جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 بدون دريافت تسهيلات بانکي؛
 ايجاد 200 فرصت شغلي در واحد توليدي شمش‎هاي آلياژي کيميا ذوب  

 اصفهان –محسن راعي

با حضور استاندار اصفهان خط توليد شمش فولادي در شرکت کيميا ذوب راه‎اندازي مجدد شد و کلنگ واحد ريخته‌گري اين کارخانه به زمين زده شد .

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان،در آيين ويژه‌اي با حضور استاندار اصفهان، معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان نجف آباد، مدير عامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان اصفهان، معاون امور معادن و صنايع معدني سازمان صنعت معدن تجارت استان اصفهان و جمعي از مسئولين منطقه مهردشت، شرکت کيميا ذوب توليد کننده انواع محصولات شمش فولادي و آلياژي افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار گرفت و کلنگ واحد ريخته‌گري اين واحد صنعتي به زمين زده شد. .

مهندس مجيد نورشرق رئيس هيئت مديره و سرمايه‌گذار اين پروژه، در آيين افتتاح اين طرح در سخناني با اشاره به اشتغال 200 نفر در فاز اول اين پروژه ابراز اميدواري کرد و گفت:با تخصيص برق مورد نياز جهت راه‌اندازي فاز دوم 50 نفر به ظرفيت اشتغال اين کارخانه افزوده خواهد شد.

وي با اشاره به رعايت استانداردهاي زيست محيطي و توليد محصول با ارزش افزوده براي کشور و ارزش آفرين در زنجيره فولاد در اين شرکت اشاره کرد و گفت : براي اولين بار در کشور محصولات فروآلياژي با کيفيت بالا توليد خواهد شد .

در ادامه مجيد مودت مديرعامل شرکت کيميا ذوب به ظرفيت توليد 50 هزار تني اين شرکت اشاره کرد و گفت:اميدواريم با راه‎اندازي واحد ريخته‎گري توان توليد در اين واحد صنعتي را به دو برابر برسانيم.

مودت افزود :براي راه‌اندازي اين واحد صنعتي حتي يک ريال تسهيلات بانکي دريافت نکرده‌ايم و اعتقاد داريم همدلي و حمايت از بخش خصوصي يکي از راهکارهاي موفق در رونق توليد و ايجاد اشتغال پايدار است.

در ادامه با حضور دکتر محسن مهرعليزاده استاندار اصفهان ، مهندس مجتبي راعي معاون استاندار و فرماندار شهرستان نجف آباد، دکتر محمدجواد بگي، مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان اصفهان، و ساير مسئولين استان، خط توليد شرکت کيميا ذوب،راه‎اندازي مجدد شد و مورد بازديد مسئولين استان قرار گرفت.

در حاشيه بازديد استاندار اصفهان ، مديرعامل شرکت کيميا ذوب در گفتگو با خبرنگاران رسانه‎هاي گروهي ضمن ارائه گزارشي از روند فعاليت شرکت و سوابق کاري هيات مديره و مديران و کارشناسان زبده شرکت گفت: اهتمام به دانايي و توانايي ملاک اصلي فعاليت شرکت بوده و همواره کارکنان شرکت را به عنوان سرمايه‌هاي عظيم انساني خانواده بزرگ کيميا دانسته‌ايم.

وي با بيان مشکلات اجتماعي و فرهنگي ناشي از بيکاري پرداخت و گفت: حتي ايجاد يک فرصت شغلي بسيار ارزشمند است چرا که جامعه را در برابر بحران‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي مانند اعتياد و طلاق مصون مي‌کند.

وي در ادامه به طرح مشکلات صنعت فولاد و ريخته‌گري اشاره کرد و گفت: متاسفانه بستر کار براي اين صنعت به‌لحاظ خدمات انرژي بسيار پايين است.

وي عدم تامين خدمات انرژي به‌ويژه برق، نبود راه‌هاي مناسب و حمل و نقل ريلي جهت انتقال محصولات، تحرکات بازار ارز و نبود امنيت سرمايه‌گذاري را از جمله مشکلات اين صنف برشمرد و گفت : وجود قوانين دست و پا گير که هيچ دستاوردي براي جامعه ندارد بزرگترين ضربه را به کشور زده است.

وي افزود:دولت بايد دلگرم‌کننده بخش خصوصي به کار و توسعه توليد باشد وليکن نبود امنيت سرمايه‌گذاري و وضع قوانين يک شبه، مهمترين عوامل دلسردي بخش خصوصي در سرمايه‌گذاري مي‌باشد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي