جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/07/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5954

 خبر 

 حذف عوارض خروج از مرزهاي زميني براي زائران اربعين

رئيس ستاد مرکزي مراسم اربعين حسيني از حذف عوارض خروج از مرزهاي زميني کشور براي زائران خبر داد.به گزارش ايرنا، حسين ذوالفقاري در نشست خبري در محل وزارت کشور افزود: با توجه به موافقت انجام گرفته با مسئولان مربوطه، آن دسته از زائراني که مرز خروجي خود را زميني انتخاب کرده اند تا پايان آيين اربعين از پرداخت مبلغ 12هزار و 500 تومان عوارض خروج از کشور معاف هستند و عوارض خروجي از اين دسته زائران دريافت نمي شود.

وي اظهار کرد: با توجه به تدابير انديشيده شده هزينه کارگزاري زائران در شرايط عادي 100 هزار تومان است که با حذف مبلغ 85 هزار تومان، اين هزينه به 15 هزار تومان کاهش يافت.

ذولفقاري تصريح کرد: در اين ارتباط تا کنون 550 هزار نفر از زائران اربعين حسيني در سامانه سماح ثبت نام کرده اند که از اين تعداد تاکنون توسط سفارت عراق براي 464 هزار نفر ويزا صادر شده است.وي گفت: با توجه به کاهش هزينه ويزا به مبلغ 199 هزار و 875 تومان، بقيه اضافه دريافتي از زائران که قبلا به دريافت ويزا اقدام کرده بودند پس از پايان مراسم اربعين حسيني به حساب آنان عودت داده خواهدشد.

تعداد جانباختگان الکل در البرز به 25 نفر رسيد

رئيس مرکز فوريت هاي پزشکي استان البرز اعلام کرد که تعداد جانباختگان مصرف الکل در البرز به 25 نفر رسيد.ضمن آنکه 60 نفر دياليزي و 48 نفر دچار نابينايي و کم بينايي شدند.«پيش از اين تعداد جانباختگان 18 نفر اعلام شده بود.»

دکتر مهرداد بابايي در گفت و گو با ايرنا اظهارداشت: در مجموع در موج اول و دوم مسموميت هاي الکل استان البرز366 نفر مسموم شدند که از اين تعداد 25 نفر جان خود را از دست دادند.وي ادامه داد: از مجموع افراد مسموم شده، 334 نفر مرد و 32 نفر زن بودند.

ييلديريم: تنها متحد آمريکا دلار است

رييس پارلمان ترکيه با انتقاد از سياست‌هاي دولت آمريکا گفت، تنها متحد اين کشور دلار است.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آناتولي، بنعالي ييلديريم، رييس پارلمان ترکيه در نشست اتحاد پارلماني سازمان همکاري اسلامي در ژنو گفت: امروز آمريکا از دلار به عنوان يک سلاح استفاده مي‌کند. آمريکا که متحدانش در دنيا هر روز کمتر مي‌شوند، به يک متحد وابسته است و آن دلار است. تنها متحد آنها دلار است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي