جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5954

 اژه‌اي: محکوميت يک جاسوس 2 تابعيتي به 8 سال و 6 ماه حبس 

 
سخنگوي قوه قضاييه از محکوميت قطعي توکلي به اتهام جاسوسي در راستاي مقابله با پروژه نفوذ، به 8 سال و نيم حبس خبر داد.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي در يکصد و سي و دومين نشست خبري خود در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينکه در راستاي مقابله با پروژه نفوذ شخصي دو تابعيتي دستگير شده آيا براي اين فرد حکمي صادر شده است يا نه و دقيقا به چه اتهامي دستگير شده گفت: آقاي توکلي حکم‌شان قطعي شده و گزارش اوليه توسط وزارت اطلاعات داده شده است. زير نظر قاضي اين فرد به 8 سال و 6 ماه حبس محکوم شده و اين حکم قطعي است. همچنين اموال ايشان که از اين طريق تحصيل شده بود ضبط شده که شامل 48 هزار دلار مي‌شود. اتهام اين فرد جاسوسي است و جزئيات پرونده در حکم وجود دارد. معمولا اين افراد براي آمريکا و اسرائيل فعاليت مي‌کنند.

سخنگوي قوه قضاييه در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري در رابطه با آخرين وضعيت پرونده شهرام جزايري و اينکه آيا صحت دارد که دليل فرار او از کشور بدهي مالياتي بوده است اظهار کرد: متاسفانه ايشان حرف‌هاي واحدي را مطرح نکرده است. بعيد مي‌دانم خروج غير قانوني ايشان صرفا به دليل بدهي مالياتي بوده باشد زيرا اين اقدام ريسک بالايي دارد و فکر نمي‌کنم ارزشي داشته باشد. افرادي هستند که يک ميليارد رشوه مي‌دهند تا آزاد شوند و به همين دليل اين اقدام باورپذير نيست.

وي افزود: اين پرونده به دليل وجود اين ابهام و ابهامات ديگر و همچنين به دليل اينکه برخي از افرادي که ايشان را تا لب مرز همراهي کرده بودند، در آن زمان از آن منطقه خارج شده بودند و جديدا در دسترس قرار گرفته‌اند، هنوز منجر به قرار نهايي در دادسرا نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي