جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 خبــــر 

 حجت الاسلام والمسلمين ابوترابي فرد درخطبه نمازجمعه ؛

به حوزه اقتصاد توجه جدي تر شود

براي حرکت و تعالي جامعه و براي استحکام و اقتدار انسان و جامعه انساني و اسلامي بايد به اقتصاد توجه جدي داشته باشيم.

به گزارش صدا و سيما، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد حسن ابوترابي فرد در خطبه اول نماز جمعه تهران افزود: بايد با اقتصاد مولد و دانش بنيان و نه اقتصاد متکي بر نفت و نه اقتصاد متکي بر هزينه و مصرف حداکثر به پيش رويم .

وي با بيان اينکه اقتصاد مبتني بر دانش، معرفت، توليد و مديريت صحيح مصرف ،راه تعالي و سعادت است گفت: بايد در آستانه بودجه ، مجلس به اين حقيقت چشم بدوزد.

خطيب جمعه تهران ادامه داد : اقتصاد در جامعه اسلامي هدف نيست بلکه ابزاري است براي تعالي و تکامل انسان و جامعه اسلامي که در نهايت به معرفت و علم برسيم.ابوترابي فرد افزود: جامعه اي که به نور وحي نوراني مي شود و نوراني به علم و معرفت است اين جامعه در همه عرصه هاي زندگي عالمانه، عاقلانه و با هدف مشخص قدم برمي دارد و پيشرفت و توسعه در جامعه اسلامي با پيشرفت و توسعه غرب متفاوت است.

زيان 60 ميليون يورويي شرکت‌هاي بزرگ فرانسوي از تظاهرات جليقه‌زردها

شماري از شرکت‌هاي بزرگ فرانسوي روز پنجشنبه اعلام کردند از اعتراضات جنبش جليقه زردها در مجموع تا کنون 60 ميليون يورو خسارت ديده‌اند.

به گزارش ايلنا به نقل از يورونيوز، شرکت دارتي فناک فروشنده لوازم الکترونيکي در فرانسه در مجموع 45 ميليون يورو در جريان تعطيلي فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي‌اش ضرر کرده‌ است. روز پنجشنبه در پي اعلام اين خبر ارزش سهام اين شرکت‌ها در بازار بورس افت کرد.

در همين رابطه شرکت هواپيمايي ملي فرانسه، ايرفرانس/ کي‌.‌ال.‌ام نيز از کاهش 15 ميليون يورويي فروش بليط‌هايش در ماه‌هاي نوامبر و دسامبر گذشته خبر داد.

مخالفت آمريکا با فروش جنگنده‌هاي اف 16 توسط اسرائيل

منابع آگاه از مخالفت آمريکا با فروش جنگنده‌هاي اف 16 توسط رژيم صهيونيستي به کرواسي خبر دادند.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، وزير دفاع کرواسي پس از ديدار با يک هيأت اسرائيلي در زاگرب، پايتخت اين کشور اعلام کرد که رژيم صهيونيستي 12 جنگنده دست دوم اف-16 را به کشورش تحويل نمي‌دهد.وي افزود: اسرائيل به شکل رسمي به ما خبر داده که نتوانسته موافقت آمريکا براي فروش اين 12 جنگنده را به دست بيارد.

قرار بود کرواسي اين جنگنده‌ها را به منظور نوسازي تجهيزات نيروي هوايي خود از اسرائيل بخرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي