جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5996

 يك نكته از هزاران 

 آستانه تحمل عمومي؛ بيدي که به هر باد مي‌لرزد!

هرازگاه در خبرها شاهديم که در جامعه امروز ما مسائلي پيش‌پاافتاده مثل برخورد ساده دو خودرو به هم يا جاي پارک و امثالهم اين پتانسيل را دارد که در چشم بر هم زدني، آتش يک حادثه تلخ را روشن کند.

مثلا موضوع جاي پارک- متاسفانه خود به موضوع مهمي در کلانشهرهاي ما تبديل شده و هر چند گاه يک بار شاهد دعوا و نزاع و درگيري بر سر آن، و حتي قتل به خاطر آن هستيم.

همه اينها گوياي مشکلي بغرنج در جامعه ماست و آن، عبارت است از پايين بودن آستانه تحمل عمومي، تا جايي که يک موضوع بسيار کوچک و به واقع، ناچيز، قابليت اين را دارد که به نزاع، خشونت، بي‌رحمي، درگيري، قتل و... منجر شود.

به گونه‌اي که اکنون، اين نزاع‌ها يکي از اصلي‌ترين عوامل ايجاد ترافيک در دادگاهها هستند.

اما يکي از دلايل اين مسأله، همانا، عدم آشنايي افراد با شيوه‌هاي کنترل رفتار و تسلط بر خود، و کم بودن ضريب آستانه تحمل عمومي است که باعث مي‌شود هر حادثه کوچک، بسان انبار باروت عمل کرده و پيامدهاي جبران‌ناپذير و غيرقابل باوري را به همراه بياورد.

هر چند بالا بردن اين آستانه، به آموزشهاي رفتاري و تربيتي احتياج دارد، اما کاستن از بار مشکلات اجتماعي و بهبود وضعيت معيشتي، امر مهمي است که مي‌تواند به ايجاد آرامش خاطر هر چه بيشتر در افراد جامعه منجر شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي