جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5967

 مديرعامل بورس انرژي:
 افشاي اسامي خريداران نفت از بورس، جرم است 

 مديرعامل بورس انرژي گفت: افشاي اسامي خريداران در بورس، جرم و اين اطلاعات جزو اسرار مشتريان و محرمانه است.به گزارش ايلنا، سيد علي حسيني با اشاره به اينکه عرضه و فروش نفت خام در بورس انرژي اقدامي تاريخي بود، افزود: استقبال خوبي شکل گرفت و معاملات به خوبي انجام شد.

وي درباره اسامي منتشر شده به عنوان خريداران نفت در بورس گفت: اين اسامي را تائيد نمي کنيم زيرا بر اساس قانون اوراق بهادار، ­افشاي اسامي خريداران، جرم است و اين اطلاعات جزو اسرار مشتريان و محرمانه است و فقط مقامات قانوني حسب درخواست، مي توانند اين اطلاعات را در اختيار بگيرند و اين موضوع منحصر به معاملات بورس انرژي نيست بلکه در ديگر بورس هاي کشور هم وجود دارد.

حسيني با اشاره به اينکه بورس، شفاف است، افزود: ويژگي هاي معامله به استثناي اسامي خريداران، اطلاع رساني مي شود و برمعاملات نظارت مي شود.

وي گفت: مهمترين جذابيت اين معامله نفت در بورس انرژي اين است که بر اساس حکم قانون برنامه ششم توسعه که عرضه نفت خام در بورس انرژي را بر شرکت ملي نفت تکليف کرده، انجام شده است و اين موجب استمرار معاملات و حمايت قانوني از خريداران در بورس است.

تخفيف نداديم

مديرامور بين الملل شرکت ملي نفت گفت: کاهش قيمت نفت در 2 هفته اخير سبب شد قيمت پايه نفت براي عرضه به بخش خصوصي کاهش يابد و تخفيفي در کار نيست.

سعيد خوشرو در نخستين روز عرضه يک ميليون بشکه نفت خام در رينگ بين الملل بورس انرژي گفت: عرضه يک ميليون بشکه نفت‌خام در بورس انرژي براي حضور بخش خصوصي گامي بزرگ است و براي آنها آرزوي موفقيت داريم.

وي، داشتن پالايشگاه، قرارداد معتبر و ارتباط با پالايشگران، مشخص بودن مقصد را به‌عنوان برخي از شرايط فروش محموله‌هاي نفت خام ايران به مشتريان عنوان کرد و گفت: شرکت ملي نفت ايران براي تسهيل خريد نفت از سوي بخش خصوصي اين شرايط را برداشته و تنها عنوان کرده است متقاضيان خريد براي شرکت در معامله بايد 10 درصد ارزش سفارش را به صورت ريالي به عنوان پيش پرداخت پيش از عرضه به حساب اعلامي «شرکت سپرده‌گذاري مرکزي اوراق بهادار و تسويه وجوه» واريز کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي