جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5975

 خبــر 

ديدار مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با پيشکسوت صنعت آبفا

اصفهان -راعي

موحد يکي از پيشکسوتان صنعت آبفا در اصفهان در ديداري که مدير عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در راستاي تکريم بازنشسته گان با وي داشتند گفت: در سال 48 به استخدام شرکت آبفا در اصفهان در آمدم و در سال 86 بازنشسته شدم

وي افزود: شروع فعاليتم در صنعت همزمان بود با هنگامي که مهندس حجازي بعنوان مديرعامل در شرکت آب و فاضلاب مشغول به خدمت بودند که در آن برهه نظم وانضباط کاري از اهميت بسزايي برخوردار بوده است.و من بعنوان يک نقشه بردار سعي مي کردم در زمان مقرر و بطور دقيق به انجام وظايف محوله بپردازم.

موحد به ساعت کاري در آن برهه اشاره کرد و عنوان نمود: در آن سالها ساعت کاري در مرحله اول از 6 صبح تا 12 ظهر بوده و پس از 3 ساعت استراحت مجدد از ساعت 3 بعدازظهر تا 7 شب ادامه مي يافت که سعي مي نمودم در ساعت کاري تنها به بهتر انجام دادن وظايف فکر کنم و از مسائل و بحث هاي حاشيه اي به دور باشم و اگر احيانا در روند اجراي کارها خللي ايجاد مي شد که به دليل سهل انگاري من بوده است کاملا اين نوع قصور را مي پذيرفتم و به خطاي خود اعتراف مي کردم.

وي درستکاري و صداقت را يکي از خصيصه هاي ويژه کارکنان برشمرد و بيان داشت:در طول سالهاي خدمت شفافيت در انجام وظايفي که برعهده ام بود را در دستور کار قرار دادم و هيچ گاه درصدد پنهان کاري و به دور از حقيقت نبودم و بر اين اساس به کارکنان شاغل در صنعت توصيه مي کنم در ساعت کاري ذهن و انرژي خود را معطوف انجام وظايف به بهترين شکل ممکن باشند تا بعنوان نيرويي متعهد شناخته شوند.

تقدير معاون وزارت بهداشت از غرفه دانشگاه علوم پزشکي گلستان

گرگان- قهرمان

اولين همايش ملي استفاده از آمار در نظام سلامت با حضور وزير بهداشت، مديران مرکز آمار ايران، مديران آمار و فناوري اطلاعات، مسوولان واحدهاي آمار دانشگاه هاي علوم پزشکي سراسر کشور و نمايندگان معاونت ها و واحدهاي ستادي وزارت بهداشت، در تاريخ اول و دوم آبان ماه در مرکز همايش هاي رازي تهران برگزار شد.

در اين همايش وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به نقش و اهميت آمار در نظام سلامت و اينکه تجزيه و تحليل صحيح و بادقت آمار باعث توسعه و بهبود کيفيت خدمات بهداشتي و درماني مي‌گردد افزود: اين همايش مي‌تواند شروع خوبي براي تاکيد هر چه بيشتر بر نقش آمار، اطلاعات و برنامه‎ريزي باشد.

مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه گفت: با توجه به اهميت آمار در تصميم‌گيري‌هاي مناسب در بستر تکنولوژي اطلاعات سازماني نخستين همايش ملي استفاده از آمار در نظام سلامت در محور‌هاي مختلفي برگزار شد.

محسن منصوري افزود: در اين همايش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي سراسر کشور در چهار محور آمار و تصميم‌گيري، آمار و نظام جمع‌آوري داده‌ها، آمار و تبادل داده و اطلاعات و آمار و ساختار‌هاي قانوني دستاورد‌هاي خود را در معرض نمايش و داوري گذاشتند.

وي تاکيد کرد: معرفي فعاليت هاي برجسته و شاخص دانشگاه، معرفي فعاليت هاي علمي و تحقيقاتي واحد آمار، تبيين برنامه راهبردي واحد مديريت آمار و فناوري اطلاعات، ارايه تجربيات موفق و معرفي سامانه ها و داشبوردهاي مديريتي دانشگاه علوم پزشکي گلستان از جمله برنامه هاي ارايه شده از سوي واحد مديريت آمار و فناوري اطلاعات دانشگاه در اولين نمايشگاه ملي آمار در حوزه سلامت بود.

وي تصريح کرد: در بخش برگزاري غرفه‌‎ها و معرفي فعاليت‌هاي آماري دانشگاه‌ها، معاونت‌ها و واحد‌هاي ستادي ،لوح تقدير غرفه برگزيده همايش از سوي دکتر علي اکبر حقدوست، معاون برنامه ريزي راهبردي و هماهنگي وزارت بهداشت به غرفه دانشگاه علوم پزشکي گلستان اهدا گرديد.

قطع گاز 8 روستا در شهرستان سياهکل به علت رانش زمين

رشت-سيد اکبر خوشحال

بر اساس اطلاعات دريافتي، رانش زمين در مسير ديلمان به پير کوه شهرستان سياهکل موجب پارگي خطوط لوله گاز شده و گاز 8 روستاي منطقه پيرکوه ديلمان با حدود 950 مشترک قطع شده است.‎ اسامي اين روستاها عبارتند از :پيرکوه عليا، پيرکوه سفلي، ملامحله، کلاک، بنه زمين، جليسه، پيشکليجان بالا، پيشکليجان پايين.

لازم به ذکر است هم اکنون شبکه ايمن‎سازي شده و با تامين کالاهاي مورد نياز نسبت به تعمير شبکه اقدام مي‎شود.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران:

احداث تصفيه‌خانه فاضلاب شهري دماوند به روش BOT

دماوند-ايرج صادقعلي

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از احداث تصفيه‌خانه فاضلاب شهري دماوند به روش BOT خبر داد و گفت: پيش فروش حق انشعابات فاضلاب شهري دماوند با اقساط 36 ماهه انجام مي‌گيرد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، مجتبي صفدري در نشست بررسي طرح فاضلاب شهري شهرستان دماوند در سال جلسات فرمانداري اين شهرستان با حضور جمعي از مسئولان اظهار کرد: اميدواريم بتوانيم ساخت تصفيه‎خانه را به روش BOT آغاز کنيم، سرعت انجام پروژه مهم است و هر چه کار به تأخير افتد به ضرر دولت است.

وي افزود: با وضعيت اقتصادي فعلي اگر بخواهيم با کمک اعتبارات دولتي پروژه را اجرا کنيم، قطعاً ساخت تصفيه خانه سال‌ها به طول مي‌انجامد.

مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران بيان کرد: براي فاضلاب دماوند دو مدل مالي را پيش‌بيني کرده‌ايم يکي BOT مي‌باشد که از محل آورده‌هاي مردم است يعني حقوق انشعاباتي که از مردم اخذ مي‌کنيم در حساب جداگانه جمع‌آوري و پيمانکاران از اين محل منابع مالي دريافت مي‌کنند. صفدري گفت: متأسفانه در يک ماه گذشته طرح فاضلاب شهري دماوند را در اولويت سوم کارهاي عمراني استان تهران قرار داده بودند که با پيگيري‌هاي مسئولان شهرستاني مقرر شد که اولويت نخست باشد و پيش فروش حق انشعابات و مناقصه‌ها را آغاز کنيم. وي ادامه داد: در تلاشيم شروع عمليات اجراي فاضلاب در دهه مبارک فجر باشد و پيش فروش حق انشعاب را زودتر بايد آغاز کنيم تا منابع مالي تأمين شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي