جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5938

 خبــر 

 سرپرست اداره کل مديريت بحران استان قزوين:

دستگاهها براي مقابله با سيل، در نيمه دوم سال جاري آماده باشند

خردمند- قزوين

سرپرست اداره کل مديريت بحران استان قزوين اعلام کرد: دستگاههاي عضو شوراي هماهنگي مديريت بحران براي مقابله با سيل، در نيمه دوم سال آماده باشند.

قدرت اله مهديخاني، سرپرست اداره کل مديريت بحران استان در اين زمينه گفت: با ورود به نيمه دوم سال که بارشهاي پائيزي آغاز ميگردد، خطر بروز سيل وطغيان در رودخانه هاي فصلي استان به شدت بالا رفته که لزوم آمادگي کامل دستگاههاي متولي امر و نيز توجه و مراقبت عموم مردم را ميرساند.

وي ادامه داد بخشنامه ارسالي از سوي سازمان مديريت بحران کشور در اين زمينه به دستگاهها ابلاغ شده و جلسات تخصصي اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران در اين زمينه در حال برگزاري است.اجراي سريع تر عمليات لايروبي رودخانه ها، ديواره سازي،ترميم مسيرها و پل هاي تخريب شده که ناتمام مانده اند و... در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل مديريت بحران استان قزوين افزود :علاوه بر عمليات فني و مهندسي، اعلان سريع هشدارهاي سازمان هواشناسي به مسئولين و عموم از اقدامات پيشگيرانه در اين زمينه است که نقش بسزايي در کاهش خسارات و تلفات ناشي از سيلاب داشته است.

عملکرد شش ماهه شرکت گاز استان اردبيل

اردبيل-شيرين صديق

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان اردبيل فيروز خدائي مدير عامل اين شرکت عملکرد و فعاليتهاي شش ماهه اول سال97 در اين شرکت را بدين شرح توضيح داد:درسال جاري بيش از شش هزار و 842 مصرف کننده جديد در بخشهاي مختلف اعم از خانگي،تجاري و صنعتي جذب اين شرکت گرديده است که در همين راستا تعداد مشترکين گاز طبيعي از بدو تاسيس اين شرکت به 457 هزار 268 مشترک رسيده است.فيروز خدائي روستاهاي بهره مند ازگاز طبيعي در سطح استان اردبيل را تاکنون 1125 روستا برشمرد، همچنين جمعيت شهري بهره مند از گاز طبيعي در سطح استان را صد در صد و جمعيت تحت پوشش روستايي را بيش از 90 درصد عنوان کرد و در اين خصوص گفت:استان اردبيل داراي 29شهر مي باشد که تمامي ساکنين شهرها از نعمت گاز طبيعي برخوردار هستند و تعداد خانوارهاي تحت پوشش گاز طبيعي در شهرها 419 هزارو 229 خانوار وتعداد خانوارهاي روستايي تحت پوشش گاز طبيعي در استان اردبيل را 114 هزار و 949 خانوار مي باشند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص عمليات شبکه گذاري و نصب انشعابات گفت : ازابتداي سال جاري تاکنون به ميزان 381 کيلومتر شبکه گازبه شبکه هاي گازرساني اين استان افزوده شده است که با اين وجود ميزان شبکه گذاري از ابتداي تاسيس شرکت تا کنون به بيش ازنه هزار و200 کيلومتر رسيده است وتعداد سه هزار و 439 عدد انشعاب گاز جديد نيز در سطح استان نصب گرديده که تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان اردبيل تا کنون به 225 هزار و672 انشعاب رسيده است.

رئيس اتاق بازرگاني ، صنايع و معادن سنندج:

دولت ارز را در اختيار بازار ثانويه قرار دهد

سنندج - اسرين مقصودي

رئيس اتاق سنندج در نشست روساي اتاق هاي بازرگاني صنايع معادن و کشاورزي سراسرکشور که در اتاق ايران برگزار گرديد گفت: در شرايط اقتصادي ملتهب کشور، تعدادي افراد معدود که از تصميمات دولت مطلع هستند و دسترسي به اطلاعات دارند اقدام به سودجويي و منفعت طلبي مي‌نمايند.

سيد کمال حسيني افزود: هر روز کشور شاهد تصميمات لحظه اي و آني تحت عنوان صدور بخشنامه و دستورالعمل جديد مي باشد که متاسفانه فعالين اقتصادي و عموم مردم را عاسي نموده وبه دليل عدم دسترسي به موقع و به هنگام نمي توانند فعاليت هاي اقتصادي خود را بر اساس آن تنظيم نمايند.

حسيني با اشاره به حضور افراد سودجو در بخش هاي دولتي اظهار کرد:افراد سودجو، در بخش هاي مختلف دولتي، مجلس و حتي بخش خصوصي هم حضور دارند که اقتصاد کشور به دليل منفعت طلبي آنان دچار چالش‌هاي اساسي شده است.

وي تاکيد کرد: با روش‌ها و مکانيزم‌هاي آسانتري مي‌توان سودجوياني که اقدام به اخذ ارز نموده اند رصد نمود و ديگر بازاريان و فعالين اقتصادي خوشنام کشور را بد نام نكرد.

در گذشته همواره به ظرفيت خالي واحدهاي توليدي اشاره مي‌کرديم اما با اين شرايط جديد اقتصادي که صادرات مقرون به صرفه مي باشد به جاي اينکه خون تازه اي به توليدات صادرات محور تزريق نماييم و حمايت واقعي تري از آن داشته باشيم؛ متاسفانه همه را به يک چشم مي‌بينند و به بهانه هاي مختلف انبارها را پلمپ و هرروز به بهانه اي صادرات را محدود مي نمايند.حسيني ادامه داد:امروز اقتصاد دچار چرخه معيوبي شده که به بازار ثانويه هم کشيده شده است .

رئيس اتاق بازرگاني ، صنايع و معادن سنندج عنوان کرد: با توجه به تورم موجود خواستار حرکت به سمت اقتصاد آزاد شد به گونه‌اي که دولت ارز را در اختيار بازار ثانويه قرار دهد و خود کنار برود که فعالين اقتصادي و کنشگران واقعي اين عرصه خودشان ايفاي نقش نمايند.

مهندس شهمرادي در جلسه شوراي مديران :

هدف اصلي ما؛ خدمت به مردم وجلب رضايت آنان است

گرگان- قهرمان

غلامعلي شهمرادي که در جلسه شوراي مديران سخن ميگفت : ضمن اعلام اين مطلب که هدف اصلي ما خدمت به مردم وجلب رضايت آنان است افزود : اولويت بندي انتظارات مشتريان وتأمين نياز آنها لازمه جلب رضايت مشتري است،پاسخگويي مناسب و متعهدانه کارکنان و رفع خرابي در اسرع وقت از عوامل موثر در جلب رضايت مشتريان است که بايد مورد توجه واقع شود.وي گفت : اگر هدف خدمت به مردم نباشد در هر جايگاهي که باشيم هيج ارزشي ندارد ، همه ما در قبال مسئوليتي که به ما محول شده بايد در پيشگاه خداوند بزرگ جوابگو باشيم .

مدير مخابرات منطقه گلستان مهمترين وظيفه را ارائه سرويس و خدمت خوب به مردم دانست و اضافه کرد:اين مهم بايد در تمامي مخابرات منطقه گلستان با جديت پيگيري شده تا موجبات رضايت مشتريان را فراهم آورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي