جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 ميز خبر 

 دادگاه رسيدگي به شکايت ايران در لاهه؛

وکلاي ايران، آمريکا را متهم به فرار از پاسخگويي کردند

وکلاي ايران در دومين روز دادگاه رسيدگي به شکايت تهران از واشنگتن در نقض عهدنامه مودت از طريق تصرف غيرقانوني 2 ميليارد دلار از دارايي هاي بانک مرکزي، آمريکا را متهم کردند که براي فرار از پاسخگويي به موارد اتهامي، ايران را به حمايت از تروريسم متهم مي کند.

به گزارش ايرنا، در آغاز اين جلسه در دادگاه بين المللي کيفري لاهه، محسن محبي رئيس هيأت ايراني گفت که عهدنامه مودت شامل تمامي روابط اقتصادي دوجانبه مي شود و رفتار آمريکا درقبال شرکت ها وموسسات ايراني از جمله بانک مرکزي به شدت ناقض اين عهدنامه و مفاد آن است.

محبي متذکر شد که قصد آمريکا براي فسخ عهدنامه تاثيري در اين پرونده ندارد . وي اقدام آمريکا در فرار از پاسخگويي به اتهامات و تخريب وجهه جهاني ايران را تقبيح و اعلام کرد که به اين اتهام هاي بي اساس حمايت ايران از تروريسم پاسخ داده نخواهد شد، چرا که وکلاي ايران براي دليل ديگري در دادگاه حاضر شده اند.

سيستم‌هاي تسليحاتي جديد آمريکا به راحتي هک مي‌شوند

براساس يک گزارش جديد دولتي در آمريکا، "دشمنان" مي‌توانند به راحتي سيستم‌هاي تسليحاتي جديد اين کشور را هک کنند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه،‌ دفتر حسابرسي دولت آمريکا اعلام کرده که پنتاگون از اين مساله آگاه نيست که چقدر هک سيستم هاي دفاعي جديد و دستيابي به کامپيوترها و نرم افزارهاي اين سيستم ها از سوي دشمنان آسان است. علت اصلي آن نيز پسووردهاي ضعيف و ارتباطات رمزگذاري نشده است.

در اين گزارش، ارتش آمريکا به نداشتن يک امنيت سايبري مناسب در طراحي و روند استفاده از تسليحات وابسته به کامپيوتر متهم شده و در آن آمده که توليد کنندگان اين تسليحات اغلب درباره مسائل امنيت سايبري اطلاع کافي ندارند به همين دليل، وزارت دفاع آمريکا تسليحات خود را بدون در نظر گرفتن امنيت سايبري طراحي مي کند و مي سازد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي