جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/09/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6005

 ميز خبر 

 سفر وزير خارجه آلمان به عراق؛

به حمايت از شهروندان عراقي ادامه مي دهيم

وزير خارجه آلمان تاکيد کرد که کشورش کمک‌هاي بيشتري به عراق براي بازسازي اين کشور ارائه مي‌دهد.به گزارش ايسنا، به نقل از سومريه نيوز، هايکو ماس، وزير خارجه آلمان پس از ورود به عراق گفت که آلمان به عنوان "يک دوست و شريک قابل اعتماد" به حمايت از شهروندان عراقي ادامه خواهد داد.

وي گفت: تروريسم در هم شکسته شد. در حال حاضر بايد از تقويت جايگاه داعش در خفا تحت هر شرايطي جلوگيري شود تا از خطرات تروريسم در عراق و منطقه و اروپا نيز اجتناب شود.قرار است وزير خارجه آلمان مذاکراتي با دولت جديد عراق داشته باشد. آلمان طي چهار سال گذشته، کمک‌هايي به عراق به ارزش 1.5 ميليارد يورو ارائه داده است.

آمريکا: احتمال اعمال تحريم‌هاي جديد عليه روسيه منتفي نيست

وزارت خارجه آمريکا اعلام کرد احتمال اعمال تحريم‌هاي جديد عليه روسيه به بهانه حوادث «تنگه کرچ» منتفي نيست.به گزارش فارس، وزارت خارجه آمريکا اعلام کرد احتمال اعمال تحريم‌هاي جديد عليه روسيه به بهانه حوادث «تنگه کرچ» را منتفي نمي‌داند.

62 کشته در حمله هوايي آمريکا عليه گروه الشباب سومالي

در بيانيه ارتش امريکا آمده است که حملات نيروي هوايي ايالات متحده آمريکا با هماهنگي کامل با دولت سومالي صورت گرفته است.به گزارش عصر ايران ، مرکز فرماندهي ارتش آمريکا در آفريقا اعلام کرد 62 نفر از اعضاي گروه افراطي الشباب طي شش حمله هوايي در منطقه گاندارش سومالي کشته شدند.

ارتش ايالات متحده آمريکا در بيانيه اي اعلام کرد چهار حمله هوايي روز شنبه و دو حمله هوايي روز يکشنبه عليه گروه الشباب صورت گرفت که به ترتيب 34 نفر در روز اول و 28 نفر در روز دوم در اين حملات هوايي جان خود را از دست دادند.نيروي هوايي ارتش آمريکا تاکيد کرد که هيچ فرد غيرنظامي و يا شهروند عادي در اين حملات کشته نشده اند.

وزارت دفاع روسيه:

مسکو در طرطوس کارخانه کشتي‌سازي تاسيس مي‌کند

معاون وزير دفاع روسيه از پروژه­‌هاي تاسيس کارخانه ساخت و تعمير کشتي در بندر طرطوس روسيه خبر داد.به گزارش ايلنا به نقل از روسيا اليوم،‌ «تيمور ايوانف» معاون وزير دفاع روسيه اعلام کرد که مسکو طرح تاسيس و راه‌اندازي کارخانه ساخت و تعمير کشتي در بندر طرطوس سوريه را در دست کار دارد.

ايوانف در مصاحبه با روزنامه «کامرسانت» روسيه گفت: «پروژه مشترک تاسيس کارگاه آموزشي و يا کارخانه کشتي‌سازي با همکاري وزارت صنعت و تجارت روسيه در طرطوس در دست اقدام است که به موجب آن امکان تعمير انواع کشتي وجود دارد. در حال حاضر تصميم­‌گيري­‌هاي لازم انجام شده و تيم ارزيابي پروژه به بندر طرطوس اعزام شده است».

ترکيه: به آمريکا اجازه نمي‌دهيم ما را از پا دربياورد

وزير کشور ترکيه اعلام کرد:‌ آمريکا تصور مي‌کرد که با آدمهايي که پرورش مي‌دهد و حمايت مي‌کند مي‌تواند ما را از پاي درآورد اما به اين کشور چنين اجازه‌اي نداده و نخواهيم داد.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آناتولي، سليمان سويلو، وزير کشور ترکيه در جريان سفرش به پاکستان اعلام کرد: زماني که عمليات سپر فرات را انجام داديم از آمريکا اجازه نگرفتيم. همچنين وقتي که عمليات شاخه‌ زيتون را انجام داديم آنها در مقابل ما ايستادند و تهديدمان کردند و فکر کردند با آدم‌هاي مورد حمايتشان مي‌توانند جلوي ما را بگيرند، اما نتوانستند.

مسکو: جنگنده‌هاي روسيه روزانه 100 مأموريت پروازي بر فراز سوريه انجام مي‌دهند

معاون نخست‌وزير روسيه تأکيد کرد که جنگنده‌هاي ارتش اين کشور روزانه يکصد مأموريت پروازي بر فراز سوريه به انجام مي‌رسانند.

به گزارش فارس، «يوري بوريسف» معاون نخست وزير روسيه تأکيد کرد، بالگردها و جنگنده‌هاي ارتش روسيه روزانه يکصد مأموريت پروازي از پايگاه هوايي «الحميميم» در سوريه انجام مي‌دهند.

بنا بر گزارش خبرگزاري «اسپوتنيک»، معاون نخست وزير روسيه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «بخش مهمي از اين مأموريت‌هاي پروازي به منظور اطمينان از عملکرد هواپيماهاي مستقر در پايگاه الحميميم انجام مي‌گيرد».


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي