنامه 

 جزئيات ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دکتري عالي بهداشت علوم پزشکي ايران

ثبت‌نام از پذيرفته‌شدگان دوره دکتري عالي بهداشت (MD-MPH) دانشگاه علوم پزشکي ايران آغاز شد.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي ايران، ثبت‌نام و ارسال مدارک از پذيرفته‌شدگان دوره MD-MPH از 3 مهرماه 97 به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه اطلاع رساني h‏ttp://registration.iums.ac.ir صورت مي پذيرد. پذيرفته‌شدگان لازم است جهت تکميل فرم ثبت‌نام و اسکن مدارک اعلام شده به سايت اعلام شده مراجعه کنند. عدم مراجعه جهت ثبت‌نام در تاريخ ياد شده به منزله انصراف از تحصيل تلقي خواهد شد.

فرايند ثبت‌نام در دو مرحله انجام مي‌‎شود. مرحله اول اينترنتي است و پذيرفته‌شدگان بايد به آدرس http://registration.iums.ac.ir مراجعه و مشخصات و اطلاعات خواسته شده را تکميل و مدارک مورد نياز را اسکن کنند.

مرحله دوم حضوري است و پذيرفته‌شدگان بايد پس ازطي مرحله اول و انجام ثبت‌نام اوليه جهت قطعي کردن فرايند ثبت‌نام در تاريخ 4 مهر 97 به دانشکده بهداشت مراجعه کنند. عدم اقدام جهت ثبت‌نام در هر يک از مراحل به منزله انصراف از تحصيل تلقي خواهد شد.

تاريخ شروع کلاسها از طريق دانشکده اعلام خواهد شد.

اعلام نتايج دوره کارداني پيوسته دانشگاه آزاد

رئيس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج دوره کارداني پيوسته براساس سوابق تحصيلي اين دانشگاه خبرداد.

به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، اميررضا شاهاني گفت: نتايج دوره کارداني پيوسته بر اساس سوابق تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي بر روي سامانه www.azmoon.org قرار گرفت.

وي خاطرنشان کرد: پذيرفته‌شدگان اين دوره مي‎توانند به واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي که در آن پذيرفته شده‌اند، مراجعه کنند.

شاهاني ادامه داد: داوطلبان مي‌توانند راهنماي ثبت‌نام که در سامانه اين مرکز به آدرس sanjesh.iau.ac.ir قرار گرفته است را مطالعه کنند.

حضور مراکز رشد دانشگاهي و پارک‌هاي علمي و فناوري در نمايشگاه «ايپاس 2018»

به گزارش آفرينش، هفدهمين دوره نمايشگاه بين‌المللي لوازم و تجهيزات پليسي، امنيتي و ايمني "ايپاس 2018" با حضور مراکز رشد دانشگاهي چون دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه خوارزمي، مديريت فناوري و توسعه نوآوري اميرکبير، مرکز رشد دانشگاه قم، مرکز رشد فناوري هاي پيشرفته شريف، پژوهشگاه مواد و انرژي،مرکز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه الزهرا و... از 9 تا 12 مهرماه جاري در محل مصلاي تهران برگزار مي‌شود.

عليرضا علي‌آبادي؛ دبير نمايشگاه در ارتباط با حضورمراکز رشد دانشگاه‌هي و پارک‌هاي علمي و فناوري و شرکت‌هاي دانش‌بنيان در اين نمايشگاه گفت: کمک به جذب بيشتر کارآموزان و فارغ‌التحصيلان دانشگاهي در بازار کار و ايجاد شغل،نوسازي و انتقال فناوري و استفاده از اکتشافات علمي جديد، ايجاد واحدهاي صنايع کوچک و متوسط فني و تخصصي که بتوانند در بازار کار رقابت‌پذير باشند و افزايش بازدهي نيروي کار بالقوه از طرح‌هاي اين نمايشگاه است که با هدف ترغيب هيات علمي دانشگاه‌ها و واحدهاي پژوهشي براي فعاليت‌هاي بيشتر در رفع نياز ايمني و امنيت جامعه، تجاري‌سازي يافته‌هاي پژوهشي در گروه کالايي مربوط به نمايشگاه و افزايش درآمدهاي اختصاصي دانشگاه‌ها و واحدهاي پژوهشي در حوزه صنايع امنيتي و ايمني، برگزار مي‌شود.

رييس دانشگاه خبر داد؛

کاهش فرصت‌هاي مطالعاتي دانشگاه شريف در سال جاري

رييس دانشگاه صنعتي شريف از کاهش فرصت‌هاي مطالعاتي اساتيد و دانشجويان اين دانشگاه در سال جاري خبر داد و گفت: متاسفانه شرايط فعلي سياسي و تحريم‌ها برنامه فرصت مطالعاتي دانشجويان و اساتيد دانشگاه شريف را با محدوديت مواجه کرده است.

دکتر محمود فتوحي در گفت و گو با خبرنگار ايسنا، ضمن بيان اين مطلب اظهار کرد: دانشگاه صنعتي شريف از گذشته برنامه‌هاي مدوني براي فرصت مطالعاتي اساتيد و دانشجويان دوره دکتري اين دانشگاه تدوين کرده است چرا که ارتباط متقابلي بين آنها با دانشگاه‌هاي خارجي وجود داشت که با تدوين برنامه مشخص اين ارتباط براي سال جاري نيز در دانشگاه شريف تداوم خواهد داشت.

وي در ادامه تصريح کرد: البته بعد از تحريم‌هاي فعلي و شرايط سختي که براي کشور ايجاد شده است فرصت‌هاي مطالعاتي دانشجويان و اساتيد ادانشگاه شريف با مشکلات و محدوديت‌هايي مواجه شده است اما تلاش ما اين است که به اشکال مختلف مسايل و موانع موجود در اين زمينه را کاهش دهيم.رييس دانشگاه صنعتي شريف خاطر نشان کرد: سال تحصيلي جديد اين دانشگاه از 24 شهريور ماه جاري آغاز شده است و بر اساس برنامه زماني تدوين شده قرار بود ساختمان کلاس‌هاي درس دانشجويان مهر ماه به بهره‌برداري برسد که متاسفانه اين ساختمان با تاخير يک ماه از افتتاح مي‌شود و فعاليت آن از بهمن ماه آغاز خواهد شد.

دکتر فتوحي همچنين يادآور شد: در حال حاضر گود برداري ساخت دانشکده عمران دانشگاه شريف که توسط يک خير ساخته مي شود، آغاز شده است و دانشکده مهندسي مکانيک نيز در صورت تامين منابع مالي تا پايان سال افتتاح خواهد شد.

استاد پيشکسوت دانشگاه علوم پزشکي شيراز درگذشت

دکتر کريم واعظ‌‌‌زاده استاد پيشکسوت دانشگاه علوم پزشکي شيراز و از پايه گذاران اصلي رشته جراحي در استان فارس درگذشت.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکي شيراز، دکتر علي بهادر رئيس دانشگاه علوم پزشکي شيراز درگذشت استاد دکتر کريم واعظ‌زاده را تسليت گفت.

استاد دکتر کريم واعظ‌زاده در سال 1310 در شهرستان آباده به دنيا آمد و در سال 1335 در دانشکده پزشکي دانشگاه ژنو، فارغ‌التحصيل شد؛ مقاطع تخصص و فوق تخصص را در رشته جراحي عمومي و اطفال دانشکده پزشکي دانشگاه لوزان سوئيس در سال 1342 گذراند و مدرک فوق تخصص جراحي اطفال را در سال 1349 از دانشگاه پنسيلوانيا آمريکا دريافت کرد.

رياست بيمارستان سعدي از سال 1351 تا 1355، رئيس بخش جراحي شيراز از سال 1355 تا 1363، تاسيس بخش اطفال شيراز در دهه 60 و رياست اين بخش، عضويت در کالج جراحان آمريکا و عضويت در شاخه آسيايي جراحان اطفال از جمله مسئوليتهاي اجرايي اين استاد پيشکسوت بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي