جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 تريبون 

 سود سهام عدالت سال 96 ،دي ماه واريز مي شود

مشاور رئيس سازمان خصوصي سازي گفت: پيش بيني مي شود سود سهام عدالت براي سال مالي 1396 که در مجموع حدود پنج هزار ميليارد تومان است، از دي ماه امسال به مرور به حساب مشمولان واريز شود.

سيد جعفر سبحاني در گفت و گو با ايرنا افزود: زماني مي توانيم سود مشمولان سهام عدالت را واريز کنيم که مجامع شرکت هايي که در سبد سهام عدالت قرار دارند، برگزار و سود هر سهم مصوب شود.

وي اضافه کرد: تاکنون 3800 ميليارد تومان سود سهام عدالت پس از برگزاري مجامع شرکت ها مصوب شده و تنها سه يا چهار شرکت باقي مانده است.

به گفته مشاور رئيس سازمان خصوصي سازي هلدينگ خليج فارس از شرکت هاي مورد توجه سازمان خصوصي سازي است که مجمع آن هنوز برگزار نشده است و 30 مهرماه ميزان سود آن تعيين و تصويب مي شود.

سبحاني ادامه داد: اين هلدينگ سال گذشته 800 ميليارد تومان معادل 23 درصد از سود سهام عدالت مشمولان را توليد کرده بود.

وي ابراز اميدواري کرد که هلدينگ خليج فارس امسال نيز حدود يک هزار و 100 ميليارد تومان سود در اختيار سهام عدالت قرار دهد که با احتساب سه هزار و 800ميليارد توماني که تا کنون مصوب شده، مبلغ سود سهام عدالت سال مالي 1396 به حدود پنج هزار ميليارد تومان برسد.

مشاور رئيس سازمان خصوصي سازي گفت: ارزش گذاري سهام 49 شرکتي که در سبد سهام عدالت قرار دارند، در مجموع 26 هزار و 600 ميليارد تومان بود که اين ارزش هم اکنون به 116 هزار ميليارد تومان رسيده يعني سهم هر مشمول سهام عدالت بيش از چهار برابر افزايش يافته است.

سبحاني بيان کرد: از مجموع سه هزار و 800 ميليارد تومان سودي که در سال 1395 براي مشمولان سهام عدالت مصوب شده بود، سه هزار و 300 ميليارد تومان به 40 ميليون نفر اختصاص يافت.

وي افزود: 400 ميليارد تومان از ميزان مصوب باقي مانده که آن نيز بين مشمولاني که تا پايان مهرماه شماره شباي خود را ثبت کنند، واريز مي شود.

مشاور رئيس سازمان خصوصي سازي تصريح کرد: البته سود افرادي که پس از مهلت تعيين شده شماره شباي خود را نداده اند در قالب سپرده گذاري در بانک، سرمايه گذاري در بورس يا صندوق هاي سرمايه گذاري ذخيره مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي