جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5992

 خبرنامه 

 معاون وزارت علوم مطرح كرد؛

تغيير شرايط تصويب پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تکميلي

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت علوم گفت: هرگونه پرداخت مالي به استاد راهنما، مشاور و داور و تخصيص امتياز در ترفيع و ارتقاء آنها منوط به همانند جويي پايان نامه است.

حسين سيمايي صراف با اشاره به برخي ديگر از اقدامات وزارت علوم در راستاي جلوگيري از تقلب علمي افزود: در داخل وزارت علوم جلسات هماهنگي با حضور قائم مقام وزير علوم، معاونان‏آموزشي، دانشجويي و موسسه ايرانداک برگزار کرده‌ايم تا در مقابله با تقلب، هماهنگي داخلي نيز داشته باشيم.

ايجاد دو کارگروه مقابله با تقلب و پيشگيري از تقلب

وي افزود: براساس تصميمات آن جلسه مقرر شد، دو کارگروه مقابله با تقلب و پيشگيري از تقلب ايجاد شود که بزودي اين کارگروه‎ها آغار به کار مي‎کنند.

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت علوم با بيان اينکه اميدواريم با مجموعه اين اقدامات بتوانيم مقابله فراگير و جدي در بحث تقلب علمي در تهيه آثار علمي داشته باشيم افزود: اما ما فکر مي‎کنيم آنچه که وزارت علوم، بيشتر مي‎تواند در آن نقش داشته باشد، بحث پيشگيري است.

تغيير شرايط تصويب پايان نامه‎هاي تحصيلات تکميلي

سيمايي صراف خاطرنشان کرد: در بحث پيشگيري برحسب تکليفي که قانون برعهده ما قرار داده است، اقداماتي انجام داده‎ايم از جمله اينکه به دانشگاه ها بخشنامه‎اي ابلاغ کرده‎ايم که تصويب پروپوزال‎ها، رساله‏ها و پايان‏نامه‏هاي تحصيلات‎ تکميلي بايد در ايرانداک و ساير سامانه‎هاي مشابه، همانند جويي شود.

وي ادامه داد: بعد از اينکه رساله دکتري آماده شد، نتيجه تحقيق به ايرانداک جهت همانندجويي ارسال مي‏شود، هرگونه پرداخت مالي به استاد راهنما، مشاور و داور و تخصيص امتياز در ترفيع و ارتقاء آنها منوط به همانند‏جويي در ايرانداک و صدور گواهي عدم همانند و مشابه بودن توسط ايرانداک است.

سرپرست معاونت اجرايي و برنامه ريزي جذب وزارت علوم منصوب شد

مراسم توديع و معارفه سرپرست معاونت برنامه‌ريزي و امور اجرايي مرکز جذب اعضاي هيات علمي با حضور رئيس مرکز برگزار شد.

به گزارش مرکز جذب وزارت علوم، مراسم توديع و معارفه سرپرست معاونت برنامه‏ريزي و امور اجرايي مرکز جذب اعضاي هيات علمي با حضور محمد رضا رضوان طلب رئيس مرکز برگزار شد.

در اين مراسم حسن نادري رسما بعنوان سرپرست معاونت برنامه ريزي و امور اجرايي مرکز جذب معرفي شد و حکم خود را از سوي رئيس مرکز جذب دريافت کرد.

همچنين از تلاش هاي سعيد افشاري، معاونت سابق اجرايي و عضو هيات استاني جذب اصفهان قدرداني شد.

معاون آموزشي دانشگاه اعلام كرد؛

شرايط ادامه تحصيل مربيان پيماني پيام نور در مقطع دکتري

معاون آموزشي دانشگاه پيام نور گفت: بر اساس مصوبه هيأت امنا، عضو علمي پيماني با مرتبه مربي با رعايت شرايط لازم، به مدت 4 سال مي‏تواند براي ادامه تحصيل در مقطع دکتري تخصصي داخل اقدام کند.

مرتضي محسني گفت: هيأت امناي دانشگاه پيام نور با اعطاي ماموريت آموزشي به اعضاي هيأت علمي پيماني (غيرمشروط و طرح سربازي) دانشگاه با مرتبه مربي که از مهرماه سال 92 در دوره دکتري تخصصي پذيرفته شده و تا يک مهرماه سال جاري امتحان جامع را گذرانده اند، موافقت کرد.

وي فراهم سازي بسترهاي ارتقاي علمي و پژوهشي استادان را يکي از مهم‏ترين اولويت‏هاي اين دانشگاه دانست و افزود: تعدادي از همکاران علمي دانشگاه از سال 92 در دوره دکتري پذيرفته شده بودند و امکان استفاده از مأموريت آموزشي براي آنها به دليل پيماني بودن فراهم نبود که خوشبختانه با پيگيري رياست دانشگاه و تصويب هيأت امنا، اين امر محقق شد.

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه پيام نور افزود: بر اين اساس، طبق مصوبه هيأت امنا، عضو علمي پيماني با مرتبه مربي با رعايت شرايط لازم مندرج در مصوبه مزبور، به مدت 4 سال مي تواند براي ادامه تحصيل در مقطع دکتري تخصصي داخل اقدام کند.

محسني به شرايط لازم براي درخواست مأموريت آموزشي اشاره کرد و گفت: علاوه بر زمان پذيرش و امتحان جامع، درخواست مأموريت آموزشي بايد به تاييد هيأت اجرايي جذب اعضاي هيأت علمي برسد و سن عضو علمي در زمان شروع به تحصيل بيش از 40 سال نبوده باشد.

وي يادآور شد: اين دسته از اعضاي هيأت علمي پيماني در صورت نياز دانشگاه تا 4 واحد معادل موظف خدمات آموزشي را به ترتيب در شهر مرکز محل خدمت خود، مرکز محل تحصيل و يا مرکزي که هيأت اجرايي جذب تعيين مي کند، انجام خواهند داد.

وي افزود: در صورت عدم اتمام تحصيل در مدت 4 سال، هيأت رئيسه دانشگاه مي‎تواند حداکثر با تمديد ماموريت آموزشي آنها به مدت يک نيم سال تحصيلي ديگر با رعايت شرايط مزبور موافقت کند و در صورتي که در اين مدت نيز موفق به اتمام تحصيل نشود، با درخواست عضو هيأت علمي، مازاد آن تا زمان دفاع از رساله دکتري براي وي مرخصي بدون حقوق منظور خواهد شد.

دانشگاه آزاد براي روز دانشجو بخشنامه صادر كرد

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه‎اي درباره روز دانشجو به واحدهاي دانشگاه خبر داد.وي افزود: در اين روز بايد تمامي تشکل ها و جريان هاي سياسي برنامه ها و فعاليت‏هاي مناسبي داشته باشند.

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد تاکيد کرد: ما در اين دانشگاه تلاش داريم که تشکل‎هاي دانشجويي و جريانات سياسي درون دانشگاه روز دانشجو را جدي بگيرند و با يک جريان سازي مناسب نقش آفريني داشته باشند.

کلانتري عنوان کرد: اين بخشنامه با هدف تشويق و پشتيباني از فعاليت‎هاي دانشجويي در روز دانشجو تدوين شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي