جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1397/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 6026

 خبرنامه 

 معاون فرهنگي وزير علوم:

کاهش بودجه معاونت فرهنگي وزارت علوم

معاون فرهنگي وزارت علوم گفت: بودجه معاونت فرهنگي در سال 98 نسبت به سال 97 کاهش يافته و جوابگوي نيازهاي فرهنگي نيست.

غلامرضا غفاري با اشاره به بودجه فرهنگي وزارت علوم در سال 98 گفت: تخصيص‏هايي که تا کنون صورت گرفته با توجه به نيازي که معاونت فرهنگي دارد، نيست.

وي ادامه داد: اميدواريم بودجه معاونت فرهنگي وزارت علوم در لايحه بودجه سال 98 افزايش يابد تا ما بتوانيم خيلي از فعاليت هايي را که برخي از آنها نيز در سال جاري اجرايي شده، به اتمام برسانيم.

معاون فرهنگي وزارت علوم افزود: برخي از مطالبات مربوط به سال جاري است که بايد آن را پرداخت کنيم، لايحه بودجه يک بار به مجلس ارائه و سپس به دولت عودت داده شد، در آنجا اعتبارات تا اندازه‎اي کاهش يافت که اين کاهش در حوزه فرهنگي نسبت به حوزه هاي ديگر بيشتر بوده است.

غفاري خاطرنشان کرد: بعد از اينکه مجلس شوراي اسلامي لايحه بودجه را به دولت برگرداند، با تجديد نظري که صورت گرفت، بودجه بخش‎هاي مختلفي کاهش يافت، که در بخش علمي، فرهنگي و آموزشي اين کاهش بيشتر بوده است.

برنامه ريزي دانشگاه پيام نور براي رسيدگي به وضعيت بازنشستگان

رئيس دانشگاه پيام نور از برنامه ريزي دقيق و منسجم اين دانشگاه در رسيدگي به وضعيت بازنشستگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور، محمد رضا زماني در بازديد از بخش‎هاي مختلف حوزه اداري دانشگاه ضمن تاکيد بر لزوم بهره گيري از خدمات الکترونيک در تمامي زمينه ها گفت: استفاده از فناوري هاي نوين الکترونيک موجب اثربخشي بيشتر در فرايندها و افزايش ميزان دقت و تسهيل امور همکاران خواهد شد.

وي ادامه داد: دانشگاه پيام نور به عنوان يک دانشگاه با گستردگي و پراکنش جغرافيايي بالا و همچنين پيشرو در زمينه ارائه خدمات الکترونيک، بايد در تمامي بخش ها نيز اين زيرساخت را پياده سازي کند.

رئيس دانشگاه پيام نور در اين بازديد، انضباط و شفافيت امور را ضروري دانست و گفت: با ايجاد وحدت رويه، قانونگرايي و انجام اقدامات هماهنگ، ميزان رضايتمندي از دانشگاه نيز افزايش خواهد يافت.

وي با اشاره به بازنشستگي بيش از 170 کارمند تا پايان سال جاري در دانشگاه پيام نور گفت: دانشگاه پيام نور از سال 94 تاکنون با برنامه ريزي دقيق و منسجم به وضعيت بازنشستگي کارمندان رسيدگي مي کند

بررسي جذب دانشجويان خارجي در دانشگاه شهيد بهشتي

تدوين آيين نامه جامع و تعيين کشور هاي هدف جهت جذب حداکثري دانشجويان خارجي توسط معاونت بين الملل دانشگاه شهيد بهشتي بررسي شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه شهيد بهشتي، دومين نشست شوراي سياستگذاري روابط بين الملل دانشگاه برگزار شد.

در اين نشست در خصوص تدوين آيين نامه جامع و تعيين کشور‌هاي هدف جهت جذب حداکثري دانشجويان خارجي، تدوين دستورالعمل و يا آيين نامه داخلي براي نحوه هزينه کرد بودجه‌هاي حوزه بين الملل و همچنين موارد ديگر در اين حوزه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد کميته هاي تخصصي جهت پيگيري موارد مطروحه تشکيل شوند.

كاهش ميزان تعهدات فارغ‌التحصيلان فوق تخصصي پزشکي

قائم‌مقام دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي وزارت بهداشت، از کاهش ميزان تعهدات فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي فوق تخصصي پزشکي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي وزارت بهداشت، دکتر اسماعيل ايدني با اعلام اين خبر گفت: در راستاي ايجاد انگيزه براي متخصصين جهت ورود به رشته‌هاي فوق‌تخصصي و ايجاد توازن و تعادل متناسب بين‌رشته‌اي، طرح تقليل دوره‌ تعهدات فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي فوق‌تخصصي توسط دبيرخانه‌ شوراي آموزش پزشکي و تخصصي تهيه و پس از طرح در شورا به کميسيون عالي تعهدات ارجاع شد و در نهايت به تصويب کميسيون عالي تعهدات وزارت بهداشت رسيد.

قائم‌مقام دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي گفت: بر اساس اين مصوبه، ميزان تعهدات کليه‌ فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي فوق تخصصي (به استثناء پذيرفته‌شدگان با سهميه‌ مناطق محروم و اعضاي هيئت علمي) به مقدار طول مدت تحصيل (يک برابر) کاهش يافت. اين قانون همچنين پذيرفته‌شدگان دوره‌هاي بعد، شاغلين به تحصيل و افرادي که در حال انجام تعهدات هستند را شامل مي‌شود.

ايدني تصريح کرد: در خصوص افرادي که در حال سپري کردن دوره‌ ‌تعهدات هستند، پايان مدت آن با هماهنگي دانشگاه محل تعهد است تا اخلالي در کار دانشگاه‌ها ايجاد نشود و امکان جايگزيني افراد در سال تحصيلي آينده فراهم بشود.

قائم‌مقام دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي با تاکيد مجدد بر قانون عدالت آموزشي، از عدم شمول اين مصوبه براي افرادي که از طريق سهميه‌ مناطق محروم پذيرفته‌ شده‌اند خبر داد و يادآور شد: افرادي که از اين سهميه استفاده کرده‌اند همچنان به 3 برابر مدت تحصيل، متعهد به خدمت هستند.ايدني با بيان اينکه از ديگر استثنائات اين مصوبه، ميزان تعهدات افرادي است که با استفاده از سهميه‌ اعضاي هيئت‌ علمي در آزمون دوره‌هاي فوق‌تخصصي پذيرفته شده‌اند گفت: اعضاي هيئت علمي که در آزمون فوق‌تخصصي از سهميه‌ مذکور استفاده کرده‌اند و پذيرفته شده‌اند شامل اين مصوبه نمي‌شوند و مدت تعهداتشان تابع احکام مربوطه و توافق اوليه‌اي است که با دانشگاه محل تحصيل داشته‌اند.

برگزاري اردوي جهادي دانشجويان علوم پزشکي تهران

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي تهران، اين اردوي جهادي پزشکي توسط کانون جهادي محياي دانشگاه علوم پزشکي تهران با حمايت مديريت امور هنري و فوق برنامه و همکاري ستاد فعاليت‎هاي جهادي دانشگاه برگزار مي‏شود.اردوي جهادي پزشکي روز جمعه 21 دي 97 در منطقه باقرشهر از توابع شهر ري و در راستاي خدمت رساني در زمينه هاي مختلف پزشکي و بهداشتي برپا شد.داوطلبان در اين اردوي جهادي در رشته هاي پزشکي، دندانپزشکي، مامايي، روانشناسي، کار درماني، گفتار درماني، فيزيوتراپي، بينايي سنجي و آموزش بهداشت فعاليت مي‎کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي