جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5971

 خبـــرنامه 

 نسخه سرمربي آلماني براي درمان استقلال

وينفرد شفر به اميرحسين فتحي گفته: «به دو بازيکن نياز قطعي داريم؛ يکي هافبک طراح و ديگري هم مهاجم نوک.» اين جمله براي فتحي خيلي آشناست. در تابستان امسال وقتي او تازه مديرعامل شده بود، شفر گفت: دو بازيکن يکي به عنوان طراح و يکي در خط حمله پسنديده و باشگاه بايد آن‌ها را جذب کند. اين دو همان نيوماير و الحاجي گرو بودند. باشگاه آن‌ها را جذب کرد و خيلي زود مشخص شد جذب‌شان کاملاً اشتباه بوده است. حالا شفر که در رسانه‌ها از گرو و نيوماير تعريف مي‌کند، در صحبت‌هايي که با فتحي داشته حرفش را پس گرفته و گفته دو بازيکن به جاي آن‌ها مي‌خواهد!

با توجه به اينکه بازيکنان داخلي خوب اکثراً قرارداد دارند و براي باشگاه مقدور نيست آن‌ها را جذب کند، به همين خاطر و به احتمال فراوان دو خريد استقلال خارجي خواهند بود. اين يعني استقلال مجبور است دوباره هزينه سنگيني براي جذب بازيکنان مورد نظر وينفرد شفر کند. فتحي در صحبت‌هاي خود به شفر گفت تلاش مي‌کنند تا حتماً در نيم‌فصل بازيکنان مد نظر او را بگيرند. بي‌شک او بايد اين بار حساسيت زيادي روي خريد‌هاي شفر داشته باشد چرا که از روزي که شفر آمده، از 4 خريد خارجي، 3 نفر فقط براي استقلال هزينه داشته‌اند. بويان سال گذشته آمد و حالا هم استقلال را تهديد به شکايت کرده است. گرو و نيوماير هم که امسال جذب شدند. تنها مامه تيام بود که خوب از آب در آمد. طبيعتاً اگر قرار باشد بازيکنان نيم‌فصل هم مثل سه خريد قبلي شفر باشند، باشگاه ضرر کلاني خواهد کرد.در جلسه هيئت مديره باشگاه استقلال که جمعه برگزار شد، فتحي باب اين مسئله را باز کرد و به اعضاي هيئت مديره گفت: «بايد منبع مالي مورد نياز براي خريد‌هاي نيم‌فصل تأمين شود. شفر به طور قطع دو بازيکن در پست هافبک طراح و مهاجم مي‌خواهد و باشگاه بايد بودجه لازم را در اختيارش قرار دهد.» بماند که اين مسئله با انتقاد بعضي از اعضا هم همراه شده است چرا که به هر حال استقلال سر انتقال نيوماير و گرو ضرر سنگيني ديد. فعلاً باشگاه مجبور است به خواسته‌هاي شفر تن دهد چرا که به هر حال هم تيم مشکل دارد و هم اينکه اعلام کرده‌اند او مورد حمايت‌شان بوده است.

لئوناردو ژارديم، گزينه جديد رئال

لئوناردو ژارديم که چند هفته پيش از سمت سرمربيگري تيم موناکو اخراج شد، به عنوان يکي از گزينه‌هاي هدايت رئال مادريد از او نام برده مي‌شود. رسانه اسپانيايي مارکا معتقد است که اين مربي 44 ساله که سابقه حضور در يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا با موناکو را در اختيار دارد اين روز‌ها خيلي به باشگاه رئال مادريد نزديک شده و بعيد نيست که او جانشين لوپتگي در اين تيم شود. البته همچنان پوچتينو يکي از گزينه‌هاي اصلي مادريدي‌ها است، ولي شنيده مي‌شود ژارديم هم شانس زيادي براي سرمربي شدن در رئال دارد. هدايت کهکشاني‌ها فعلا دست سانتياگو سولاري است، ولي احتمالا تا پايان هفته مربي جديد معرفي مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي