جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5967

 ميز خبر 

 ورود قطار باري به مجتمع پتروشمي شازند

مدير روابط عمومي پتروشيمي شازند گفت: قطار باري با خروج از ريل سمنگان وارد مجتمع پتروشمي شازند شد.رجبي در گفت‌وگو با ايسنا، در خصوص خروج يک دستگاه قطار باري از ريل در ايستگاه سمنگان اراک گفت: يک دستگاه قطار باري حامل واگن‌هاي حامل تانکر نفت‌کش به دليل نامشخص در مسير ايستگاه سمنگان از ريل خارج و وارد ريل پتروشيمي شازند شد.

وي با اشاره به اينکه تانکرها خالي بوده است، افزود: قطار پس از ورود به مجتمع پتروشيمي پس از برخورد با موانع موجود از ريل خارج و واژگون شد که خوشبختانه اين حادثه خسارت جاني در بر نداشت و تنها راننده لوکوموتيو و همراهان به دليل جراحات سطحي به صورت سرپايي در کلينيک مجتمع درماني پتروشيمي تحت درمان قرار گرفتند.

رجبي تصريح کرد: اين ورود و واژگوني خسارتي به تاسيسات پتروشيمي وارد نکرده است و به دليل اينکه قطار وارد ريل فرعي شده است، اختلالي نيز در کنار ريل ايجاد نکرده است.مدير روابط عمومي پتروشيمي شازند اضافه کرد: علت دقيق خروج قطار از ريل اصلي مشخص نيست و پس از درمان راننده لوکوموتيو جزئيات اين موضوع بررسي مي شود و علت يابي صورت مي‌گيرد.

وزير انرژي عربستان :

هيچ کس درباره اينکه ايران چه ميزان مي‌تواند نفت صادر کند، ايده‌اي ندارد

وزير انرژي عربستان سعودي گفته است هيچ کس درباره اينکه ايران پس از تحريم‌هاي جديد آمريکا چه ميزان مي‌تواند نفت صادر کند، ايده‌اي ندارد.به گزارش ايرنا، آمار صادرات ايران که براي بازار نفت اهميت زيادي دارد اکنون معماگونه شده است.منابع صنعتي مي‌گويند رهگيري صادرات نفت ايران با غيرفعال شدن سيستم‌هاي ردگيري نفتکش‌ها دشوارتر شده و به ابهامات درباره اين‌که تحريم‌هاي آمريکا تا چه حد خريداران را دچار وحشت خواهد کرد، افزوده است. چشم‌انداز ذخيره‌سازي نفت از سوي ايران نيز ممکن است برآورد آمارها را دشوارتر کند.

در بحبوحه فشار دونالد ترامپ، رييس جمهور آمريکا براي پايين بردن قيمت نفت، عدم وجود شفافيت درباره ميزان صادرات ايران، به چالش ساير اعضاي اوپک به خصوص عربستان سعودي براي عرضه بيشتر نفت به بازار افزوده است.ايران سومين صادرکننده بزرگ عضو اوپک است و برآورده شده که صادرات نفت اين کشور در اکتبر بيش از يک ميليون بشکه در روز بوده است که اين ميزان براي پوشش تقاضاي نفتي ترکيه کافي بوده و قيمت‌ها در بازار جهاني 100 ميليون بشکه در روز نفت را تکان داده است.

صادرات ايران پيش از اعلام تصميم ترامپ براي اعمال تحريم‌ها عليه ايران، بالاي 2.5 ميليون بشکه در روز بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي