جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5994

 تريبون 

 رئيس سازمان خصوصي‌سازي اعلام کرد:

ارزش‌گذاري مجدد سرخابي‌ها

رئيس سازمان خصوصي سازي درباره روند واگذاري دو باشگاه استقلال و پرسپوليس گفت: به محض اينکه مصوبه هيات وزيران در مورد دو باشگاه استقلال و پرسپوليس اصلاح شود، اين دو باشگاه را بار ديگر ارزش‌گذاري مي‌کنيم و به مزايده خواهيم گذاشت.

در آخرين واکنش‌ها به تازگي برخي قيمت پايه براي اين دو باشگاه عنوان کرده‌اند که در اين باره علي اشرف عبدالله پوري حسيني در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: آن قيمت‌ها گمانه‌زني بوده و از آنجا که فعلا مصوبه جديدي از طرف هيات وزيران براي خصوصي‌سازي دو باشگاه اعلام نشده، کار کارشناسي در اين مورد صورت نپذيرفته است.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه در سال‌هاي گذشته قيمت‌گذاري دو باشگاه استقلال و پرسپوليس صورت گرفته است، نمي‌توان به آن قيمت‌ها استناد کرد، چرا که شرايط اقتصاد با گذشت سال‌ها تغيير کرده و آن ارزشگذاري‌ها ديگر اعتبار ندارد.

پوري‌حسيني تاکيد کرد: سازمان خصوصي‌سازي به محض دريافت مجوز اين آمادگي را دارد که اين دو باشگاه را ارزش‌گذاري و آگهي آن را درج کند. بعد از طي اين مراحل اين دو باشگاه با قيمت پايه مشخص که در ارزش‌گذاري به دست آمده به مزايده گذاشته مي‌شوند.

بيمه البرز سال آينده 100 درصد خصوصي مي‌شود

وزير امور اقتصادي و دارايي اعلام کرد: با تصويب دولت در بودجه سال آينده همه سهام دولتي بيمه البرز واگذار و اين شرکت به بخش خصوصي واگذار مي‌شود.

به گزارش ايرنا، فرهاد دژپسند با حضور در همايش بيمه و توسعه ضمن تاکيد بر لزوم خصوصي‌سازي در صنعت بيمه اظهار کرد: با تصويب دولت در بودجه سال آينده همه سهم دولت در بيمه البرز واگذار و اين شرکت خصوصي مي‌شود.

وي بر ضرورت انتشار بهادارسازي اوراق بيمه ادامه داد: در شرايط تحريم، اين گونه روش‌هاي بيمه‌اي براي مردم و صنعت بيمه بسيار راهگشا خواهد بود.

وزير اقتصاد با تاکيد بر اينکه افزايش ضريب نفوذ صنعت بيمه فقط با اجباري شدن برخي رشته‌ها توسعه پيدا نمي‌کند بر ضرورت حضور فناوري‌هاي اطلاعاتي در صنعت بيمه تاکيد کرد.

دژپسند با تاکيد بر اينکه دغدغه تحريم ها به ويژه براي رکن اصلي اقتصاد يعني سرمايه‌گذاران و توليدکنندگان بايد برطرف شود، اظهار کرد: صنعت بيمه بايد بررسي کند که چگونه مي‌تواند اين نگراني‌ها را برطرف کند. بخش توليد کشور علاوه بر مسائل ارزي با مخاطراتي مانند «عدم‌النفع» هم مواجه است.

او با بيان اينکه شايد اين کار براي صنعت بيمه خوشايند نباشد، اضافه کرد: در همه جاي دنيا اين مساله پذيرفته شده و صنعت بيمه هم براي آن راهکار دارد. در شرايطي که توليدکنندگان با مشکلاتي مانند کمبود مواد اوليه مواجه شوند، صنعت بيمه بايد اين موارد را مورد توجه قرار داده و ريسک کاهش توليد را پوشش دهد.

دژپسند با بيان اينکه صنعت بيمه مي تواند موارد غيرقابل کنترل و غيرقابل پيش‌بيني را پوشش دهد، اضافه کرد: اينکه فقط دو سال رشد سرمايه‌گذاري در کشور مثبت باشد، علامت خوبي نيست و بايد براي آن فکري اساسي کرد.

با اعلام رئيس‌جمهور:

فرودگاه شاهرود، بين‌المللي شد

رئيس جمهور در جمع مردم سمنان گفت: فرودگاه شاهرود فرودگاه محلي است اما من امروز محضر شما مردم شاهرود اعلام مي‌کنم .فرودگاه شاهرود فرودگاه بين‌المللي است. تمام مقدمات اين امر را در کميسيون‌هاي دولت انجام داديم و به تصويب هيات وزيران رسانديم که وزارت راه ما بايد اين مصوبه را اجرايي و عملياتي کند.

به گزارش ايلنا، حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس جمهور در جمع مردم سمنان در رابطه با مسئله فرودگاه شاهرود اظهار کرد: شاهرود به عنوان شهرستان مهم زرخيز استان سمنان است و جزو شهرستان‌هايي محسوب مي شود که در مسير صادرات محصولات کشاورزي هستند. در سمنان صادرات محصولات معدني و در گرمسار صادرات محصولات غذايي و ديگر محصولات را داريم و من بسيار خوشحالم که در طول 5 سال گذشته صادرات محصولات غذايي در شاهرود چهار برابر افزايش يافته است و از 7 ميليون دلار به 30 ميليون دلار افزايش يافته است. اين شهرستان آمادگي براي صادرات مواد معدني و غذايي را دارد و شاهرود شهر محصول پر آوازه انگور و زردآلو است.

وي در ادامه گفت: فرودگاه شاهرود فرودگاه محلي است اما من امروز محضر شما مردم شاهرود اعلام مي‌کنم از فردا فرودگاه شاهرود فرودگاه بين‌المللي است. تمام مقدمات اين امر را در کميسيون‌هاي دولت انجام داديم و به تصويب هيات وزيران رسانديم که وزارت راه ما بايد اين مصوبه را اجرايي و عملياتي کند. اين حق مردم عزيز و دلاور شاهرود است که بتوانند در کوتاهترين زمان محصولات خود را به کشورهاي هدف صادر کنند.

وزير راه و شهرسازي:

مسير خانه‌اولي‌ها براي خريد مسکن تسهيل مي‌شود

وزير راه و شهرسازي با اشاره به برنامه ريزي براي تقويت سرمايه بانک مسکن با هماهنگي بانک مرکزي، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه از تجهيز همه ظرفيت دولت براي تسهيل خانه دار شدن خانه اولي‌ها خبر داد.

محمد اسلامي با حضور در نشستي که بانک مسکن براي هم انديشي مشترک دولت و مجلس براي تقويت نظام تامين مالي مسکن برگزار کرد، اعلام کرد: به زودي اولين جلسه شوراي‌عالي مسکن با حضور رئيس جمهور و تيم اقتصادي دولت برگزار خواهد شد.

اسلامي افزود: طولاني شدن عمليات ساخت و تکميل مسکن مهر هم به زيان دولت است و هم به زيان ملت بنابراين در دولت عزم جدي وجود دارد تا کارهاي ناتمام در اين طرح به پايان برسد و موانع موجود در سر راه تکميل و بهره‌برداري از واحدهاي باقي‌مانده در طرح مسکن مهر نيز هر چه سريعتر از ميان برداشته شود.

وزير راه و شهرسازي يک موضوع مهم و اساسي در اين مقطع را عملياتي کردن طرح افزايش سرمايه بانک مسکن عنوان کرد و گفت: بخش مسکن و ساختمان يک بخش مهم در اقتصاد کشور است که براي رونق آن، بانک مسکن بايد ايفاي نقش کند.

اسلامي به برنامه ريزي روزهاي اخير در دولت براي تقويت سرمايه بانک مسکن از طريق هماهنگي سه جانبه بين بانک مرکزي، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: در بازار مسکن، سالانه به ساخت و عرضه 900 هزار واحد مسکوني نياز داريم که حدود 400 هزار واحد از آنها بايد با حمايت و مساعدت دولت و منابع بانکي ساخته شود. از اين رو، به دنبال آن هستيم که ساير بانک هاي کشور را به عرصه تامين مالي مسکن جذب کنيم تا دامنه پرداخت تسهيلات در بخش مسکن افزايش يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي