جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5951

 خبـــرنامه 

 روز چهارم بازي هاي آسيايي جاکارتا

صعود کاروان ايران به رده سوم

روز چهارم بازي هاي آسيايي جاکارتا با صعود کاروان ايران به رده سوم به پايان رسيد. روز گذشته ورزشکاران کشورمان، نتايج زير را رقم زدند:

جودو

وحيد نوري، جودو کار نابيناي وزن منهاي 90 کيلوگرم در کمتر از دو دقيقه حريف اماراتي خود را ضربه فني کرد و به مرحله دوم مسابقات راه يافت. وي در دومين ديدار خود مقابل حريف ژاپني به برتري رسيد و راهي نيمه‌نهايي مسابقات شد. نوري در مرحله نيمه‌نهايي در کمتر از 30 ثانيه مقابل جودوکاري از مغولستان به برتري رسيد و راهي فينال شد. وي در ديدار پاياني مقابل حريف ازبکي به برتري رسيد و به مدال طلا رسيد.

احسان موسي‌نژاد در وزن منهاي 100 کيلوگرم برابر حريف مغولستاني خود قرار گرفت و در نهايت با امتياز ايپون نماينده اين کشور را شکست داد. وي در مرحله نيمه نهايي حريف ازبکستاني خود را با امتياز ايپون پشت سر گذاشت و به فينال مسابقات رسيد. وي در ديدار نهايي مقابل جودوکار کره‌اي به پيروزي رسيد و صاحب گردن‌آويز طلا شد.

محمدرضا خيرالله‌زاده، جودوکار وزن +100کيلوگرم ايران که در دور اول با قرعه استراحت روبرو بود، در مرحله نيمه نهايي برابر لي از کره جنوبي به پيروزي رسيد و فيناليست شد. وي در ديدار نهايي مقابل نماينده ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

تيراندازي با کمان

در فينال رقابت‌هاي ريکرو مسابقات تيراندازي با کمان زهرا نعمتي با نتيجه 6 بر 4 مغلوب وون از چين شد تا به مدال نقره رضايت بدهد.

مجيد کاکوش ملي‌پوش تيراندازي باکمان کشورمان در رقابت‌هاي w1 بازي‌هاي پاراآسيايي جاکارتا برابر نماينده کره جنوبي به برتري رسيد و عنوان سوم را کسب کرد و برنزي شد.

محمدرضا زندي در فينال W1 تيرانداي با کمان با برتري مقابل حريفان خود به نشان طلا دست يافت.

دووميداني

مهدي اولاد در فينال پرتاب ديسک کلاس F11 توانست با رکورد 37/42 به مدال طلاي اين رشته برسد. اولاد با ثبت اين رکورد، رکورد آسيا و همچنين بازي‌هاي پاراآسيايي را نيز شکست و رکورد جديد را به نام خود ثبت کرد.آرين لطفي نيز با پرتابي معادل 14/34 به مدال برنز رسيد.

سيامک صالح فرج زاده در فينال رقابت‌هاى پرتاب وزنه مردان کلاس F34، با ثبت رکورد 11 متر و 44 سانتى متر به مدال نقره دست يافت.

عليرضا مختاري در ماده پرتاب وزنه مردان کلاس F53 با 73/8 ضمن شکستن رکورد آسيا و بازي‌هاي پاراآسيايي موفق به کسب مدال طلا شد. اسدلله عظيمي ديگر نماينده کشورمان در اين ماده با 35/8 به مدال نقره دست يافت.

در ماده پرتاب ديسک بانوان کلاس F56/57 به مصاف حريفانشان رفتند که در نهايت مدال طلا به هاشميه متقيان از ايران رسيد.

نمايندگان کشورمان در ماده دوي 400 متر به مصاف حريفانشان رفتند و هاشم رستگاري در دوي 400 متر کلاسT37 با ثبت حد نصاب 53:54 موفق به کسب مدال نقره شد. قاسمي در همين ماده با زمان 56:60 برنز گرفت. فرهاد کهريزي نيز در دوي 400 متر کلاس T36 با ثبت حد نصاب 60:39 موفق به کسب مدال برنز شد.

عارف بهاروند در ماده پرتاب وزنه کلاس F36 با ثبت حد نصاب 57/12 ضمن کسب مدال طلا موفق به شکستن رکورد بازي ها نيز شد.

شطرنج

*در رقابت‌هاي گروه b2 و b3 بانوان عاطفه نقوي با 5/5 امتياز عنوان قهرماني و مدال طلا را به دست آورد. فريبا زنده بودي با 5 امتياز به مدال نقره رسيد و فاطمه برقول نشان برنز را از آن خود کرد. درخشش خيره کننده شطرنجبازان بانوي کشورمان سبب شد تا مدال طلاي تيمي رقابت‌هاي شطرنج استاندارد نيز براي ايران به ارمغان آيد.

در مسابقات گروه b2 و b3 آقايان، اميد کريمي شطرنجباز 17 ساله اصفهاني توانست با چهار برد و سه تساوي و 5/5 امتياز از مجموع هفت دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد. همچنين تيم شطرنج b2 و b3 آقايان با ترکيب اميد کريمي، مجيد باقري و عليرضا قورچي بيگي، توانستند صاحب گردن آويز نقره شوند.

در مسابقات b1 بانوان، ليلا زارع‌زاده به مدال برنز رسيد و در بخش تيمي شطرنجبازان بانوي نابيناي ايران خانم ها مليحه صفايي، ليلا زارعزاده و زهرا محمدي راد، به مدال نقره تيمي دست يافتند.

در پايان مسابقات شطرنج نابينايان در گروه B1 آقايان و در بخش تيمي مدال برنز به ورزشکاران ايران رسيد.

وزنه‌برداري

نادر مرادي ملي‌پوش دسته 80 کيلوگرم کشورمان به روي تخته رفت و با حريفان خود به رقابت پرداخت. اين ملي پوش کشورمان در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه 206 کيلوگرم شد. مرادي در حرکت دوم خود با وجود اينکه وزنه 217 کيلوگرمي را مهار کرده بود به دليل خطا داوران اين حرکت را قبول نکردند. ملي پوش کشورمان در حرکت سوم خود از مهار وزنه 225 کيلوگرم بازماند و با وزنه‌اي که در حرکت اول زده بود دوم شد و نقره گرفت.

شنا

شاهين ايزديار که طي موفق شده بود 3 طلاي ارزشمند براي ايران به دست بياورد، ديروز در اولين رقابت خود در ماده قورباغه 100 متر کلاس SB9 به همراه شناگراني از ژاپن، قزاقستان و هند مسابقه اش را آغاز کرد. شاهين در اين رقابت موفق شد با رکورد يک دقيقه و 14 ثانيه و 71 صدم ثانيه، بار ديگر قهرمان شود و طلايي شود. فاصله او با نفر دوم، بيش از 9 ثانيه بود و با قدرت به قهرماني رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي