جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5961

 ميز خبر 

 صندوق رفاه اعلام کرد؛

ارائه تسهيلات مالي به کارگاه‌هاي مهارت‌محور دانشجويي

شيوه نامه حمايت از کارگاه‌هاي مهارت‌محور و توليدي دانشگاهها و مراکز آموزش عالي توسط صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم به دانشگاهها ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شيوه‎نامه حمايت از کارگاه‌هاي مهارت‌محور و توليدي دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالي مصوب هيات امناي صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

براساس اين شيوه‌نامه، در صورت ارايه مستندات و رعايت ضوابط اعلام شده به هر يک از کارگاههاي مشمول اين شيوه‌نامه يک ميليارد ريال تسهيلات با تنفس يکساله پرداخت مي‌شود. بخشهايي از اين شيوه‌نامه به شرح زير است:

شرايط لازم براي حمايت از کارگاه‌ها

براساس اين شيوه نامه، کارگاه‌هايي مشمول حمايت مي‎شوند که مجوز راه‏اندازي آن‌ها در هيات رئيسه دانشگاه مصوب شده باشد، همچنين طرح توجيهي کسب و کار آنها به تاييد رسيده باشدو اينکه کارگاههايي حمايت شده و تسهيلات دريافت مي‏کنند که افراد فعال در آن دانشجو باشند.

انواع حمايت صندوق

صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، از طريق اعطاي تسهيلات و مشارکت مالي از طريق سرمايه گذاري از اين کارگاهها حمايت مي‎کند.

براساس اين شيوه‌نامه، سقف تسهيلات براي هرکارگاه يک ميليارد ريال تعيين شده و ميزان کارمزد تسهيلات 4 درصد است و پرداخت تسهيلات در 2 مرحله انجام شده در مرحله اول و زمان راه‌اندازي و شروع فعاليت کارگاه 50 درصد پرداخت شده و مابقي اعتبار پس از ارائه گزارش گروه ناظر مبتني برپيشرفت 50 درصدي طرح، پرداخت مي‌شود.

ضوابط بازپرداخت تسهيلات

براساس اين شيوه‎نامه، تسهيلات دريافتي با يک سال تنفس از زمان دريافت در هر مرحله، از سوي دانشگاه به صورت يک جا به صندوق باز پرداخت مي‌شود. بنا به تشخيص شورا و تاييد رييس صندوق، زمان بازپرداخت حداکثر طي 12 قسط دربازه زماني 12 ماهه امکانپذير است.

مشارکت مالي از طريق سرمايه‎گذاري

در مواردي که کارگاه براي اجراي طرح خود متقاضي مشارکت مالي با صندوق باشد، مطابق مقررات و آيين‏نامه مالي و معاملاتي صندوق، موضوع براي تصميم‎گيري به کميسيون سرمايه‎گذاري صندوق ارجاع مي‌شود.

انتشار دفترچه ثبت‌نام؛

جزئيات توزيع كارت و برگزاري آزمون ارشد فراگير دانشگاه پيام نور

ثبت‌نام در آزمون کارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1397 (نوبت نوزدهم) آغاز شد و داوطلبان تا يکشنبه 6 آبان 97 مهلت دارند در اين آزمون ثبت‌نام کنند.

کليه متقاضيان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1397(نوبت نوزدهم) مي‎توانند تا يکشنبه 6 آبان 97 با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش در اين آزمون ثبت‌نام کنند. داوطلبان متقاضي ثبت‌نام که داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح اعلام شده هستند، مي‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت کنند.هر داوطلب ‌براساس ‌علاقه ‌فقط مي‌تواند در يک کدرشته‌ امتحاني (بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شرکت در آزمون)‌، ثبت‌نام‌ و در امتحان مربوط شرکت‌ کند.

داوطلبان لازم است که پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما، به ‌منظور ثبت‌نام‌ شخصاً به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به تکميل تقاضانامه ثبت‌نامي اينترنتي اقدام کنند.

داوطلبان بايد با مراجعه به سايت سازمان سنجش کارت اعتباري ثبت‌نام (سريال 12 رقمي) تهيه و دفترچه راهنماي ثبت‌نام دريافت کنند. داوطلبان بايد فايل عکس اسکن شده خود را بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام تهيه کرده و به همراه ساير مدارک به صورت اينترنتي ارسال کنند.با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله کارت‌هاي عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني مذکور و پرداخت مبلغ 700 هزار ريال (70 هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون اقدام کنند.

پس از پايان مهلت مرحله ويرايش اطلاعات تقاضانامه، اعمال هيچ‌گونه تغييري در مندرجات فرم‌ تقاضانامه‌ ثبت‌نام امکان‌پذير نيست؛ بنابراين،‌ داوطلب‌ بايد در زمان تکميل اطلاعات تقاضانامه نهايت دقت را به کار گيرد.

4- هر موقع‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب،‌ حقايق‌ را کتمان‌ نموده‌ يا واجد يکي‌ از شرايط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه‌ راهنما نيست، در هر مرحله‌اي‌ از آزمون‌ (ثبت‌نام‌، شرکت‌ در آزمون‌، پذيرفته‌شدن‌، حين‌ تحصيل‌ در دانشگاه ‌و ...) محروم‌ خواهد شد.

زمان توزيع كارت

داوطلبان لازم است که از روز چهارشنبه 21 آذر تا پنجشنبه 22 آذر 97 با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش نسبت به تهيه پرينت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنماي شرکت در آزمون اقدام کنند.

زمان برگزاري آزمون

آزمون کارشناسي‌ارشد فراگير دانشگاه پيام نور بهمن ماه سال 1397 (نوبت نوزدهم) در روز جمعه 23 آذرماه 97 برگزار خواهد شد.

محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 28 تقاضانامه تعيين مي‌شود.

با توجه به تأثير 20 درصدي معدل دوره‌ کارشناسي، اکيداً توصيه مي‌شود که داوطلبان، معدل دوره کارشناسي خود را با توجه به توضيحات مندرج در دفترچه با دقت درج کنند. معدل کارشناسي تراز شده و ميانگين وزني آنها تأثير بيست درصدي در نمره کل داوطلبان خواهد داشت.

کليه داوطلباني که داراي مدرک کارشناسي ناپيوسته هستند ملزم به درج معدل مقطع کارداني در بند 25 فرم تقاضانامه ثبت‌نام هستند.

اعلام تصميم نهايي درباره داوطلبان پزشکي آزاد در اولين فرصت

تصميم نهايي درباره داوطلبان علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي در اولين فرصت از طريق پايگاههاي اطلاع‌رساني و مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه اطلاع‌رساني خواهد شد.به گزارش دانشگاه آزاد اسلامي، با توجه به برگزاري جلسه کميته کارشناسي بررسي موضوع و نتيجه گيري در مورد داوطلبان رشته‌هاي علوم پزشکي در مجلس شوراي اسلامي، تصميم نهايي درخصوص اين داوطلبان در اولين فرصت از طريق پايگاههاي اطلاع‎‌رساني و مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي به اطلاع خواهد رسيد.

از متقاضيان درخواست مي‌شود براي دريافت پاسخ به واحدهاي دانشگاهي و سازمان مرکزي مراجعه نکنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي