جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 يك نكته از هزاران 

 در حاشيه حوادث رانندگي در اردوهاي دانش‌آموزي

داستان تصادفات و تلفات ناشي از آن در كشور ما، ماجراي غم‌انگيز دنباله‌داري است كه معلوم نيست قرار است بالاخره كي و چه زمان به فصلي ديگر و متفاوت با آنچه هست، برسد.

فرقي نمي‌كند قربانيان اين تصادفات از چه جنسيت، سن و سال، شغل، نژاد و قومي هستند. همين كه روزانه افرادي بي‌گناه به دلايل مختلف، در جاده‌هاي كشور جان مي سپارند، خود، رويداد تلخي است كه به نظر مي‌رسد ديگر زمان آن رسيده كه اقدامي ضربتي و جدي در خصوص آن بشود.

اما به هر حال، وقتي قربانيان، كودك‌اند و نوجوان، به طور طبيعي، تاثرها بيشتر و بيشتر مي‌شود. هنوز داغ دانش‌آموزاني كه در سالهاي اخير در جريان اردوهاي مختلف دانش‌آموزي، دچار حادثه شده و كشته يا مجروح شدند، از يادها نرفته است.

تصادف اخير اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر بستان‌آباد در استان آذربايجان شرقي‌ كه در يک کيلومتري تبريز دچار سانحه شده و طي آن، تا لحظه نگارش اين مطلب، يک دانش‌آموز و يک بزرگسال کشته و 40 دانش‌آموز مجروح شده‌اند، حادثه تلخ ديگري است كه نشان مي‌دهد غول جاده‌ها بعد از گرفتن اين همه قرباني در طول سالهاي گذشته، هنوز هم سر آرام گرفتن ندارد.

در جريان اردوهاي دانش‌آموزي پيش كه در آنها تعدادي از دانش‌آموزان به دليل تصادف، با كمال ناباوري، دچار معلوليتهاي جدي شده يا از دنيا رفتند، قرار بود براي ايمن‌سازي اردوها فعاليتهايي صورت بگيرد تا تضمين شود اتوبوسي كه براي مثال قصد حركت به مقصدي را دارد، با مشكلي مواجه نخواهد شد.

علت حادثه تبريز، لغزندگي جاده اعلام شده، اينكه چرا اين حادثه رخ داده و عليرغم همه تاكيداتي كه مسئولين آموزش و پرورش در سال گذشته بر تلاش براي ايمن‌سازي اردوها كردند، همچنان بايد شاهد حوادث دانش‌آموزي اين‌چنيني باشيم، امري است كه براي والدين نگران دانش‌آموزان سراسر كشور، محل سوال و دغدغه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي