جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5995

 خبر 

 سيستم ساز و کار مالي ايران و اروپا از دي ماه اجرايي مي‌شود

المانيتور خبر داد که سيستم سازو کار مالي ايران و اروپا از ماه ژانويه (دي ماه) عملياتي خواهد شد.به گزارش ايلنا، المانيتور در گزارشي اعلام کرد که تصميم آمريکا به خروج از توافق هسته‌اي با توجه با مخالفت‌هايي که از سوي ساير کشورها مواجه شده باعث شده کشورهاي ديگر به دنبال يافتن راه‌هاي جايگزيني براي دور زدن تحريم هاي آمريکا باشند.

در ادامه اين گزارش آمده است: فرانسه و آلمان در تلاش هستند يک سازوکار ويژه مالي تاسيس کنند تا با امکان ادامه پرداخت‌ها و بدون استفاده از وجه نقد، تجارت با ايران را ممکن کند.منابع آگاه به المانيتور گفته‌اند که اين سيستم در ماه ژانويه عملياتي مي‌شود. اروپايي‌ها معتقدند که ساير کشورها هم مي‌توانند از اين سيستم استفاده کنند و بر اين اساس سازوکارهاي مختلفي براي انجام معاملات ايجاد خواهد شد.

هواي 9 شهر ايران در شرايط ناسالم

مديرکل دفتر پايش فراگير سازمان حفاظت محيط زيست گفت: هواي شهرهاي زنجان با شاخص 111، اروميه 116، اراک 123، اصفهان 125، تبريز 138، تهران 139، اهواز 140، کرج 142 و همدان 142 در شرايط ناسالم براي گروه هاي حساس قرار گرفته است.

شينا انصاري در گفت و گو با ايرنا افزود: شهرهاي اردبيل با شاخص 17، بيرجند 31، ايلام 49 و سنندج نيز 49 داراي هواي پاک و شهرهاي کرمانشاه با شاخص 53، ياسوج 55، زاهدان 62، قم 62، بوشهر 66، رشت 67، بندرعباس 75، خرم آباد 75، کرمان 76، مشهد 76، قزوين 92، شيراز 92 و يزد نيز 92 داراي هواي سالم هستند.

پوتين: با لغو معاهده آي ان اف، مخالفيم

رئيس‌جمهور روسيه گفت که مسکو با لغو معاهده موشک‌هاي هسته‌اي ميان‌برد (آي ان اف) مخالف است و تاکيد مي‌کند که طرف روسي هرگز اين معاهده را نقض نکرده است.

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري اسپوتنيک، ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهور روسيه گفت: اين تصميمي است که مدتها قبل گرفته شده فقط بطور سري. آنها فکر کردند که ما توجهي نداريم اما توسعه اين موشک‌ها در بودجه پنتاگون لحاظ شده است و بعد اعلام کردند از معاهده خارج مي‌شوند. در گام بعدي به دنبال مقصر گشتند؛ خوب آمدند و گفتند روسيه مقصر است. اين ساده‌ترين و عادي ترين کار براي مردم عادي در غرب است. اين حقيقت ندارد ما مخالف نابودي اين معاهده هستيم اما در صورت لغو، ما نيز واکنش مناسب خواهيم داشت.

شهرداري: ورود قليان به پارک‌ها ممنوع است

نبايد در محدوده پارک‌ها کسي از قليان استفاده کند، کار درستي نيست.مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري تهران گفت: ورود قليان به پارک‌ها ممنوع است و به افراد تذکر مي دهيم.

به گزارش فارس، علي‌محمد مختاري؛ مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري تهران گفت: ورود قليان به پارک‌ها ممنوع است.

وي با بيان اينکه در ورودي تمامي پارک‌ها در اين باره تابلويي نصب شده است، گفت: نبايد در محدوده پارک‌ها کسي از قليان استفاده کند، کار درستي نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي