جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 معاون رئيس جمهوري اعلام کرد؛
 26 آبان؛ آخرين مهلت تعيين تکليف بازنشستگان شاغل 

 رئيس سازمان امور اداري و استخدامي کشور گفت: 210 نفر مشمول اصلاحيه قانون ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان هستند و دستگاه هاي دولتي بايد تا 26 آبان ماه نسبت به تعيين تکليف و انتصاب افراد جايگزين اقدام کنند.به گزارش ايرنا، «جمشيد انصاري» در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: «قانون ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان» از سال 1395 تصويب شد و مطابق آن به کارگيري بازنشستگان و کساني که بازخريد شده بودند در دولت ممنوع و موارد استثنايي در قانون مشخص شد.

وي ادامه داد: آنچه به تازگي اتفاق افتاده در خصوص اصلاحيه تبصره يک اين قانون بود و خود قانون تغيير نکرده است.

رئيس سازمان امور اداري و استخدامي توضيح داد: قبلا مي توانستيم تمام مقامات موضوع ماده 71 قانون مديريت خدمات کشوري را از بين بازنشستگان به کار بگيريم اما در اين اصلاحيه، استانداران، سفرا و معاونين وزرا و تعدادي از ايثارگران حذف شدند و نمي توان نيروي بازنشسته در اين مسئوليت ها استفاده کرد.وي افزود: در اين اصلاحيه اجازه مطلقي که درباره کارکنان نيروهاي مسلح و وزارت اطلاعات بود نيز محدود شده است. وي ادامه داد: تنها اصلاح قانون ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان در تبصره يک است و چون خود قانون اصلاح نشده تمام محدوديت ها کماکان وجود دارد. انصاري توضيح داد: براي نمونه در اين قانون به کارگيري افراد بازنشسته و بازخريد ممنوع است و در همان مرحله اول اجازه را به بازنشستگان داده و در مقابل اجازه به کارگيري بازخريدي ها نداده است.

معاون رييس جمهوري اظهار داشت: اينکه در آن قانون شهرداران مشمول آن قانون بودند، کماکان نيز هستند و به عبارتي در اين حوزه ها کماکان تغييري انجام نشده است؛ تنها چيزي که تغيير کرده در بين مقامات بوده است و مقامات ياد شده (استانداران، سفرا و معاونين وزرا) را نمي توان از بين بازنشستگان منصوب کرد.

رئيس سازمان اداري و استخدامي تشريح کرد:در قانون پيشين ايثارگران را معاف کرده بودند اما با اصلاحيه جديد به جانبازان بالاي 50 درصد و آزادگان بيش از سه سال دوره اسارت محدود شده است.

انصاري ادامه داد: در قانون پيشين نيروهاي مسلح به صورت مطلق از شمول اين قانون معاف بودند اما اکنون با اجازه فرماندهي کل قوا مي توان بازنشسته به کار گرفت ضمن آنکه وزارت اطلاعات در قانون پيشين استثنا داشت اما اکنون فقط اجازه دارد يک درصد مشاغل مديريتي را به بازنشستگان بدهد.

وي اضافه کرد: حتي عبارتي که در قانون است دارندگان اجازات خاصه از رهبري نيز حذف شده و فقط حوزه بکارگيري محدودتر شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي