جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/08/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5977

 خبـــرنامه 

 افتتاح ورزشگاه مدرن فولاد خوزستان

با حضور معاون اول رئيس جمهور، ورزشگاه فولاد خوزستان مورد بهره برداري قرار گرفت.ورزشگاه مدرن و پيشرفته فولاد آرنا در اهواز‌ که زمين اختصاصي تيم فولاد خوزستان نيز محسوب مي‌شود ديروز با حضور معاون اول رئيس جمهور، وزير ورزش و جوانان، استاندار و تعدادي از مسئولان محلي افتتاح شد.

اين ورزشگاه که داراي امکانات روز دنيا است گنجايش 30 هزار نفر تماشاگر را دارد و ساخت آن بيش از 10 سال به طول انجاميد.

اسحاق جهانگيري ‌پس از افتتاح اين ورزشگاه از بخش‌هاي مختلف آن بازديد کرد. مجموعه فرهنگي ورزشي فولاد خوزستان در شمال شرقي اهواز و در محل اختصاصي باشگاه فولاد خوزستان واقع شده و در زميني به مساحت 22 هکتار و با هزينه اي بالغ بر 150 ميليارد تومان ساخته شده است.

هوشمند بودن صندلي‌ها يکي از ويژگي‌هاي ممتاز اين ورزشگاه است و بليت‌ فروشي آن نيز 100 درصد به صورت اينترنتي انجام مي‌شود.

خوشحالي مربي تيم ملي از قهرمان نشدن پرسپوليس!

پرسپوليسي‌ها در حالي ميزبان بازي برگشت فينال ليگ قهرمانان آسيا بودند که حضور نداشتن کارلوس کي‌روش سرمربي تيم ملي براي ديدن اين بازي از نکات تعجب برانگيز اين روز بود. در حالي که ميهمانان خارجي زيادي از جمله جاني اينفانتينو رييس فدراسيون جهاني فوتبال فيفا و شيخ سلمان رييس AFC در ورزشگاه آزادي براي ديدن اين بازي حضور داشتند، سرمربي تيم ملي تصميم گرفت يک روز بعد از فينال آسيا به تهران بيايد و فينال مهمترين بازي باشگاهي در سطح قاره آسيا را نبيند.

در کنار بحث عدم حضور کارلوس کي‌روش در بازي فينال، نقل قولي در روزهاي گذشته از طرف مهرداد مسعودي مشاور عالي فدراسيون فوتبال قطر و يکي از فعالين رسانه اي فيفا براي جام جهاني 2022 که براي ديدن بازي پرسپوليس و کاشيما آنتلرز ژاپن به تهران آمده بود، مطرح شده است؛ نقل قولي که اگر صحت داشته باشد کاملا بحث برانگيز خواهد شد.

مسعودي که در ورزشگاه آزادي بازي را ديده، در مورد واکنش دستيار برزيلي کي‌روش گفته است: «من در بازي فينال چيزي ديدم که از ناکامي پرسپوليس در رسيدن به عنوان قهرماني دردناک‌تر بود. من به همراه يک هيئت بلند پايه قطري براي فينال تهران بودم. من در جايگاه VVIP بازي را دنبال مي کردم. در کنارم، الکساندر لوپز مربي برزيلي- پرتغالي دروازه‌بانان تيم‌ ملي ايستاده بود که به محض به صدا در آمدن سوت پايان بازي، مشت‌هاي گره کرده خود را به هوا برد. من از اين حرکت او مات و مبهوت شدم. بلافاصله به او‌ گفتم به چه حقي در حالي که در استخدام فوتبال ايران هست و مردم ايران حقوق او را مي‌دهند، از ناکامي نماينده ايران اينچنين خوشحال شد؟ چيزهاي ديگري هم به او‌ گفتم که جوابي براي آن نداشت. تنها توضيحش آن بود که همشهري زيکو هست و به او تبريک مي‌گفت!» مسعودي البته خودش اين نقل قول را تائيد نکرده است، اما انتشار اين صحبت‌ها در فضاي مجازي توسط يکي از روزنامه نگاران سرشناس، باعث تعجب خيلي‌ها شده است.

يک بام و دو هواي کميته فني استقلال و شفر

يکي از بحث‌هاي اصلي اين روزهاي باشگاه استقلال، حضور يک دستيار جديد در کادر فني وينفرد شفر است. سانياک مربي اهل چک استقلال به دليل آنچه که بيماري مادرش عنوان کرد، از استقلال جدا شد و شفر بدون حضور او فصل جديد مسابقات را آغاز کرد. با گذشت زمان و با توجه به نتايج ضعيف استقلال، بحث‌هاي زيادي در رابطه با حضور يک دستيار جديد در کادر فني مطرح شده؛ کسي که بتواند به لحاظ فني به سرمربي آلماني استقلال کمک کند.

اگر چه نام‌هايي چون فرهاد مجيدي، مجتبي جباري، مجيد صالح، مجيد نامجومطلق و ... مطرح شد، اما شفر هيچ تصميمي نگرفت و تا اين لحظه نظري نداده است. کميته فني باشگاه استقلال اعتقاد دارد که شفر به لحاظ فني بايد تقويت شود، اما سرمربي آلماني آبي‌پوشان واکنشي نشان نمي‌دهد. نام‌هاي زيادي مطرح مي‌شوند و کميته فني نيز با برخي افراد مختلف جداگانه صحبت کرده تا در صورت توافق با او، سراغ شفر رفته و با سرمربي آلماني صحبت کنند.

تا اين لحظه سياست کميته فني باشگاه استقلال حضور يک دستيار در کادر فني بوده، اما شفر موافقت نکرده است. علي خطير معاون ورزشي باشگاه استقلال در گفت‌وگو با راديو تهران گفته بود که اگر شفر بخواهد، کادر فني را تقويت مي‌کنند. بايد ديد در نهايت شفر زير بار حضور دستيار در کادر فني خود مي‌رود يا با همين کادر ادامه خواهد داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي