جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5996

 خبر 

 جانشين فرمانده ناجا؛

پيگيري شناسايي عاملان حادثه تروريستي چابهار

جانشين فرمانده نيروي انتظامي:به زودي شناسايي و دستگيري پشتيبانان و عاملان حادثه تروريستي چابهار اعلام شود.

به گزارش صدا وسيما، سردار ايوب سليماني درباره حادثه تروريستي در چابهار افزود: حدود ساعت 10 صبح­ يکي از دشمنان حوزه امنيت کشور با يک دستگاه خودرو قصد حمله انتحاري به مقر انتظامي شهر چابهار را داشت که نگهبانان شجاع مقر با هوشياري کامل و واکنش به موقع با سد کردن مسير و انجام تيراندازي به سمت خودرو، مانع رسيدن­ آن به مقر شدند و خودرو پيش از درب ورودي منفجر و فرد انتحاري به درک واصل شد.

ترامپ: نمي‌گذاريم کشوري که مرگ بر آمريکا مي‌گويد به سلاح اتمي دست يابد

دونالد ترامپ مي‌گويد تاکنون کمتر کشوري اندازه ايران تحريم شده است.به گزارش عصرايران به نقل از يورونيوز رئيس جمهوري آمريکا در سخناني در مراسم عيد حنوکا، از روزهاي مقدس يهوديان، اسرائيل را يک دموکراسي پويا در قلب خاورميانه ناميد.آقاي ترامپ که اين صحبت‌ها را در کاخ سفيد به زبان مي‌آورد بار ديگر به برجام حمله کرد و آن‌را توافقي وحشتناک خواند و گفت: «ما از توافق هسته‌اي وحشتناک با ايران خارج شديم. آن توافق آنقدر فاجعه بود که هرگز نبايد امضا مي‌شد.»رئيس جمهوري آمريکا که در جمع گروهي از يهوديان صحبت مي‌کرد، با حمله به سياست‌هاي ايران گفت: «سياست‌هاي ايران در منطقه، ثبات را به خطر انداخته است. ما نبايد بگذاريم بزرگترين حامي تروريسم در جهان به تسليحات هسته‌اي دست يابد. ما نبايد اجازه دهيم رژيمي که اسرائيل را به نابودي تهديد مي‌کند و مدام شعار مرگ بر آمريکا مي‌دهد به سلاح اتمي دست يابد. مطمئن باشيد که ما اجازه نخواهيم داد چنين اتفاقي بيفتد.»

ماکرون رسما طرح افزايش ماليات بر سوخت را لغو کرد

رئيس جمهوري فرانسه پس از سه هفته اعتراضات سراسري که در جريان آن چهار تن کشته شده و باعث بدترين آشوب‌هاي ضد دولتي در پاريس از سال 2005 ميلادي شد، رسما برنامه افزايش ماليات بر سوخت را لغو کرد.به گزارش ايسنا، يکي از مقامات کاخ اليزه به خبرگزاري آسوشيتدپرس گفت: امانوئل ماکرون، رئيس جمهوري فرانسه تصميم گرفت تا از اين برنامه افزايش ماليات بر سوخت خود را رها کند.

فيليپ اظهار کرد، رئيس‌جمهوري تصميم گرفت به جاي تعليق اين طرح آن را کاملا حذف کند.

"هدر ناوئرت" جانشين هيلي در سازمان ملل مي‌شود

رئيس جمهوري آمريکا تصميم گرفته تا سخنگوي وزارت خارجه آمريکا را براي سمت سفير اين کشور در سازمان ملل معرفي کند.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه خبري بلومبرگ، کاخ سفيد، هدر ناوئرت، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا را که پيش از اين خبرنگار فاکس نيوز نيز بوده، داراي توانايي براي تصدي سمت سفير آمريکا در سازمان ملل مي‌داند، به همين دليل، دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا وي را براي اين پست معرفي کرده و ناوئرت جانشين نيکي هيلي، سفير در حال کناره گيري آمريکا در اين نهاد بين‌المللي مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي