جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 دکتر لاريجاني در بدو ورود به فرودگاه تهران عنوان کرد؛
 اعتراض کشورهاي حاضر در اجلاس مجالس اوراسيا به رفتارهاي آمريکا 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي با ارزيابي مثبت از مذاکرات ايران با ساير کشورها در اجلاس مجالس اوراسيا تاکيد کرد که اين کشورها رفتارهاي آمريکا را مضر براي آينده جهان دانستند.به گزارش خانه ملت، دکتر علي لاريجاني در بازگشت از سفر دو روزه خود به منظور شرکت در اجلاس مجالس کشورهاي عضو اتحاديه اوراسيا در بيان دستاورد اين سفر گفت: برگزاري اين اجلاس کار جديدي است که در حال شکل گرفتن است و براي فعاليت هاي کشورهايي که در منطقه هستند، مي تواند در زمينه همکاري هاي اقتصادي جايگاه مفيدي داشته باشد ضمن اينکه اين سومين اجلاس بود که بعد از روسيه و کره جنوبي برگزار شده بود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: يکي از نکات مهمي که در اين اجلاس وجود داشت اين بود که بيشتر کشورهاي حاضر در آن از رفتار يک جانبه گرايانه آمريکا ايراد گرفتند و آن را مضر براي آينده، امنيت جهان و توسعه کشورها دانستند و حتي کشورهايي که با آن ها کار مي کنند از اين رفتارها ناخشنود بودند کما اينکه بيش از نيمي از افرادي که در اين اجلاس سخنراني کردند به اين موضوع معترض بودند و اين نکته قابل توجهي بود.

بررسي موضوع محيط زيست در اجلاس

وي تاکيد کرد: محيط زيست منطقه از جمله موضوعات مهم ديگري بود که در اين اجلاس مورد بررسي قرار گرفت، برخي بحث ها به اين گونه متمرکز بود که دولت ها را به اين موضوع توجه دهند که مجالس قوانيني در اين راستا تصويب کنند.

دکتر لاريجاني تصريح کرد: راه هاي همکاري توسعه اي بين کشورها از جمله موضوعاتي بود که در سخنراني ها پيشنهاد شد که مي تواند مفيد باشد.

وي با اشاره به اينکه در اين سفر مذاکرات جانبي با رؤساي مجالس ديگر کشورها در دستورکار ايران بوده است، اظهار کرد: در اين مدت کوتاه سفر با حدود 10 نفر از رؤساي مجالس مذاکره کرديم هم در مورد توسعه روابط دوجانبه و هم برخي مسائل منطقه اي و رفتارهايي که ناامني را در منطقه گسترش مي دهد و آن ها پيشنهاداتي داشتند که قابل توجه
بود.وي افزود: بيشتر ثقل بحث ها روي همکاري هاي اقتصادي و بالا بردن سطح روابط تجاري اين کشورها با ايران بود، همچنين بخشي از چالشي که وجود دارد بايد رفع مي شد که در رابطه با آن با رؤساي مجالس صحبت کرديم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در پايان خاطرنشان کرد: اميدواريم اين مذاکرات در آينده نتايج مثبتي در جهت بهبود همکاري هاي ايران و اين کشورها داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي