جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5984

 يادداشت 

 دانش، يگانه راه براي نگاه به آينده

نگاهي به راهكار ارائه شده براي بهبود كيفيت غذاي دانشگاه

منصور يحيوي

Yahyavi.ir@gmail.com

پس از ماهها اعتراض دانشجويان برخي دانشگاه‎هاي كشور به كيفيت پايين غذاي دانشگاه، بالاخره راه كارهاي براي اين منظور از سوي مسئولان امر مطرح شد. در اين ميان يكي از اين راهكارها «صنعتي شدن آشپزخانه» دانشگاه عنوان شده است، كه اين راهكار اندكي مبهم و غير منطقي به نظر مي‎رسد. به اين دليل، اگر منظور از صنعتي شدن جايگزيني وسايل پخت و پز قديمي با تجهيزات مدرن امروزي باشد، به طوريكه مي‏دانيم تمام دانشگاههاي كشور چندين سال است كه به وسايل مدرن آشپزخانه مجهز شده اند و اين موضوع جديدي نيست كه كسي از آن بي اطلاع باشد. اگر منظور از مفهوم صنعتي شدن بكارگيري ربات‎هاي هوشمند بدون دخالت انسان در امر پخت و پز باشد، با توجه به هزينه راه اندازي آن، اندكي قابل تامل است!

بكارگيري ربات‎هاي هوشمند در آشپزخانه‎ها با توجه به سرمايه راه‏اندازي آن، به نظر نمي‎رسد در كوتاه مدت عملياتي شود و هم چنين در حال حاضر لزومي براي راه اندازي آن ديده نمي‎شود. نا گفته نماند براي واحدهاي آموزشي كوچك راه اندازي اين سيستم مقرون به صرفه نيست و در بسياري از كشورها هم مورد استفاده قرار نمي‏گيرد. در اين ميان مي‏توان استنباط كرد، مسئولان امر راهكار بهبود كيفيت غذا را الزاما به بخش تجهيزات مصرفي شامل، لوازم پخت وپز و ظروف مورد نياز و فضاي آشپزخانه نسبت مي‏دهند. اما بخش نيروي انساني كار شامل، كاركنان و پيمانكاران و كساني كه در طبخ و توزيع غذا مسئوليت دارند، و از همه مهمتر مواد اوليه غذايي كمتر مورد توجه قرار مي‎گيرد.

با توجه به اينكه كيفيت غذاي دانشگاهها سال‏ها است مهمترين چالش صنفي دانشجويان به شمار مي رود. شايد به دليل افزايش قيمت مواد اوليه و تورم موجود در کشور كمتر مورد توجه قرار گرفته است. با اين وجود كاهش يا افزايش قيمت ارز يا ... هر گونه تعللي در اين امر كه با سلامت دانشجويان و ... در ارتباط است، پذيرفتني نيست. بطوريكه مي دانيم كيفيت غذاي خوب و مناسب به مواد اوليه آن بستگي دارد. كه هرچه مواد اوليه مرغوب در تهيه غذا استفاده شود، كيفيت غذا به مراتب افزايش مي‏يابد.

نكته ديگر آموزش كاركنان ‎شاغل در آشپزخانه است، هرچند مورد تاكيد بوده است. اما لازم است بصورت جدي دنبال شود. در اين خصوص لازم است بازرسي‏هاي دوره‎اي دقيق از نحوه كار كاركنان صورت گيرد. به طوريكه اعتراضات اخير بنا به اظهارات دانشجويان وجود چيزي‎ در غذاي دانشگاه بوده است.

اميد است مسئولان امر، بهبود كيفيت غذايي دانشجويان را كه ارتباط مستقيم با سلامت دارد، مورد تاكيد قرار دهند و لازم است براي رفع آن برنامه‎ريزي کنند. براي تحقق اين امر نياز بيشتري به همكاري و دلسوزي احساس مي‎شود. و تنها با راهكار صنعتي ساختن آشپزخانه‎ها غير ممكن است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي